Премини към съдържанието
cegavara

Как да изкарам звук от TV без аудио изход? Тунери?

Препоръчан отговор

Здравейте, имам ужасно тъп проблем... скоро си купих нов Лед ТВ Самсунг UE5003w, естествено проверих всички неща които ме интересуват когато го купих с изключение на едно> Изход за звук! По простата причина, че не съм вярвал, че може да съществува дори такъв телевизор без изход... Та сега имам обикновена кабелна аналогова и искам да си сложа 5+1 да си гледам филми със звук, но искам и телевизията да ми излиза през системата, та въпроса ми е, какво животно да си купя за да има ТВ тунер и 5+1 или да комбинирам някакви устройства или просто някакъв вид външен тунер ако има който да закача и от него да изкарам звук... телевизора има само 2 HDMI входа, един скарт вход, незнам за къв уй е и USB... няма дори за слушалки

Моля ви помогнете, търсих навсякъде такава тема, но моя отговор не намерих :)

Благодаря ви :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че няма изход за слушалки, често казано дълбоко ме съмнява, че няма. Ако това е телевизора: http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UE40D5003BWXXU-spec

в спецификацията е описано, че има, т.е. купуваш си кабел и свързваш изхода за слушалки с рисийвъра на системата ти, съответно звука няма да е истински 5.1 и нито качеството ще е върховно, но пак е нещо. На същия линк гледам, че би трябвало да има и оптичен изход за звук, така че и това е опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че няма изход за слушалки, често казано дълбоко ме съмнява, че няма. Ако това е телевизора: http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UE40D5003BWXXU-spec

в спецификацията е описано, че има, т.е. купуваш си кабел и свързваш изхода за слушалки с рисийвъра на системата ти, съответно звука няма да е истински 5.1 и нито качеството ще е върховно, но пак е нещо. На същия линк гледам, че би трябвало да има и оптичен изход за звук, така че и това е опция.

Човече няма изход никакъв, само входове, всичко е както съм написал... това е телевизора, ето че и ти не можеш да повярваш, аз за това и не попитах точно за това в магазина и не погледнах... абсурдно е но е факт... това е телевизора http://www.samsung.com/bg/consumer/tv-audio-video/televisions/led-tv/UE39EH5003WXBT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече няма изход никакъв, само входове, всичко е както съм написал... това е телевизора, ето че и ти не можеш да повярваш, аз за това и не попитах точно за това в магазина и не погледнах... абсурдно е но е факт... това е телевизора http://www.samsung.com/bg/consumer/tv-audio-video/televisions/led-tv/UE39EH5003WXBT

А, пич- написано е, че има SCART- т.е. има изход за звук, както и за видео. На SCART конектора ги има тия неща.

Публикувано изображение

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, пич- написано е, че има SCART- т.е. има изход за звук, както и за видео. На SCART конектора ги има тия неща.

Публикувано изображение

Не ме карайте да пиша оф топици... СКАРТ БУКСАТА Е EXT RGB..  Казвам ви няма изход за аудио този телевизор!!! нали сложих снимка

Редактирано от cegavara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме карайте да пиша оф топици... СКАРТ БУКСАТА Е EXIT RGB..  Казвам ви няма изход за аудио този телевизор!!! нали сложих снимка

ОК, ти си знаеш. И да, възможно е и да си прав, но все пак на въпросния SCART не пише точно така, както си показал: EXIT RGB, a пише EXT RGB, което може да значи много неща, както и не указва категорично, че е САМО изход. Да, видеосигнала е възможно да е във формат RGB и явно липсва композитен видеосигнал, но според мен не е категорично че е само изход, както и че липсва аудио.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам ужасно тъп проблем... скоро си купих нов Лед ТВ Самсунг UE5003w, естествено проверих всички неща които ме интересуват когато го купих с изключение на едно> Изход за звук! По простата причина, че не съм вярвал, че може да съществува дори такъв телевизор без изход... Та сега имам обикновена кабелна аналогова и искам да си сложа 5+1 да си гледам филми със звук, но искам и телевизията да ми излиза през системата, та въпроса ми е, какво животно да си купя за да има ТВ тунер и 5+1 или да комбинирам някакви устройства или просто някакъв вид външен тунер ако има който да закача и от него да изкарам звук... телевизора има само 2 HDMI входа, един скарт вход, незнам за къв уй е и USB... няма дори за слушалки

