Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

След като си import-нах проектите на eclipse в netbeans получих следния проблем - не мога да получа резултата от нито една стартирана програма, освен от първата. Която и програмка да стартирам от който и да е проект, резултата в компилатора винаги е резултата от първата стартирана програма след  import-ването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Подозирам, че поради импортване от не-NetBean-ска среда на проектите, е възможно да са се оплескали Run конфигурациите на проектите. Нямам много опит с Net Beans, но от това, което имам като знания, проверете за всеки проект:

1) Дали имате клас с main метод.

2) Дали за всеки такъв клас имате зададена правилна Run конфигурация в съответния проект.

Можете да ползвате за референция следния ресурс.

Ако не се получи, ще мислим варианти :).

Поздрави !

Редактирано от dpk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо сте си прехвърлили проектите на NetBeans , а не си ползвате Eclipse ? Също е възможно и да run-вате един и същи клас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо сте си прехвърлили проектите на NetBeans , а не си ползвате Eclipse ? Също е възможно и да run-вате един и същи клас

Принципно и аз от един момент нататък ползвам изключително екпипс - Нет Бийнс малко не ми допадна по една или друга причина. Но е възможно колегата да иска да пробва различни среди за разработка и да види коя ще му допадне повече. Нека да провери какво е записано в properities на проектите - имам големи съмнения, че там е така да се каже "мазаляк" :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно и аз от един момент нататък ползвам изключително екпипс - Нет Бийнс малко не ми допадна по една или друга причина. Но е възможно колегата да иска да пробва различни среди за разработка и да види коя ще му допадне повече. Нека да провери какво е записано в properities на проектите - имам големи съмнения, че там е така да се каже "мазаляк" :) .

Как да видя какво е записано в properities на проектите и какво по-точно трябва да търся ? Започнах да си стартирам програмките под netbeans директно с шорткъта-а shift+f6, но все пак кажете какво трябва да гледам в properties ?

ПП: Има ли значение кой е по-доброто IDE за разработване на Java приложения както и има ли някой от въпросните два някакви предимства пред другия ?

Редактирано от 1click (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да видя какво е записано в properities на проектите и какво по-точно трябва да търся ? Започнах да си стартирам програмките под netbeans директно с шорткъта-а shift+f6, но все пак кажете какво трябва да гледам в properties ?

ПП: Има ли значение кой е по-добрият браузър за разработване на Java приложения както и има ли някой от въпросните два някакви предимства пред другия ?

Проследете линка от първият ми пост - там е описано как да видите Properties на проектите :) . Изберете Run и погледнете кой е зададения Main клас за проекта. 

Едно уточнение: Еклипс и Нетбийнс не са браузъри (като Хром, ИЕ или Сафари) а са IDE-та (Integrated Development Environment). Лично аз ползвам изключително Еклипс по исторически причини, но не мога да претегля кой от двата или други е по-добър. Въпрос на индивидуално мнение и ползване е.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проследете линка от първият ми пост - там е описано как да видите Properties на проектите :) . Изберете Run и погледнете кой е зададения Main клас за проекта. 

Едно уточнение: Еклипс и Нетбийнс не са браузъри (като Хром, ИЕ или Сафари) а са IDE-та (Integrated Development Environment). Лично аз ползвам изключително Еклипс по исторически причини, но не мога да претегля кой от двата или други е по-добър. Въпрос на индивидуално мнение и ползване е.

Поздрави !

Веднага си коригирам поста :D :D :D . Не ми ражда главата как можах да напиша такава глупост :D :D .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично според мен за разработка на Java е по-добре Eclipse. Рядко Java developer да ползва NetBeans. Аз преди го ползвах, даже и понякога и сега за PHP. Но за Java Eclipse доста по-удобен е според мен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете да ползвате за референция следния ресурс.

Погледнах какво пише и mainclass-а се сменя спрямо първия стартиран клас, а ако го оставя празно при стартиране на даден class ми го записва като main. Избягвам от проблема със shift + F6, но предполагам има и други начини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично според мен за разработка на Java е по-добре Eclipse. Рядко Java developer да ползва NetBeans. Аз преди го ползвах, даже и понякога и сега за PHP. Но за Java Eclipse доста по-удобен е според мен.

И аз съм на това мнение, но пък НетБийнс е малко по-добър за начинаещия програмист, или за такъв, който няма и/или не иска да се занимава твърде много с програмиране, а да си свърши работа за едно училищно или университетско проектче. На работа обаче се ползва изключително или Eclipse или IntelliJ IDEA. Алтернативно, големите маниаци директно копаят с Vim, Emacs или Sublime - IDE-та и едитори много, а добавките (add-on-и и plugin-и) към тях са безброй...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение, но пък НетБийнс е малко по-добър за начинаещия програмист, или за такъв, който няма и/или не иска да се занимава твърде много с програмиране, а да си свърши работа за едно училищно или университетско проектче. На работа обаче се ползва изключително или Eclipse или IntelliJ IDEA. Алтернативно, големите маниаци директно копаят с Vim, Emacs или Sublime - IDE-та и едитори много, а добавките (add-on-и и plugin-и) към тях са безброй...

Оставам с еклипс значи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.