Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, Търся си Компютър предимно за игри 1. Бюджета ми е до 1500 лв. Предпочитания: имам само за Видео картата по възможност да е на Nvidia заради PhysX, но ако чрез процесора можете да го балансирате и така става А може i SLI/CrossfireX Setup 2.Компютърът предимно ще се ползва за Гейминг. Най-новите игри като Battlefield 4, Watch Dogs, Assassins Creed IV: Black Flag, GTA V, Crysis 3, Far Cry 3 и т.н на добрo fps с Medium/High настройки. 2.1 Нямам Претенции за клокване макар че не бих отказал да се позанимавам. 2.2. Шумът няма да е проблем стига да е в умерени нива 3.Само кутията и всичко в нея искам, разполагам с монитор и периферия

4. Искам 8 GB 1600MHz Ram може и повече или по-бърз , Повече от 1TB HDD надали ще ми трябва, и по възможност някакво SSD за ОС-а Благодаря предварително 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност: 990.39 лв. с ДДС - Количка - 

Gigabyte nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E 

Всичко излиза около 1 510 лева. видеокартата с безплатна доставка. Опция за overclock. 

ПС: На този етап не виждам смисъл от SSD диск, но ако се изисква твърдо ще включим един такъв.
Редактирано от Masterplay (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Слайдшоу", това към мен ли бе?  Ако да, то отговорът ми би бил. Утре ще "никнат" другите предложения, ако не е сега на момента. Пък и 4GB са достатъчни за игри. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Слайдшоу", това към мен ли бе?  Ако да, то отговорът ми би бил. Утре ще "никнат" другите предложения, ако не е сега на момента. Пък и 4GB са достатъчни за игри. 

Прав си, но автора го е поставил като изискване. А 4 гъби, вече не стигат за някои от наличните съвременните геймки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, аз бих предложил нещо. Понеже в емаг отвреме навреме пускат по някоя видеокарта с 20 % отстъпка, които реално не са 20, но това е друга тема, то добре би било след като се купи всичко останало, да се изчака за някоя "промоционална" видеокарта, а дотогава да се кара с някоя стара или ако няма такава, с вградената. А и HD7950  са вече дори на по-ниска цена от GTX760,  та си заслужава да се изчакат по-добри времена за цените. 

И още нещо, ако се спре на HD7950. Не е нужно това да е някоя скъпа версия, Дори евтините се клокват колкото скъпите така, че и от това могат да се спестят пари. 

Редактирано от sennheiser (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си, но автора го е поставил като изискване. А 4 гъби, вече не стигат за някои от наличните съвременните геймки.

Аз и изискването за SSD, не съм спазил. И бих искал да разбера, кои са тия "геймки", които похапват тези четири "гъби". Ще ми бъде интересно да разбера. А и принципно, за да нямаш проблем с паметта, спираш приложенията на заден фон. Както казах по-горе, утре ще има повече предложения. Моето е помежду другото. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и изискването за SSD, не съм спазил. И бих искал да разбера, кои са тия "геймки", които похапват тези четири "гъби". Ще ми бъде интересно да разбера. А и принципно, за да нямаш проблем с паметта, спираш приложенията на заден фон. Както казах по-горе, утре ще има повече предложения. Моето е помежду другото. 

За осемте гъби не си прав. Това, че играта не заема повече от 3-3.2 GB  не означава, че 4 GB  са достатъчни. Е, аз съм, играл всичко ново и с две гъби, та по едно време си мислех, че няма нужда от повече. Само дето като сложих 4 се видя, че пак се товари догоре. А и тестовете доказват, че 8 GB  не са излишни, 4 недостатъчни, а 16 засега неперспективни. Така, че 8 е най-добре. Друг е въпроса, че могат да се добавят след време. Само дето и аз като много други хора, съм добавял RAM  едва след години мъки. Ейговна, вече година съм с 4 и все не ми стиска за още 4. Щото видиш ли и аз съм много акъл. Пък цената фръкна докато се наканя. А човека щом иска 8, значи осем. Аз искам самолет и няма да се задоволя с въртолет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Мастерчето предложението е добро,стига сте го яли,слага още една плочка и е канап.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За осемте гъби не си прав. Това, че играта не заема повече от 3-3.2 GB  не означава, че 4 GB  са достатъчни. Е, аз съм, играл всичко ново и с две гъби, та по едно време си мислех, че няма нужда от повече. Само дето като сложих 4 се видя, че пак се товари догоре. А и тестовете доказват, че 8 GB  не са излишни, 4 недостатъчни, а 16 засега неперспективни. Така, че 8 е най-добре. Друг е въпроса, че могат да се добавят след време. Само дето и аз като много други хора, съм добавял RAM  едва след години мъки. Ейговна, вече година съм с 4 и все не ми стиска за още 4. Щото видиш ли и аз съм много акъл. Пък цената фръкна докато се наканя. А човека щом иска 8, значи осем. Аз искам самолет и няма да се задоволя с въртолет. 