Моля ви помогнете, търсих навсякъде такава тема, но моя отговор не намерих :)

Благодаря ви :)

0700 1 33 11 това е номера на центъра за обслужване на клиенти на Самсунг ,предполагам ще ти помогнат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте, в спецификацията на телевизора пише че има цифров изход. това означава че можете да го свържете към ресивър. предполагам че изхода е или оптика или коаксиал....трябва да си търсите 5.1 система с такъв вход.или да си потърсите преобразувател от дигитал към аналог. ето такива устройства:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=spdif+to+analog+converter&_nkwusc=spdf+to+analog+converter&_rdc=1

но най-добрият вариянт е да се ползва или оптиката или HDMI в самата система за звука.

Редактирано от nikdanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте, в спецификацията на телевизора пише че има цифров изход. това означава че можете да го свържете към ресивър. предполагам че изхода е или оптика или коаксиал....трябва да си търсите 5.1 система с такъв вход.или да си потърсите преобразувател от дигитал към аналог. ето такива устройства:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=spdif+to+analog+converter&_nkwusc=spdf+to+analog+converter&_rdc=1

но най-добрият вариянт е да се ползва или оптиката или HDMI в самата система за звука.

Значи не знам на какъв език да го напиша... НЯМА ИЗХОД ЗА ЗВУК това което пише означава, че излиза цифров звук от самия ТВ> погледни на СВЪРЗАНОСТ > там са изходите и такъв няма...  HDMI е само IN оптика няма, стереожак няма, нищо няма, сега ще намаля снимката че не ми дава да я кача

ЕТО

post-127590-0-35798700-1377177690_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сам си отговаряш на въпроса... но както всички до тук и аз с е учудвам... 

а там под USB-то, какъв е тоя порт, че не го виждам хубаво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сам си отговаряш на въпроса... но както всички до тук и аз с е учудвам... 

а там под USB-то, какъв е тоя порт, че не го виждам хубаво?

Service.. predpolagam servizen nqkakyw

Service.. predpolagam servizen nqkakyw

ако може някой да каже повече за този ext RGB SCART той ми е надеждата, но RGB Не ми звучи никак аудио!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят телевизор е подобен.Ползвал съм СКАРТ порта за връзка с външен декодер,от кабелната.И си получаваше звук и картина.Не мога да кажа дали става за изход.Имате ли възможност да опитате? Намерете подходящ кабел и свържете устройствата.

п.п. Мисля си,че дори и да стане,едва ли ще има по-различен звук от стерео.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят телевизор е подобен.Ползвал съм СКАРТ порта за връзка с външен декодер,от кабелната.И си получаваше звук и картина.Не мога да кажа дали става за изход.Имате ли възможност да опитате? Намерете подходящ кабел и свържете устройствата.

п.п. Мисля си,че дори и да стане,едва ли ще има по-различен звук от стерео.

Аз от телевизията повече не ми трябва, трябва ми звук, няма как да е 5+1 от аналогова кабелна, но ме дразни звука на телевизора както се сещате искам басс... А другите неща дето ще си ги пускам от системата ще си вадят хубавия звук... Изход ми трябва, но все пак по темата... приемаме, че няма изход> какво устройство да си взема което да има тунер на който да запаметя телевизиите и да ми извади 5+1 А ДА СИ ИЗВАДЯ САМО КАРТИНАТА НА ТЕЛЕВИЗОРА ПРЕЗ hdmi... Някой ако знае подобно устройство, външен тунер или нещо от сорта... едно време всяко едно VHS имаше ТВ Тунер, сега гледам, че не е така, имат само ФМ тунер... и така... някакви идеи за устройство :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не ме карайте да пиша оф топици... СКАРТ БУКСАТА Е EXT RGB..  Казвам ви няма изход за аудио този телевизор!!! нали сложих снимка

