Премини към съдържанието
KiriL Cox

Пътна Полиция забранява карането на чужда кола!

Препоръчан отговор

Пътна Полиция забранява карането на чужда кола!

Публикувано изображение

Абсурдни промени в Закона за движение по пътищата! Последната безумна новост на „Пътна полиция“ е всеки, който кара кола, на която не е собственик, да бъде длъжен да се регистрира в КАТ като ползвател, за да може да седне зад чуждия волан. Иначе го грози глоба от 150 лв.

Пуснатият в ход преди седмица законопроект е повече от скандален, противоречи на юридически правила на други закони и дори на конституцията.

Новата алинея гласи: Физическо или юридическо лице, което използва превозно средство по силата на правно основание, различно от правото на собственост, в едномесечен срок от възникването му се регистрира като ползвател на превозното средство.

Тоест, ако жена Ви и стане лошо или припадне и не искате да чакате линейка, за да стане по – бързо, няма как да я закарате с личния и автомобил, освен ако не сте обявили до 1 месец преди това, че евентуално на жена ви може да и стане лошо в следващия месец и ще се наложи да и карате колата. Да не говорим.. Да не си помислите, че  след влизането в сила на новото правило, когато сте на дълъг път някой до вас ще може да ви смени, ако преди това не сте го предвидили и не сте направили „записването“ в КАТ.Да не говорим, че чрез това безумие, наречено „алинея в закона“ се убива една професия – ‘Drink & Drive”, тоест, ако Ви се допие докато сте в ресторанта и сте с колата, трябва да си отидете до вкъщи да я оставите и да се върнете с такси!?

Можем да дадем още около 1 милион примера за това колко неадекватен, несправедлив, абсурден, неудобен и непрецизен ще бъде този закон, когато влезе в сила.

Очевидно е, че всички тези нелогични предложения за промени в закона се правят заради проблема на КАТ с налагането и събирането на глоби с т.нар. електронни фишове, тъй като има вакуум в законодателството. Но от вакуума да се направи пълна каша е повече от идиотско, масово са категорични шофьорите. И призовават да не се бърза с нови нелогични мерки, а промените да се изпипат, за да са адекватни и работещи.

Източник: bezpartien.com

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хазната е празна и трябва да се намерят приходи отнякъде - така че очаквайте и още по-абсурдни закони и разпоредби.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вицовете за полицаите не са случайни.Малоумни са и това си е ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То че се обмислят абсурди, това не е от вчера. От както е "демокрация" колко глупости са минали през комисиите на НС. Обаче това не значи, че ще стигне въобще до пленарна зала, или пък не дай си бож..(Бойко) да бъде прието. Но жълтите медии надуват зурните.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То, кретенията по българските пътища все някак трябвя да се озапти. Има известна логика в предложеното, но още една бюрократична процедура с отворена врата към корупцията = абсурд и то пълен Това няма да мине. А , че трябват по солени глоби и нов ред, то това е факт. 

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вицовете за полицаите не са случайни.Малоумни са и това си е ...

Полицаите ли го гласуват този закон или депутатите ?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То, кретенията по българските пътища все някак трябвя да се озапти. Има известна логика в предложеното, но още една бюрократична процедура с отворена врата към корупцията = абсурд и то пълен

Едно време самите мутри се бяха наели с задачата по озаптяването и имаше няколко опита с гранатомет, повече или по-малко успешни. После главния секретар на МВР Боцко Бодрисков, застана зад абсурдите по пътищата и против мутрите борещи се с пишман драйверите. А познайте кой спИчели :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това ще последват много ама много протести и ще стане кърваво меле накрая. Малко му трябва на народа и скача на война вече.

Видяхте за едни сметки за тока какво стана, за такова нещо вече ще има и публично убити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Полицаите ли го гласуват този закон или депутатите ?

Естествено че депутатите,но хората които го предлагат не са ли полицаи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На бунт! :)

Да се свали правителството веднага.

Да се свали и луната!

Да се угаси слънцето незабавно :angry22:

Предлагам да се отменят всички глоби! Да се премахнат светофарите и пешеходните пътеки :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе те нас как ни разиграват? Сега ще ни карат да се редим пак на опашки ли? А кой ще ми плати загубеното време? Аз от 8 години карам с пълномощно. Сега трябва да им се връзвам пак на глупостите. Вместо те да загубят две минути да ме намерят, аз ще трябва да губя сигурно дни в чакане на опашки!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десетки пъти съм обръщал внимание за ползването на източниците относно нещата, които поствате в раздел Новини и Политика.

Хайде сега сами намерете разликите, а аз през това време ще преместя написаното в раздел, където му е мястото.

Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ

Така е тълкувал авторът на новината този законопроект,и така го е написал.

Това не значи че въпросният законопроект не е факт.Дали е удобрен или не,всеки може да го тълкува както реши.

В твоят пост е описано малко по-подробно за какво става дума,но това не прави първият пост лъжа.

Ако прецените,че нещо не е наред ,моля изтриите скапаната тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е тълкувал авторът на новината този законопроект,и така го е написал.

Това не значи че въпросният законопроект не е факт.Дали е удобрен или не,всеки може да го тълкува както реши.

В твоят пост е описано малко по-подробно за какво става дума,но това не прави първият пост лъжа.

Ако прецените,че нещо не е наред ,моля изтриите скапаната тема.

Интерпретацията винаги е даден вид лъжа.

Това за протокола.

А в същината каквото имах да казвам го казах.

Целта не е да се трие тема или пост, а предназначението на форума е точно да се дискутира всичко.

Всеки може да направи разлика в поднесената новина, а махането на 3-4 съществени пасажа води до...манипулация и излишно насаждане на омраза.