А бе, и аз играя игри, ама не ми се пълни паметта, освен ако оставя браузъра, в който има включен 40 таба, примерно. 

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP - 83лв. с безплатна доставка!

Ето, колегата ми даде идея.  Сменям видеокартата на GB с тази на Asus, добавям този кит и цената става 1 527 лева. Пък и видеокартата на Asus е по-безшумна. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Време е, сам да се поинтересуваш от темата за това колко оперативна памет е нужна за комфортна игра напоследък, за някои заглавия. Няма да пускам офтопици тук, за да те светна. Но не гледай само минималните изисквания, описани от производителите на играта. То ако беше всичко Ок относно това, всички щяхме да играем с орязани бюджетни модели видеокарти от преди 4-5 поколения ;) Е, по отношение на оперативната памет е същото. Не само играта копа от нея на дадената машина и не само ОС-ма, освен ако потребителят наистина не е спрял всичко останало, което става доволно рядко.

П.П. Виждам, че докато съм писал и сам си се досетил някои неща :)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо с Haswell и възможност за бъдещ ъпгрейд:

ASROCK Z87 PRO3 LGA1150

I5-4670K /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

EVGA GTX760 SuperClocked 02G-P4-2765-KR ACX Cooler

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU - детайли за N300 - Cooler Master

Количка1 417.20 лв. + Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP - паметта е с безплатна доставка - 82.99 лв.

Обща стойност: 1500.19 лв. с ДДС

Редактирано от duskwood (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе, и аз играя игри, ама не ми се пълни паметта, освен ако оставя браузъра, в който има включен 40 таба, примерно. 

Човече малко са 4GB вече. Даже и на по-старите заглавия. Е ако се ползва XP може и да закърпи положението, но ще е доста странно. Иначе наистина добро предложение. 

SSD пък, макар и скъпо, ще подобри доста работата на конфигурацията. Още повече че автора рано или късно ще се нагърби да записва клипове, защото е модерно. Другите го правят за пари в тубата, нашите дечурлига за г*зариа безплатно в бокса. 

.......................

И още нещо, ако се спре на HD7950. Не е нужно това да е някоя скъпа версия, Дори евтините се клокват колкото скъпите така, че и от това могат да се спестят пари. 

Те и евтините се клокват, ама по-скъпите даже се и охлаждат :)

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече малко са 4GB вече. Даже и на по-старите заглавия. Е ако се ползва XP може и да закърпи положението, но ще е доста странно. Иначе наистина добро предложение. 

SSD пък, макар и скъпо, ще подобри доста работата на конфигурацията. Още повече че автора рано или късно ще се нагърби да записва клипове, защото е модерно. Другите го правят за пари в тубата, наще дечурлига за г*зариа безплатно в бокса. 

Те и евтините се клокват, ама по-скъпите даже се и охлаждат :)

Е имах друго предвид. Да не дава повечко пари за boost ;) Защото и с него и без него, клока е еднакъв по принцип. 

ПП: Айде, ограмотявайте се. 

http://www.overclockers.ru/lab/55111/Testirovanie_videokarty_NVIDIA_GeForce_GTX_760_2048_Mbajt.html

Редактирано от sennheiser (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Време е, сам да се поинтересуваш от темата за това колко оперативна памет е нужна за комфортна игра напоследък, за някои заглавия.

