Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Galileq Galileeva

Бавно сваляне на филми

Препоръчан отговор

Здравейте,преди 20 дни купих лаптоп ,инсталираха уиндос 7,но прекалено  бавно се свалят филмите-(през Замунда)...

съвети..)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,преди 20 дни купих лаптоп ,инсталираха уиндос 7,но прекалено  бавно се свалят филмите-(през Замунда)...

съвети..)))

С коя програма ги сваляш? Ако е FlashGet - нормално.

Ако е различна от тази, опитай с нея - µTorrent

Може просто връзката да е бавна. Кой е доставчика? Има ли рутер?

P.S. Калдата е против пиратството. Не си нарушили правилата, но си на ръба и нещо ми подсказва че не си прочела Правилата на форума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя програма ги сваляш? Ако е FlashGet - нормално.

Ако е различна от тази, опитай с нея - µTorrent

Може просто връзката да е бавна. Кой е доставчика? Има ли рутер?

P.S. Калдата е против пиратството. Не си нарушили правилата, но си на ръба и нещо ми подсказва че не си прочела Правилата на форума

свалям филмите с ..тази втората  µTorrent..чрез рутер приемам нет,..и не само бе бавно свалянето,а след това не можа и да прочете и отвори филма..- имам качена само медиа ......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свалям филмите с ..тази втората  µTorrent..чрез рутер приемам нет,..и не само бе бавно свалянето,а след това не можа и да прочете и отвори филма..- имам качена само медиа ......

Трябват кодеци - например тези

И плеар - например този

Безжична ли е връзката? Какъв модел е рутера? Кой е доставчика? (Това с цел в следващи теми да даваш повече информация)

Може би торента няма достатъчно сийд. Опитай с тези от топ10 за да придобиеш представа от теб ли е проблема. При отваряне на сайтове има ли забавяне?

В краен случай се обади на доставчика и се оплачи от слабата скорост! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с каква скорост ще сваляте не зависи само от вашия интернет а както е казал колегата и от това с каква скорост сиидват и колко са тези който имат въпросния торент. А и не сте казали какво означава бавно с каква скорост сваляте. А може и да бъркате термините Mbit и MBait. Ако доставчика ви е казал, че ползвате 40Mbit това означава, че ще сваляте с не повече от 5MB/s.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че скоростите са достижими обаче негарантирани, колкото до п2п има много причини които влияят на скоростта - ограничение от доставчика, настройки на рутери, скорост на ъплоуд на пиърите отсреща, брой на пиърите и т.н. и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си настройките на програмата,вчера и на мен се сваляха бавно и в долния десен ъгъл на uTorrent програмата ми стоеше жълт удивителен знак,цъкни на този знак и си направи един тест на нета,задай стйности по ниски от тези, които ти дава доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо се мъчите с този utorrent откакто сложих добрата стара комета се родих..Много по- високи скорости достига, при сваляне на торент мога да избирам кои компоненети от торента да сваля, не претоварва диска грам, а с юторента като пуснех по-голям файл да се сваля компа за 2-3 минути ставаше неизползваем,какви ли настройки не бърках-файда никаква, юторент няма да сложа много дълго време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо се мъчите с този utorrent откакто сложих добрата стара комета се родих..Много по- високи скорости достига, при сваляне на торент мога да избирам кои компоненети от торента да сваля, не претоварва диска грам, а с юторента като пуснех по-голям файл да се сваля компа за 2-3 минути ставаше неизползваем,какви ли настройки не бърках-файда никаква, юторент няма да сложа много дълго време.

Много си е добре utorrent  проблема както винаги e в ЗКУ. Използвам го от както е излязъл проблеми съм нямал никога. Върви идеално дори на 8 годишния ми компютър нищо не забива и може да си избираш какво да свалиш от торента. Използвай версия 2.0.2. Както при скайпа 3.8.0.188 ще си остане най-добрата версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо като ползвам кометата няма проблеми със ЗКУ? И как програмата е много добра, юторент имам предвид пък се налага да ползваш антична версия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си настройките на програмата,вчера и на мен се сваляха бавно и в долния десен ъгъл на uTorrent програмата ми стоеше жълт удивителен знак,цъкни на този знак и си направи един тест на нета,задай стйности по ниски от тези, които ти дава доставчика.