Я не пиши глупости а провери на скарт куплунга на краче номер 1 и краче номер 3 дали няма изход звук! Масата за звука е краче номер 4 и корпуса на тенекийката, по периферията на куплунга! Излиза, че инженерите от фирмата са забравили да ти го сложат? Ти ще кажеш! То си има стандарти бе "юнак"

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я не пиши глупости а провери на скарт куплунга на краче номер 1 и краче номер 3 дали няма изход звук! Масата за звука е краче номер 4 и корпуса на тенекийката, по периферията на куплунга! Излиза, че инженерите от фирмата са забравили да ти го сложат? Ти ще кажеш! То си има стандарти бе "юнак"

Да бе да провери, ама той не знае как !!!

-------------------------

До питащият:

Има едни преходници които от скарта ще ти изкарат стереозвук на чинчове, купи си един такъв и си готов.

Публикувано изображение

Аз съм си играл преди години да запоивам кабелчета за един телевизор на  който имаше само един скарт. Е, бях го свързал този скарт едновременно като аудио изход към усилвателя и като вход от видеото. Да бе, сиромах човек - жив дявол.

А пък на същия телевизор  му бях изкарал изход за слушалки от високоговорителя му с едно превключващо ключе. Намалях първо звука до нула и пусках слушалките и после го увеличавах от дистанционното. Щото телевизора нямаше потенциометър да си вземеш оттам слаб сигнал, всичко цифрово братче с бутончета. Това беше преди да си купя усилвател с изход за слушалки.

Редактирано от Belge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да бе да провери, ама той не знае как !!!

-------------------------

До питащият:

Има едни преходници които от скарта ще ти изкарат стереозвук на чинчове, купи си един такъв и си готов.

Публикувано изображение

Аз съм си играл преди години да запоивам кабелчета за един телевизор на  който имаше само един скарт. Е, бях го свързал този скарт едновременно като аудио изход към усилвателя и като вход от видеото. Да бе, сиромах човек - жив дявол.

А пък на същия телевизор  му бях изкарал изход за слушалки от високоговорителя му с едно превключващо ключе. Намалях първо звука до нула и пусках слушалките и после го увеличавах от дистанционното. Щото телевизора нямаше потенциометър да си вземеш оттам слаб сигнал, всичко цифрово братче с бутончета. Това беше преди да си купя усилвател с изход за слушалки.

Също много добро предложение, щом не може да се справи по метода, описан от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То има и други варианти, например така:

Публикувано изображение

в сивата кутия се включват до три скарта като източници на сигнал INPUT  A, B и C

после който е избран неговия звук излиза на чинчовете вдясно.

Черната кутия е специален стерео усилвател само за слушалки, в който влиза аудио сигналът.

Имам и друг превключвател с 4 входа и пак изходи за аудиото ( ама е в един мебел и не става за снимка ). От този втория аудиото е свързано към усилвателя за колоните в друга стая.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SCART е вход/изход за звук и CVBS. Досеха не съм видял да няма изход на каквото и да е устройство. Някои SCART имат и RGB вход, А при дуги има и превключване между него и S-video (Y/C) в менюто.И да ти кажа, че няма въобще телевизия с 5.1 звук, всичко е най-много стерео.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от фирмата на кабелна телевизия поискай да ти инсталират декодер.би трябвало да ти стува само 2 лв отгоре когато плащаш кабелната. ако си с ефирна тв само трябва да си купиш декодер.ако искаш да искараш звук трябва да си купиш/плащаш за декодер,даже и телевизорът ти да има вграден такъв.няма значение какви са изходите/изходът на декодера.ако е SCART си купи кабел-от едната страна SCART от другата с чинчове.ако декодерът е с чинчове ти трябва кабел и от двете стр. с чинчове.и така:кабелът трябва да е от едната страна вкл. в изхода на декодера,а от другата стр. включваш чинчовете така:

