Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

D101149

Windows 7 vs Windows 8

Препоръчан отговор

Здравейте! В момента съм с 7мака обаче се чудя дали да се сменям на 8 ?? Моля кажете си мненията ако може, а по принцип компютъра го ползвам за всичко филми,игри,музика и въобще какво се сетите... Примерно мнения как се държи при игри и такива разни неща :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стой си със седмака, няма смисъл от безсмислени упражнения и инсталация на осмица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! В момента съм с 7мака обаче се чудя дали да се сменям на 8 ?? Моля кажете си мненията ако може, а по принцип компютъра го ползвам за всичко филми,игри,музика и въобще какво се сетите... Примерно мнения как се държи при игри и такива разни неща :)

Всеобщо мнение е че 8 е малко по-лек откъм ресурси. Мое лично мнение - дори да е така, то е съвсем малко за да се отчита като разлика. 

От друга страна 8 е много по неудобен за ползване, особено ако вече си свикнал с XP и 7. Това е ОС за таблети. Нещо като мобилната версия на 7. 

Аз също се колебаех още когато излезе 8, но след като го инсталирах изкарах с него не повече от седмица... Дори ползвах тъч скрийн монитор и пак ми се стори неудобен. 

най-дразнещото беше че липсваше СТАРТ бутона за сметка на безполезните МАЕМО магазини дето са добавени. В последния ъпдейт мисля че от Майкрософт поправиха тази грешка, но си остана усещането че това е просто версия на 7 за таблети! С нищо не допринася за по-добрата работа а по-скоро пречи с неудобния си Маемо интерфейс! 

Лично мнение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич да не ти минава подобна мисъл - не се дели от 7! За мен Win8 е най-неуспешната система на Майкрософт, която ще надмине провала на Милениум и Виста.

Освен, че е грозна е и много неудобна! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос към Agentpat: споделете в какво се състои неудобството при ползуването на Windows 8 (моля за конкретни примери) и защо смятате, че е грозна?! И толкова ли е важно една операционна система да е красива за да отговаря на изискванията за такава?!

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инсталирайте и пробвайте за себе си в тази тема всеки ще даде своето мнение (което за съжаление или не, няма да се различава от горните) и темата малко след моя пост ще се изроди в караница за двете версии запомнете че "вкус другар няма" и Вие и само Вие можете да прецените дали дадена версия на дадена ОС удовлетворява нуждите и/или изискванията Ви а и най-малкото е безумие да нямате собствено мнение за нещата а да се осланяте на чуждото прегледайте десетките (че и повече) теми за 7 срещу 8, 7 срещу хр, 7 срещу виста, виста срещу хр, хр срещу 8 (да не говорим за Linux/Unix срещу Windows) и ще се убедите че съм прав и в какво се превръщат тези теми.....дори и в общата тема за windows 8 има немалко "вмъкнати" дискусии по проблема така че ако искате да разберете дали да минете на 8, инсталирайте и използвайте поне две седмици, в които да опознаете тази версия - а не да се предавате пред първото изпречило Ви се препятствие успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос към Agentpat: споделете в какво се състои неудобството при ползуването на Windows 8 (моля за конкретни примери) и защо смятате, че е грозна?! И толкова ли е важно една операционна система да е красива за да отговаря на изискванията за такава?!

Поздрави! 

Сега с редовете по-долу може да разсмея доста хора тук, но просто това е моето виждане за Win8.

Та...за пръв път се срещнах с 8 на новия лаптоп на сестра ми (дошъл с оригинален 8). В началото и аз и тя се чудехме откъде се влиза и как по дяволите се излиза от него. Понеже Уина беше на гръцки (понеже тя живее в Гърция и лаптопа е закупен там) аз го гледах точно както червенокож пишеща машина и след около час лутане и опити някак си успях да го кирилизирам. Докато свикна, че най-долу вляво излиза метро интерфейса, а курсора най-вдясно показва (нещо като) старт менюто, си опънах нервите максимално.