Провери си портовете дали са отворени в маршрутизатора или пък го смени ако не ползваш такъв.

И защо като ползвам кометата няма проблеми със ЗКУ? И как програмата е много добра, юторент имам предвид пък се налага да ползваш антична версия?

Кой е казал да ползваш стара версия. Досега проблем с uTorrent не съм имал, а Кометата не стига че е бъкана с адуери, ами и точи от паметта като луда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се барнат някой от настройките на utorrent-а,а пък и новите версии са некадърно направени(hard disk overload проблема)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се барнат някой от настройките на utorrent-а,а пък и новите версии са некадърно направени(hard disk overload проблема)

Това с hard disk overload се получаваше и при по-старите версии, когато сваляш по-голям по размер торент. Аз например ползвам версия 2.2.1 и при нея същото се получава, но пък е най-стабилната за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми по-добре да точи памет, но да си ползвам компа,какво и е стабилното, на твоята версия, като признаваш че и при нея го има проблема с претоварване на диска, адуери не съм видял, утре специално ще постна снимка колко рам точи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

miazmatik комета е с бан по големите международни тракери та и да искаме не можем да го ползваме. Естествено децата дето са чували само за маймунда това не ги бърка.

А причината за банана не е адуери и колко ресурси точи а че маймуните дето го разработват си правят каквото искат. 

Дори да реша да ползвам клиент с бан поради някаква причина има няколко варианта за по-леки и не натоварващи та комета е последната дупка на кавала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте сега. Qbittorrent е един прекраен клиент пренебрегван от доста хора. Факт е че на доста познати дето съм го препоръчал и са го пробвали са останали доволни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление също с бан поне до преди няколко версии (за Windows). Иначе наистина работи по-добре. Ако е само за нашите тракери ето още два лекички...

http://www.tixati.com/

http://sourceforge.net/projects/halite/files/Halite/v%200.3.4/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А никой не попита момичето , купила си е лаптоп , предполага се веднага че връзката е безжична , рутера е през три панелни стени , ами ако доставчика е бтк :) във някой отдалечен квартал и едвам кретащ адсл на 1/2 мегабита Публикувано изображение

1. Доставчик

2. Вид на връзката Ви с интернет

3. Предполагаема скорост по договор .

По нагоре вече ви казаха за торенти в които има доста сийдери , настройки на рутера за порт , които са важни за ъплоуда и не пречат за сваляне .

Това с кодеците много се предлага но аз не го одобрявам :no-no: просто става една каша , по известните плеари си имат кодеци и не се нуждаят от допълнителни - от години не ползвам кодеци . Не вярвам че ще гледаш филми през Windows Media Player

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление също с бан поне до преди няколко версии (за Windows). Иначе наистина работи по-добре. Ако е само за нашите тракери ето още два лекички...

http://www.tixati.com/

http://sourceforge.net/projects/halite/files/Halite/v%200.3.4/

Еми аз не съм забелязал да има бан където и да е а тегля от доста международни тракери Qbit. Ако кажеш във кои има бан че ми стана интересно. Тиксатито го знам. Доста ми е шарено. Относно халите - интересен клиент но има един голям проблем при него. И той се корени във това че няма показване на папки във диалога за добавеяне на торента към графика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asiandvdclub. Тракери при които те гонят ако коефициента ти падне под определена граница обикновено банват клиенти имащи проблем с отчитането.