Няма проблем. Но искам да ми кажете, някое заглавие на игра, която ще изисква повече от 4GB ram. Аз ще проверя дали наистина е така. И само да кажа, че дънната платка, която е предложил playalistic, е много орязана и просто не става за овърклокърски процесор. Отгоре на това и микро такава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маса,твърдо съм за Гигабита вместо Асуса,само че ако го правих за себе си,щях да сложа Vengence или Leggera 2х4ГБ и WD Blue.Лошо няма за SSD,но много трябва да се ореже,та да влезе в бюджета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем. Но искам да ми кажете, някое заглавие на игра, която ще изисква повече от 4GB ram. Аз ще проверя дали наистина е така. И само да кажа, че дънната платка, която е предложил playalistic, е много орязана и просто не става за овърклокърски процесор. Отгоре на това и микро такава.

И за какво ти е игра, която да иска повече РАМ? Повечето RAM  си е повече с или без игра. Вземи прочети малко по въпроса и после ръси умни мнения. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа едно по-старо заглавие което не върви комфортно на макс настройки, с FHD резолюция, 4GB RAM и win7-64   - Skyrim . Играл съм го с 4GB и сега с 8GB има осезаем скок при фреймовете (поне +10 в общия случай). Като цялата останала конфигурация е същата! Това от лични наблюдения и може да провериш кога е излязла играта.

Иначе баналната фраза - "Yeah, but can it run Crysis?"  повечето дето се мислят за геймъри са я чули все някъде... Та накратко - още едно заглавие - Crysis 3

Да допълним - Just Cause 2  също усеща разликата и на моменти изкарва повече фреймове от преди.

А при запис на видео ще е от доста голямо значение. 4GB просто няма да стигат. Почти съм сигурен, че ако автора си купи подобна конфигурация, рано или късно ще му мине през акъла да запише клипче.. Това си е правило вече.  

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ревю си правил Тема ,вземи погледни колко рам ти заема или ще кажеш ,че си пуснал браузъра...... аааа опс забравих Казваш ,че 4 рам са достатъчни ,а ти си сложил 16ГБ  ;) 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен останалите игри споменати от колегите, ще допълня BF(3)4, някои влакови и други симулатори и какво ли не още :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ревю си правил Тема ,вземи погледни колко рам ти заема или ще кажеш ,че си пуснал браузъра...... аааа опс забравих Казваш ,че 4 рам са достатъчни ,а ти си сложил 16ГБ  ;) 

Случайно да видя, колко процеса са стартирани ? цели 99. И да браузъра бе включен. Колко са били табовете, остава тайна.  Хайде, сега заради вас, ще заключат темата.  ПП: И спамер, погледни поста на bildera и виж при него, колко е заетата памет. Така, че? 

Редактирано от Masterplay (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно да видя, колко процеса са стартирани ? цели 99. И да браузъра бе включен. Колко са били табовете, остава тайна.  Хайде, сега заради вас, ще заключат темата.   

Спама в случая помага на автора да утвърди правилното си усещане че ще му трябват 8GB рам в подобна геймърска конфигурация. 

Не е нужно да се заключва, може да се трият ненужни постове.....

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хубава тема си пуснал и е чудно, защо приятелчето ти е заело само 36 процента RAM. Това го казвам, за да се замислят и другите. Тая игра е слаба ракия и две гъби са и много. Но за заяждане става. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно да видя, колко процеса са стартирани ? цели 99. И да браузъра бе включен. Колко са били табовете, остава тайна. 

Хайде, сега заради вас, ще заключат темата. 

ПП: И спамер, погледни поста на bildera и виж при него, колко е заетата памет. Така, че? 

Виж ,че сам си противоречиш ,казваш ,че 4ГБ са достатъчни ,защо тогава слагаш 16ГБ ?

Я да погледнем  И тази тема В номер 7 какво пишеш ?

№7: Памет.

Трябва да се уверим, че имаме достатъчно памет на вашата система. Както знаем повече игри не изисква изискват, много памет 8GB са ни достатъчни за целта. Ако смятате че са ви малко, в последствие можете да добавите още.

П.П: Нали си разбирач,ревю с 99 процеса ли се прави,та даже не знаеш как да си ги спреш.За какво тогава показваш колко рам заема ?

Публикувано изображение

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.