Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

test1011

intel i5 4670 vs i7 3770K

Препоръчан отговор

Здравейте, сглобил съм си конфигурацията но ме офертираха за i7 3770K с по ниска цена... тоест за 500 лева .. а реалната му цена е 600 лева.. и се чудя дали да взема и5 4670 който е към 400 лв. и нещо... по принцип по скъпото е и по качествено но дайте и вашето мнение ... аз лично съм за и7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, сглобил съм си конфигурацията но ме офертираха за i7 3770K с по ниска цена... тоест за 500 лева .. а реалната му цена е 600 лева.. и се чудя дали да взема и5 4670 който е към 400 лв. и нещо... по принцип по скъпото е и по качествено но дайте и вашето мнение ... аз лично съм за и7

Зависи за какво ще ползваш машината, но реално няма особен смисъл от i7, освен ако не ползваш супертежки приложения които да се възползват изцяло от процесорната мощ или пък ако си някакъв хардуерен/овърклок ентусиаст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ползвам машината за игри предимно, но от време на време и ще работя с тежки изображения от сорта на 20-30 МБ и ще обработвам клипове които също са доста тежки ... и все пак не мислиш ли, че е по-добре да се вземе този процесор за 500 лева като е с цена 600 ... при положение, че даже е в гаранция още :)

Ще го овърклоквам процесора но след време като си взема марково охлаждане а не с това стоково :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ползвам машината за игри предимно, но от време на време и ще работя с тежки изображения от сорта на 20-30 МБ и ще обработвам клипове които също са доста тежки ... и все пак не мислиш ли, че е по-добре да се вземе този процесор за 500 лева като е с цена 600 ... при положение, че даже е в гаранция още :)

Личното ми мнение е, че в случая смисъл от i7 няма, като отново казвам че не си длъжен да се съобразиш. Решението си е твое...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5-цата ще е достатъчна за игрите, за другото вероятно също ще ти осигури комфортна работа, a освен това е с нов сокет, което означава, че след време ще имаш евентуално възможността да си ъпгрейднеш компютъра с нов процесор, вместо да взимаш нов компютър. Ако не се интересуваш от ъпгрейд i7 3770к също е добър избор, при него имаш възможност и за OC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, да взема и7 защото не знам след колко време ще е излезе от употреба тази карта но мисля, че в следващите 5-6 години ще ми върши работа и едва ли ще сменям платка или процесор .. най много още вентилатори , плочка рам и едно ССД :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, да взема и7 защото не знам след колко време ще е излезе от употреба тази карта но мисля, че в следващите 5-6 години ще ми върши работа и едва ли ще сменям платка или процесор .. най много още вентилатори , плочка рам и едно ССД :)

Мда решението си е твое, щом смяташ покупката си за изгодна, то е все тая какви са ни мненията... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I7-3770K струва 589 лв. та ако ти го дават за 500 лв. е изгодно и няма какво да му мислиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи за какво ще ползваш машината, но реално няма особен смисъл от i7, освен ако не ползваш супертежки приложения които да се възползват изцяло от процесорната мощ или пък ако си някакъв хардуерен/овърклок ентусиаст.

За каквото и да го ползва 3770К за 500 лв се е супер,а 4670 не може да го сравняваме изобщо с 3770К.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За каквото и да го ползва 3770К за 500 лв се е супер,а 4670 не може да го сравняваме изобщо с 3770К.

Нещо да съм казал ? Нито съм сравнил, нито нищо. :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.