µTorrent също има забранени доста версии та няма универсален клиент просто явно от някой като BitComet админите са дигнали тотално ръце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз имам същия проблем, имам ПЦ и си купих лаптоп Sony Vaio, на който естествено използвам Wi-Fi. На компютъра скоростта е макс 2МБ/с но той е стар и може би и по-бърз да е нета в действителност не знам, имам и таблет на който също свалям с около 1,8-2МБ/с чрез Wi-Fi-a. По договор 24 мегабита е интернета.(стигала е и 3МБ даунлоад скоростта.) Странно обаче че на лаптопа свалям с доста по-ниска скорост - 500КБ до 1МБ/с. С уторент съм, видях че има триъгълниче в ъгъла с удивителен, цъкнах го, направих тест на скоростта, вдигна се до 10МБ/с даже но на другия ден като започнах да свалям нещо пак си беше ниска скоростта. Рутера ми е TP link wireless N, уж поддържа високи скорости, дори като съм в стаята с рутера скоростта си е същата

също да добавя че деинсталирах торент клиента, после инсталирах най-новата версия и сега докато сваля като че ли се натоварва повече лаптопа, забелязах че малко по бавно зареждат сайтове и така нататък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с hard disk overload се получаваше и при по-старите версии, когато сваляш по-голям по размер торент. Аз например ползвам версия 2.2.1 и при нея същото се получава, но пък е най-стабилната за мен.

Доста време изкарах с 3.0.0-25460 и я смятах за най стабилна до последната нова 3.3.1 но тук си абсолютно прав 2.2.1-25302 се държи най добре от всички. ;)

аз имам същия проблем, имам ПЦ и си купих лаптоп Sony Vaio, на който естествено използвам Wi-Fi. На компютъра скоростта е макс 2МБ/с но той е стар и може би и по-бърз да е нета в действителност не знам, имам и таблет на който също свалям с около 1,8-2МБ/с чрез Wi-Fi-a. По договор 24 мегабита е интернета.(стигала е и 3МБ даунлоад скоростта.) Странно обаче че на лаптопа свалям с доста по-ниска скорост - 500КБ до 1МБ/с. С уторент съм, видях че има триъгълниче в ъгъла с удивителен, цъкнах го, направих тест на скоростта, вдигна се до 10МБ/с даже но на другия ден като започнах да свалям нещо пак си беше ниска скоростта. Рутера ми е TP link wireless N, уж поддържа високи скорости, дори като съм в стаята с рутера скоростта си е същата

също да добавя че деинсталирах торент клиента, после инсталирах най-новата версия и сега докато сваля като че ли се натоварва повече лаптопа, забелязах че малко по бавно зареждат сайтове и така нататък

Свали си една от двете версий и ще си много по доволен. ;)Чудно ми е как с рутер ще вдигнеш 10 МБ/с или аз нещо не съм те разбрал? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста време изкарах с 3.0.0-25460 и я смятах за най стабилна до последната нова 3.3.1 но тук си абсолютно прав 2.2.1-25302 се държи най добре от всички. ;)

Ами да, играл съм си да тествам по-новите, но някак най-стабилната ми се струва тази. Все пак и доста тракери работят с по-стари версии, а някои даже само с въпросната, и искаш не искаш с нея оставаш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, играл съм си да тествам по-новите, но някак най-стабилната ми се струва тази. Все пак и доста тракери работят с по-стари версии, а някои даже само с въпросната, и искаш не искаш с нея оставаш. :)

Пробвал съм всичките компилаций на версийте и по новите все повече ме отчайваха.2.2.1-25302 просто е най добрата.Торент тракерите препоръчват от 1.8.5 нагоре макар че виждам че се използват и  1.8.4.и 1.8.2 без проблем от хора разочаровани от новите версий. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали си една от двете версий и ще си много по доволен. ;)Чудно ми е как с рутер ще вдигнеш 10 МБ/с или аз нещо не съм те разбрал? :ohmy:

ами и на мен ми стана чудно като видях тая цифра, но после пак си падна скоростта, та значи коя версия да си сваля - тази ли 2.2.1-25302?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.