Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

1click

Покупка на нов монитор

Препоръчан отговор

Искам да си купя монитор 22 (23) инча без предпочитания към марка с бюджет 250лв. Има ли значение какъв ще бъде, за да ми пази очите възможно най-много ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето този е добър вариант. двадесет и три инча, Full HD. 

LED LG 23 Wide Full HD DVI E2342T-BN 

За двеста и петдесет лева. Мисля, че е с 20% или 15% отстъпка до днес. Бих го поръчал днес. След като ми се обадят за потвърждение, щях да им кажа, че е поръчан по време на промоцията. Така, че побързайте. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли значение че не е с IPS матрица. По-старите матрици вредят ли на очите повече ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Това е най-лошия вариант когато става дума за очите ти а и за качество на картината ъгъл на видимост и т.н. Просто TN са си боклуци. Да някой са по-добри от други но ако искаш качествен монитор те се изключват. Та си преценявай кое ти е по-важно понеже за 250 лв. нямаш кой знае какъв избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LED+VA BenQ 21.5", Wide, Full HD, DVI, Колонки, Нативен контраст 3000:1, Черен, GW2260M

Ако имаш още някой лев ,за 302лв. е 24" модел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малкия BenQ може да се вземе и за 181 лв. http://www.emag.bg/monitor-led-benq-21-5-wide-full-hd-dvi-cheren-gw2255-9h-la2lb-qpe/pd/DC7QXBBBM/ Разликата от 26 лв. е заради говорителчетата. За съжаление при 24 инчовия явно не се предлага чист модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малкия BenQ може да се вземе и за 181 лв. http://www.emag.bg/monitor-led-benq-21-5-wide-full-hd-dvi-cheren-gw2255-9h-la2lb-qpe/pd/DC7QXBBBM/ Разликата от 26 лв. е заради говорителчетата. За съжаление при 24 инчовия явно не се предлага чист модел.

В такъв случай ми допадна този монитор. Какво мислите за него и има ли по-добър за тези пари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.................... Просто TN са си боклуци. Да някой са по-добри от други но ако искаш качествен монитор те се изключват. ....................

Ехее... чак пък толкова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай ми допадна този монитор. Какво мислите за него и има ли по-добър за тези пари?

E ти като мина 300, по-добре направо скачай на Dell.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехее... чак пък толкова. 

Пълни боклуци са...,ако не говорим за геймърските 120Hz за над 1000 лв.

Dell,ако не е моделът с EdgeLED,че реват много от подсветката му.Иначе LG,Philips,Dell,HP,EIZO-бюджетните им използват 6 bit e-IPS на LG.Тези 22-24" на цена 300-350 лв са един дол дренки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни боклуци са...,ако не говорим за геймърските 120Hz за над 1000 лв.

Dell,ако не е моделът с EdgeLED,че реват много от подсветката му.Иначе LG,Philips,Dell,HP,EIZO-бюджетните им използват 6 bit e-IPS на LG.Тези 22-24" на цена 300-350 лв са един дол дренки.

Приемам го като лична обида :) 

Аз ползвам такъв и съм изключително доволен! Поръчах го от друг сайт без надценката и мога да кажа че е доста бюджетен модел (излезе ми около 600лв с доставката) 

Да, над бюджета на автора е, но пак си е бюджетен модел с TN матрица.

Не мога да се оплача от качеството на картината, ъгъла на виждане също не е чак толкова малък. А да кажа че е пълен боклук е глупост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече от боклук (като каквато си искаш обида го приемай,но целта ми не е да се заяждам,а да изкажа моето виждане),да си беше взел 32" ТВ с MVA матрица за тия пари и да си го ползваш и за монитор,не че бюджетната 6 bit e-IPS матрица е супер на 22-24" монитори за 300-350 лв,ама е по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...не че бюджетната 6 bit e-IPS матрица е супер на 22-24" монитори за 300-350 лв,ама е по-добре.

Може и е-ИПС да е, но пак не можеш да ги сравняваш с ТН боклуците. За домашна употреба са перфектни и напълно обезсмислят покупката на ТН, ако не говорим за мега ограничения бюджет. То в такива случаи дори по-добре да се търси втора употреба с ИПС матрица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти идва много, се насочи към този Dell: Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms - Цена: 357.07 лв. с ДДС 

Да гледах и него. Бях сложил по-нисък бюджет, защото не ми се даваха повече пари за монитор, но ще увелича бюджета за да мога да взема монитор, който да си струва парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си Делчето  и не се занимавай с тия TN  боклуци .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твое място бих взел предложения от Playalistic!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом толкова лесно увеличаваш бюджета, направо си вземи u2412m (24 инча, 16:10). Монитор не се купува често, затова е по-добре да вземеш нещо, което ще ти върши работа повече време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.