Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Вчера си купих нов компютър, не толкова мощен, но достатъчен за всичко, тъй като стария сдаде багажа. Разполагам с 250-300 лв за монитор и си харесах един. Обаче се чудя, дали заради високата резолюция FPS-а ми в игрите ще падне доста. В момента съм с 15 инчов 1024х768 и сякащ бая ще се отрази. Моля за мнение!

п.с. ето монитора, който съм избрал->http://ardes.bg/peripheral/lcd-monitors/24+BenQ+GL2460-48221

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Момчетата ще кажат-дай боб...,какъв ти е харда и игрите.Иначе из темите се коментираше BENQ от *маг за тия пари,но с MVA матрица,този с TN го зарежи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Момчетата ще кажат-дай боб...,какъв ти е харда и игрите.Иначе из темите се коментираше BENQ от *маг за тия пари,но с MVA матрица,този с TN го зарежи.

И аз така си мисля. Не играя нещо кой знае какво-Лига, Lineage и толкоз ама все пак. Еми процесора е Intel Core 2 Duo 8400, видеото-Nvidia Quadro FX 570 1GB 128 bita. Знам, че не е толкова моюен, но имах ограничен бюджет. Предложете ми нещо хубаво моля около 300 лв. Благодаря предваритeлно!

Редактирано от GM Pl3asur3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм за какви пари купи това Quadro FX 570 и защо избра точно него от всички други възможни карти за игри ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм за какви пари купи това Quadro FX 570 и защо избра точно него от всички други възможни карти за игри ?

Ами аз мислех една GTX да си взема, обаче един познат ми я намери за без пари тази и ми я сложи, взе 1 гб от рама и го сложи на картата..абее сложни схеми. :D.. може друга да си взема ако не ми върши работа, просто така случих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С нов монитор, при резолюция 1920х1080, тоя хардуер съвсем ще клекне при игри. Особено видео картата. Не знам до колко ще трябва да намалиш разделителната способност в игрите, но и с интерполацията на LCD монитора ще ти падне и качеството на изображението. Като за без пари е добра картата, но иначе определено не е за игри. Не е лошо да се замислиш тези пари да отидат за видео карта, макар че може да се наложи тогава и смяна на захранването, не си казал какво е.

Все пак ако си си решил да сменяш монитора, ето този не е лош за такъв бюджет: PHILIPS 23" 237E4QHAD - 304 лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майна,така или иначе е глупаво да дава пари за такъв,с по-ниска резолюция или TN матрица,да си намаля настройките и колкото-толкова,докато попрехвърли на нов хард,а 15 инча са си мъка за гледане,пък ако е старичък с първите ТN-дваж,стои ми такъв Фуджици/Сименс,като го погледна,все едно съм на кило ракия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С оглед бъдещ ъпгрейд на машината, ще му е от полза. Така или иначе покупката на монитор се случва по-рядко, отколкото останалите компоненти и при подмяна на платформата ще му върши чудесна работа, вместо тогава да се чуди какво да прави един евтин монитор, който няма да отговаря на останалите компоненти. Ако ще е такъв, по-добре да не взима никакъв и да си стои със сегашния и да вложи парите в ъпгрейд на видео и захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да поразмислих. Ще взема сега да поръчам една хубава видео карта, а пък после дай боже ако имам пари ще си взема и монитор ( IPS, FULL HD и т.н.). А да ми препоръчате някаква видео карта? Ппц в момента процесора и платката са ддр2 ама най-висока мощност-дали мога да си сложа ддр5 карта? Осветлете ме малко моля ;д

п.с. Дънната платка е http://www.ebay.com/itm/HP-WorkStation-XW4600-Motherboard-w-Tray-441449-001-441418-001-/150779664570

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да поразмислих. Ще взема сега да поръчам една хубава видео карта, а пък после дай боже ако имам пари ще си взема и монитор ( IPS, FULL HD и т.н.)

Най-погрешното решение. Събери пари първо за монитор после сменяш цялата платформа. Не можеш да се възползваш от хубава карта в момента. Обричаш я на заточение с този монитор и процесор. М/у другото може да пробваш да играеш на Quadro FX 570. Аз съм направил така в момента взел съм си хубав монитор и другата година, ще си взема нещо свежо.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-погрешното решение. Събери пари първо за монитор после сменяш цялата платформа. Не можеш да се възползваш от хубава карта в момента. Обричаш я на заточение с този монитор и процесор. М/у другото може да пробваш да играеш на Quadro FX 570. Аз съм направил така в момента взел съм си хубав монитор и другата година, ще си взема нещо свежо.

Aми тя в момента ми върши перфектна работа.. на високи графики си играя стабилно.. ще събера парите и тогава ще ги взема наведнъж сигурно. Само ми дайте предложение за видео карта моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега е момента да се възползваш от намаленията. Гледай само да не изтече срока, че режат глави.

http://www.emag.bg/video-karti/sort-priceasc/p2/c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.