Премини към съдържанието
Phused

Евтин и работещ USB DVB-T тунер

Препоръчан отговор

Ако вникнеш внимателно в това, което съм ти написал, ще се справиш ;)

Не са много и не са сложни стъпките, които съм ти описал!

Здравейте,предполагам,че не знам някой основни неща все още?Но това което научих от вас е постижение.

Някъде четох,че за root трябвало да се инсталира пакет,но неможах да разбера на мен дали ми е нужен?

Предполагам,че прропускам някой малък,но важен момент.

Да попитам:Тези команди има ли ги някъде изнесени или всеки се спасява както може?

Аз я карам на тук има тук няма.Жалко но факт.

post-352038-0-22391900-1407679217_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо изпълняваш командите които ти написах през терминала (конзолата)? Написах ти ясно и точно: Клавишна комбинация ALT+F2 и ще се покаже поле за писане на командата! След това автоматично ще ти поиска твоята парола, която след като напишеш и потвърдиш с Enter ще се отвори файловия мениджър, но като root, а не както си го отваряш по стандартния начин! Нищо сложно няма, но защо се стремиш да изпълняваш командите (в твоя случай ти трябва само gksu nautilus) през терминала, не мога разбера?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо изпълняваш командите които ти написах през терминала (конзолата)? Написах ти ясно и точно: Клавишна комбинация ALT+F2 и ще се покаже поле за писане на командата! След това автоматично ще ти поиска твоята парола, която след като напишеш и потвърдиш с Enter ще се отвори файловия мениджър, но като root, а не както си го отваряш по стандартния начин! Нищо сложно няма, но защо се стремиш да изпълняваш командите (в твоя случай ти трябва само gksu nautilus) през терминала, не мога разбера?!

Не се тревожи излишно.Явно не му е дошло още времето.Аз мислех,че като щтракна с пръсти и всичко ще е Ок,но не било така.

Все пак ти благодаря за усилията от твоя страна.

П.П.-За сега май е по добре да ме светнеш,как да правя шотове с Убунту.Че с тези снимки не се получава добре.

post-352038-0-84006300-1407687961_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако и това, което ти показах нагледно не ти помогне, не знам как изобщо ще се научиш да работиш с линукс?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламене има хора дето не могат да  се ориентират от обяснения и снимки а трябва да си до тях и да им показваш стъпка по стъпка  всяко нещо няколко пъти  и в същото време да даваш подробни обяснения за всяко нещо. Накрая ги оставяш да направят същото нещо 5 пъти  пред теб и  после чакаш още 3 дена  докато не дойдат още няколко пъти да им го покажеш. Във форум можеш да дадеш насока на вече  що годе знаещ и можещ човек за нещо конкретно  но не и да научиш съвършенно не запознат потребител на  сложни манипулации със софтуер и система която е инсталирал от чисто любопитство.

Шотове се правят с натискането на Print/Screen  копчето на клавиатурата .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.