Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Gerry.M

Проблем с лаптопа ми

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам проблем с лаптопа и не знам как да подходя. Лаптопа е Dell Inspiron N5010, процесор Intel Core i3-380M (2.53GHz, 3MB Cache), RAM 4GB (2x2048MB) DDR 3 1333Mhz, видео ATI Mobility Radeon HD 5650 с 1GB DDR3 собствена памет, хард диск 640GB SATA HDD 5400 rpm. Проблема е, че както почти всеки лаптоп през лятото прегрява  и изключва. Имам охлаждаща подложка, но тя не помага особено. След като го почистих преди няколко месеца започна да прегрява по-малко, но пак му се случва често. От няколко дена вече съвсем отказва да се включи. Натискам копчето за стартиране, лаптопа почва да зарежда и да издава странни звуци, когато стигне до момента на зареждане на windowsa просто изключва и това е. ОС ми е Windows 7.  Пробвах с натискане на F8 и после last known good configuration, но пак не стана.

Въпроса ми е дали да го давам да го почистват или направо да му направят диагностика и ако някой има какъвто и да е съвет, ще се радвам да си сподели мнението :) Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че както почти всеки лаптоп през лятото прегрява  и изключва.

Ей такава зависимост няма.

Ако един лаптоп се поддържа (редовно чистене, смяна на термо паста и прочие стандартна хардуерна поддръжка), това го няма, освен ако не говорим за модел за който е добре известно, че има проблеми с охлаждането от фабрично (конструктивно) естество.

Във вашият случай е твърде вероятно честите изключвания, породени от прегряване да са довели до дефектирането на някой от компонентите, и тъй като това е мобилна машина е нужен сервиз, където да диагностицират и решат проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи го на сервиз. Един приятел имаше същия проблем на същия лаптоп и проблема се оказа, че перката е задръстена от прах и не иска да се върти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

..............

То освен почистване и паста се сменя и след почистването задължително се тества под товар да се види как е, че от системно прегряване изтича охлаждащия агент от термоблока и охлаждането не върши работата която трябва и е нужно да се подмени. Щом все още се стартира до някаква степен прилича на скоростно прегряване вероятно заради повредено охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е напълно резонен проблем за лапотопите от нисък клас, особено що се касае за товар с тежки приложения. Ако е в гаранция - на гаранционен сервиз да го изчистят и тестват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам проблем с лаптопа и не знам как да подходя. Лаптопа е Dell Inspiron N5010, процесор Intel Core i3-380M (2.53GHz, 3MB Cache), RAM 4GB (2x2048MB) DDR 3 1333Mhz, видео ATI Mobility Radeon HD 5650 с 1GB DDR3 собствена памет, хард диск 640GB SATA HDD 5400 rpm. Проблема е, че както почти всеки лаптоп през лятото прегрява  и изключва. Имам охлаждаща подложка, но тя не помага особено. След като го почистих преди няколко месеца започна да прегрява по-малко, но пак му се случва често. От няколко дена вече съвсем отказва да се включи. Натискам копчето за стартиране, лаптопа почва да зарежда и да издава странни звуци, когато стигне до момента на зареждане на windowsa просто изключва и това е. ОС ми е Windows 7.  Пробвах с натискане на F8 и после last known good configuration, но пак не стана.

Въпроса ми е дали да го давам да го почистват или направо да му направят диагностика и ако някой има какъвто и да е съвет, ще се радвам да си сподели мнението :) Благодаря предварително.

Имам абсолютно същият лаптоп с единствената разлика че процесора е 370М на 2,4гхц и ати радеон 5450. На 10-12 месеца ходи на почистване. Слагам го само на равни твърди повърхности и преди това трия от прах. Нито веднъж не е изключвал от прегряване. Даже и по обяд да го пече директно слънцето не прегрява. Въпрос на поддръжка

Ако е съсипан от игри е друг въпрос. Ако е носен на кофти сервиз и не са си свършили работата също...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е съсипан от игри е друг въпрос. Ако е носен на кофти сервиз и не са си свършили работата също...

Именно тежките задачи го натоварват изключително, поради кофти изградения корпус и тясното пространство вътре за добър въздушен поток. Българина не се научи да прави разлика между настолна машина и преносима такава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно тежките задачи го натоварват изключително, поради кофти изградения корпус и тясното пространство вътре за добър въздушен поток. Българина не се научи да прави разлика между настолна машина и преносима такава...

Трябва да знаеш до къде се простират възможностите на машината. Аз даже играя някои игри и нямам проблем вече почти 3 години. Друг е въпроса че тия игри са на по 5-6-7-8-12-13 години :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За проблема с прегряването -> сервиз!

Ама следващият път като си взимате лаптоп, си помислете добре какво ще си вземете! Има лаптопи и "лаптопи"... Тоя който сте взели е с ужасна сглобка и калпаво направено охлаждане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За проблема с прегряването -> сервиз!

Ама следващият път като си взимате лаптоп, си помислете добре какво ще си вземете! Има лаптопи и "лаптопи"... Тоя който сте взели е с ужасна сглобка и калпаво направено охлаждане. 

Тогава защо при мен не прави проблеми? Извода е лоша поддръжка или кофти бройка. Или пък аз да съм случил на бройка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава защо при мен не прави проблеми? Извода е лоша поддръжка или кофти бройка. Или пък аз да съм случил на бройка...

твоя комп е с по слаба конфигурация и процесора и видеокартата ти не греят чак толкова. Но и трите ти твърдения след въпросителния знак вероятно са верни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

твоя комп е с по слаба конфигурация и процесора и видеокартата ти не греят чак толкова. Но и трите ти твърдения след въпросителния знак вероятно са верни.

Видеокартата си е по-слаба, ама процесора 130мхц разлика... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задай в БИОС фабричните настройки, или тоест лоад оптимизед сетингс, ако се намира, но едва ли е от това...

ПП: Имам лаптоп - ASUS X50GL-AP041, на който до скоро, се играеха в лекия смисъл "по тежки" игри. Искам да кажа, че имах същия проблем, но след като го почистих и преинсталирах, се оправи проблема. Освен сърфиране,филми и музика, за друго почти не става, защото вдига градуси и се разшумява, дори когато е пуснат филм...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За годините си вече, е доста бавен и освен сърфиране,филми и музика, за друго почти не става, защото вдига градуси и се разшумява, дори когато е пуснат филм...

Възрастта няма отношение към температурата. по вероятно е да не сте направили нещо както трябва или охлаждането да е за подмяна.

Охлаждащата подложка не е част от профилактиката и правилната поддръжка на един лаптоп. Ефекта и е относителен.

не всички видеокарти са с паста повечето са с термоподложка и така както сте го казали спокойно някой може да си убие лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възрастта няма отношение към температурата. по вероятно е да не сте направили нещо както трябва или охлаждането да е за подмяна.

Охлаждащата подложка не е част от профилактиката и правилната поддръжка на един лаптоп. Ефекта и е относителен.

не всички видеокарти са с паста повечето са с термоподложка и така както сте го казали спокойно някой може да си убие лаптопа.

На тема "лаптопи" не съм много запознат. Просто се опитах да помогна, колкото се може, но явно и не съм успял...:)

Редактирах си поста, за да няма изгърмели от него..

Когато го почиствах бях доста внимателен, за да не "прецакам" нещо. А колкото до охлаждането то явно е "кофти", и ще трябва да го подменя, както казахте.

Благодаря ви за отговора pconline! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.