ляв-бял/черен,десен-червен в ресиивъра,а видео-жълтия кабел го включваш в телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

от фирмата на кабелна телевизия поискай да ти инсталират декодер.би трябвало да ти стува само 2 лв отгоре когато плащаш кабелната. ако си с ефирна тв само трябва да си купиш декодер.ако искаш да искараш звук трябва да си купиш/плащаш за декодер,даже и телевизорът ти да има вграден такъв.няма значение какви са изходите/изходът на декодера.ако е SCART си купи кабел-от едната страна SCART от другата с чинчове.ако декодерът е с чинчове ти трябва кабел и от двете стр. с чинчове.и така:кабелът трябва да е от едната страна вкл. в изхода на декодера,а от другата стр. включваш чинчовете така:

ляв-бял/черен,десен-червен в ресиивъра,а видео-жълтия кабел го включваш в телевизора.

Погледни темата от кога е:  Публикувано 22 август 2013 - 14:29

Смяташ ли , че ще чака човека до днешният ден, за да получи отговор? Почти година се е минало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тея пари толкова с тоя стенен монитор.

Това е най ниския клас от серията.

Инвестират се отгоре едни 40-50 лева за някой DVB-C от OLX,

и така ще разберете защо не се пести при закупуване на техника.

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mar_tin
      Здравейте.
      Имам следният проблем:
      При пускане на компютъра не ми тръгва звукът от колонките а се чува едно леко бръмчене. След като размърдам жака, който влиза в кутията с няколко движения /понякога и повечко мъка пада/ звукът тръгва нормално и кара с часове така докато не изключа компа. На следващият ден историята се повтаря. Положението е същото без значение дали са включени отпред на кутията или отзад. Пробвах ги с телефона и тръгват веднага без никакъв подобен проблем. Със старите колонки положението беше същото 

• от Nicole V.
      Здравейте, от скоро имам един проблем..Вече ползвам телефона (samsung j7 2017) от половин година и наскоро изведнъж се появи следния проблем. Като си пусна например песен, първите секунди си се чува както трябва, но после изведнъж рязко се намалява сам без да го пипам, а е усилен до край и няма как да го усилиш още..така е със всичко звънене, аларми..И нямам дори идея защо е така, не съм теглила приложения и не съм си пипала настройките, някой да знае как да се справя, че нещо май не му се свири? 
    • от Пламен Р
      Нямам звук от слушалките! пробвах от жака на компютърът където е за слушалки не става , а на външни тонколонки звук си има!!!
    • от Mario Georgiev
      Здравейте, имам проблем с телевизора. Качил съм 4k blue-ray филм на флашка, който има субтитри на няколко езика, като го пусна на компютъра мога да сменям езиците, но като го пусна на телевизора, въпреки че съм нагласил primary language да ми е на български, както и secondary ( за всеки случай), субтитрите винаги се пускат на английски. Търсих файла на българските субтитри, да го оставя само него например, но нищо не намирах, може би няма такъв, а са направо вградени във видео файла на филма, При натискане на копчето на дистанционното за субтитри пише,че те са недостъпни. Телевизорът е Sony KD-43xe7077. Ако някой може да ми помогне, ще съм много благодарен
    • от IvankaPetrova
      Здравейте,
      бих искала да помоля за съвет някой който се е сблъсквал с моя проблем. Имам телевизор Samsung UE55JU6400 който закупих с вече инсталирано приложение на HBO GO. От както HBO GO си обновиха приложението филмите постоянно прекъсват или блокират. Казаха ми че трябва да изтрия приложението и да го сваля наново, но когато тръгна да го трия, на екрана се изписва съобщение,   че приложения от основния набор на приложения на устройството не могат да бъдат изтрити. Моля някой ако има идеи как да се справя с проблема да пише!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.