Виждаме по-нагоре какво стана - веднага по пътя на логиката се стигна до "...ще последват много ама много протести и ще стане кърваво меле накрая. Малко му трябва на народа и скача на война вече."

Извинявам се, но това не го разбирам.

Народа като цяло в момента е само омраза, насилие, нищета и неграмотност.

Тук нямаме нужда от нито едно от изброените и поради това всеки носи глава на раменете си и е добре да я използва по предназначение.

Спирам с офтопика.

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе кви са тия пълномощни бе ?

Тия нещо си го карат още по комунистически.

Нотариалното пълномощно и в момента е задължително при управление на автомобил, чужда собственост.

Друг е въпроса, че полицаите не го изискват при проверка.

Прочети малко закона и заповядай пак да коментираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нотариалното пълномощно и в момента е задължително при управление на автомобил, чужда собственост.

Навремето беше само ако ще го ползваш зад граница нашите го искаха на границата. По Европа никой не го интересуваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навремето беше само ако ще го ползваш зад граница нашите го искаха на границата. По Европа никой не го интересуваше.

Навремето бяхме развита индустриална, образователна и селско стопанска сила. Бяхме една от топ страните в света, като здравеопазване. Сега сме толкова яко downgrade-вани, че чак ми се реве...

http://vbox7.com/play:2b3094df

Тоя дали кара каруцата с пълномощно?

Ма пък сме "свободни" :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
===

Целта на тази промяна е свързана с издирването на нарушителите, заснети с камери на полицията. И то не толкова на шофьори, които ползват автомобили на роднини, а главно на водачите на служебни коли. В момента по номера на нарушителя се издава електронен фиш на името на собственика. Ако това са лизингови компании, те получават снимката по пощата, но я връщат на КАТ, сочейки името на лизингополучателя. И процедурата започва отначало.  При фирмени коли е още по-сложно. "Честитката" от КАТ идва на името на представител на фирмата. Той трябва да извърши разследване по пътни листове, командировъчни и други документи, за да посочи на КАТ кой на конкретната дата е ползвал колата и трябва да плати глобата. Съставя се нов фиш и сагата продължава.

===

Е как полицията ще знае кой в даден момент е управлявал колата?

Или ще пускат по един акт на всички ползващи автомобила и те по между си да се разбират?

Тези обяснения са пълни глупости!

А личните автомобили, независимо от това че пише един собственик, са обща семейна собственост - нали за това при продажба искат подпис и на двамата съпрузи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе кви са тия пълномощни бе ?

Тия нещо си го карат още по комунистически.

Ами на, такива. Никой няма да ти даде кола на лизинг без пълномощно. Или мислиш, че директно ти преписват колата, преди да си я изплатил? И как ще караш служебна кола без пълномощно, я кажи? Всъщност, подкрепям издаването на пълномощни за всеки, който се качи в чужда кола. Така никой няма да кара колата ми или поне аз ще имам оправдание да не му я дам :P Знаеш ли как се дава автомобил за 30-40 000 на чужд човек, току що взел книжка? Ами мен сърцето ме заболява, когато трябва да го направя. Е, сега вече няма да го правя. Крайно време е някои хора да се осъзнаят, че ще карат това, за което са си платили. Безплатен обяд няма. Не е добре да се живее на гърба на другия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти кажи на българина, че трябва да се реди на опашка с часове дори дни и да плаща луди пари за някакъв си тъп документ, за да може да кара кола, която е регистрирана по име на негов роднина или приятел и гледай какво става......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на, такива. Никой няма да ти даде кола на лизинг без пълномощно. Или мислиш, че директно ти преписват колата, преди да си я изплатил? И как ще караш служебна кола без пълномощно, я кажи? Всъщност, подкрепям издаването на пълномощни за всеки, който се качи в чужда кола. Така никой няма да кара колата ми или поне аз ще имам оправдание да не му я дам :P Знаеш ли как се дава автомобил за 30-40 000 на чужд човек, току що взел книжка? Ами мен сърцето ме заболява, когато трябва да го направя. Е, сега вече няма да го правя. Крайно време е някои хора да се осъзнаят, че ще карат това, за което са си платили. Безплатен обяд няма. Не е добре да се живее на гърба на другия. 

И какво ще се промени с тези пълномощни? Те ще се издават до 30 дни след като някой започне да кара чужда кола. Никъде не се казва, че не можеш да караш чужда кола за един ден без пълномощно.

Или като си купуваш кола, няма да можеш да я тестваш/караш без да ходиш в КАТ.

Пълни недомислици, както обикновено.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това го има много отдавна,но половината потребители него знаят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, гати трагедията!

Най напред, то не е минало като закон т.е това е предложение, а отгоре на всичко то това е налично и в сегашният закон. Обясни ви се, че това е с цел установяване на нарушителя когато нарушението е регистрирано от камера. Сещате се, че понякога един автомобил се споделя от няколко човека, като от тези няколко човека там има един пр. във вечна издънка. Е, няма собственика да му плаща актовете!

Всеки който управлява служебен или лизингов автомобил е снабден с такъв документ и съвсем не "реве" като недобито куче. Изобщо като чета някои постове, то имам чувството, че единствената им цел е само да плюят и да гонят Само лични интереси. Да не би да искате да бъдат премахнати глобите, контролните органи, пътните знаци, че да си покажете Ганьовщината  по улиците и пътищата на България.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хазната е празна и трябва да се намерят приходи отнякъде - така че очаквайте и още по-абсурдни закони и разпоредби.

Не е празна хазната. Трябва да се създават такива проблеми за да се отклонява вниманието на народа и протестиращите от основният им проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.