Премини към съдържанието
yliev

Възможно ли е 2 ДВД филма на един диск?

Препоръчан отговор

Здравей те!

Може някой да каже , възможно ли е два ДВД или повече да се запишат на един диск?

Имам ДВД камера Сони която записва около 1,2гб на малки дискове ,искам така готовите филми да записвам на стандартни дискове от 4,7гб заради мястото разбира се. Мога да ги запиша на един носител само като дата файлове но след това ДВД плеара отворя само единия филм същото е и при РСто. Мисля че това се дължи на еднаквите имена на файловете на отделните филми на пример VTS1. 2 3 и така нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го пробвал cool.gif ,но мисля че с TMPGEnc DVD Autor ще стане.От тук можеш да свалиш ръководство на български.

Успех. :bye:

Редактирано от hristop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей те!

Може някой да каже , възможно ли е два ДВД или повече да се запишат на един диск?

Имам ДВД камера Сони която записва около 1,2гб на малки дискове ,искам така готовите филми да записвам на стандартни дискове от 4,7гб заради мястото разбира се. Мога да ги запиша на един носител само като дата файлове но след това ДВД плеара отворя само единия филм същото е и при РСто. Мисля че това се дължи на еднаквите имена на файловете на отделните филми на пример VTS1. 2 3 и така нататък.

Можеш естествено. Ако камерата ти ги записва директно в DVD формат (поне аз така разбрах) , то след това трябва да ги прекараш през програма, която да ти изгради "новото" DVD. А такива ги има вече доста. Най - разпространената в България може би е NERO, но става въпрос за пълния пакет, например NERO 7 Ultra Etition. С Roxio Easy Media Creator също се работи доста приятно (това е моя личен избор).

А има и доста други, като продуктите на Sony - LINK или на Pinnacle - LINK

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох ръководството не съм пробвал още програмата но оставам с впечатлението че с нея ще създам един нов цял или съединен филм, да в някой случаи това е необходимо, но аз си имам няколко програми за това, тук става въпрос за едно просто копиране например и филмите да са си самостоятелни и да си гледам този който си искам.

На lordjohn и трите програми имам с Неро7 когато пробвам ми казва нещо от рода понеже с английския съм на вие, че тази задача не може да бъде изпълнена или да заменя вече съществуващите файлове и винаги иска файловете да се слагат в папката VIDEO TS.

Възможно е и аз да не мога да работя с програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще успееш с просто копиране да постигнеш това.Финализираш ли диска на камерата се създава папка VIDEO TS (за да може да се гледа на домашното ДВД).И така имаме две папки VIDEO TS с почти еднакви vob файлове.Без обработка-не става.

п.п Разгледай тук може и да си помогнеш.

Редактирано от hristop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това имах в предвид, проблема според мен идва от еднаквите имена на папките и файловете в тях. Мислех дали не може както си записвам например 3 или 4 филма в диф Х формат на един ДВД диск след това ДВД плеера ги отваря като файлове, избирам съответния файл и си гледам филма. На този адрес като чели няма нещо не прочетено от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В някои от програмите за видеоредакция (Nero Vision, Ulead Videostudio) има опция "Import Disc", "Insert DVD" или нещо подобно. С нейна помощ можеш да вкараш в програмата няколко филма, които после да ги изпечеш на един носител. На всеки от тях може и да се направи и "chapter menu".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи с просто копиране няма да стане. Имената на папките и съответно на файловете са еднакви. Задължително трябва да прекараш mini дисковете през програма за видеоредактиране. А коя ще е тя, това вече е въпрос на предпочитания и личен избор. Успех

@Skoinks - нещо не схванах какво искаш да кажеш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е възможно. Правил съм го. Тази суперска програмка вгражда субтитрите, прави менюта и т.н. Може да закачиш няколко канала аудио и субтитри. На колкото си искаш филма :)

http://www.vso-software.fr/products/convert_x_to_dvd/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всичко е възможно. Правил съм го. Тази суперска програмка вгражда субтитрите, прави менюта и т.н. Може да закачиш няколко канала аудио и субтитри. На колкото си искаш филма :)

http://www.vso-software.fr/products/convert_x_to_dvd/

За VSO Convert X to DVD си има друга тема. Ако използваш търсачката ще я намериш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lordjohn

просто един диск от който се четат и двете страни аз имам такова двд единия филм на едната страна на диска а другия на другата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
lordjohn

просто един диск от който се четат и двете страни аз имам такова двд единия филм на едната страна на диска а другия на другата

Разбрах :wors:

Не съм виждал такива дискове. Не съм и търсил де

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.