Просто на мен ми е адски неудобен и грозен - лично мнение. 

Аз, като човек естет, никога не бих си сложил тази ОС на мой компютър.

Поздрави и от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за коментарите :) Утре ще си преинсталирам компютъра в момента съм на 7 и мисля да си остана на 7,макар че ме радва самият дизайн на 8. 8 е малко объркан и всичко става айран  :lol6: Голяма обърквация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се свикне, според мен не е проблем, че го няма стар бутона на WIndows-a. Ако все пак на някой му липсва толкова много, има един куп програми, които връщат старт менюто в WIndows 8. Примерно Pokki на SweetLabs: https://www.pokki.com/windows-8-start-menu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

големия зор идва като се счупи лайняндоус 8 - примерно го спреш докато се осира сам с ъпдейтите или като забие и трябва да рестартираш компа... почва един repair, който ако е успешен windows става гол като пушка - без никакви инсталирани програми и драйвери...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави ми впечатление че всички които са против 8-цата пишат че са изказрали с нея не повече от една седмица!!! Не е ли малко време за да свикнеш да работиш с една операционна система и да си изградиш мнение за нея. Аз я ползвам половин година някъде и не бих се върнал на 7 в никакъв случай, да не говорим за XP. Супер удобна и естетична ми се струва, но всеки с своите вкусове..За половин година нито един син екран, нито едно скапване....безотказна работа, много приятен PDF четец, забравих за Адобе и тем подобни, отличен Internet Explorer, сбогом на ламята хром, на лисици и друг дивеч...и има още, но защо да изписвам романи,инсталирай и виж.

P.S. И как не им омръзна на някои да ревът за този старт бутон, просто ми е много смешно,аз лично в 7 и XP го ползвах само за изключване на компа, на 8 си имам пак бутон като изкарам дясна лента,какъв е проблема не ми е ясно, в 8.1 нали се връща бутона, тогава сигурнo маса хора няма да ползват 8, защото цветето на тапета по подразбиране е  с едно листче по-малкo, от колкото би трябвало да бъде..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави ми впечатление че всички които са против 8-цата пишат че са изказрали с нея не повече от една седмица!!! Не е ли малко време за да свикнеш да работиш с една операционна система и да си изградиш мнение за нея. Аз я ползвам половин година някъде и не бих се върнал на 7 в никакъв случай, да не говорим за XP. Супер удобна и естетична ми се струва, но всеки с своите вкусове..За половин година нито един син екран, нито едно скапване....безотказна работа, много приятен PDF четец, забравих за Адобе и тем подобни, отличен Internet Explorer, сбогом на ламята хром, на лисици и друг дивеч...и има още, но защо да изписвам романи,инсталирай и виж.

P.S. И как не им омръзна на някои да ревът за този старт бутон, просто ми е много смешно,аз лично в 7 и XP го ползвах само за изключване на компа, на 8 си имам пак бутон като изкарам дясна лента,какъв е проблема не ми е ясно, в 8.1 нали се връща бутона, тогава сигурнo маса хора няма да ползват 8, защото цветето на тапета по подразбиране е  с едно листче по-малкo, от колкото би трябвало да бъде...голяма излагация за Майкрософт...

е аз съм изкарал повече - вече повече от половин година се занимавам с тоя боклук (на доста лаптопи, го настройвам и на още повече го разкарвам)... за лаптопи 8 е боклук, на десктопи по добре, щото те не се разнасят и диска не може да се напълни с лоши сектори или да се скапе самата 8-ца по време на заспиване/хибернация... ако имаше елетронен подпис щеше да видиш колко е "удобен" интернет екслодера... иначе трябва да призная че има 1-2 интересни и оригинални хрумвания дето улесняват някои действия, но те са като бонбончета върху лайно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lol6: Благодаря ви много! Вчера си преинсталирах компа и ми сложиха 7-мицата :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.