Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам нормално ли е за този видео карта при достигане на температура от около 70 градуса при стрес тест с AIDA да ми примигва дисплея и да изписва съобщение AMD Display Driver has stopped working and has recovered... или нещо от сорта, при което стрес теста спира и температурите се възстановяват. Да добавя, че при тежка игра от рода на Crysis 3, такава грешка с драйвъра не съм срещал, засега само при стрес теста на видео картата я има?

Редактирано от Юлиян Ганчев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sapphire HD 7870 XT with Boost - GPU Temp 32°C 66°C

Явно от стрес теста прегрява и се самоизключва или нещо подобно. Първото е Idle temperature а второто load temerature 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам нормално ли е за този видео карта при достигане на температура от около 70 градуса при стрес тест с AIDA да ми примигва дисплея и да изписва съобщение AMD Display Driver has stopped working and has recovered... или нещо от сорта, при което стрес теста спира и температурите се възстановяват. Да добавя, че при тежка игра от рода на Crysis 3, такава грешка с драйвъра не съм срещал, засега само при стрес теста на видео картата я има?

70 градуса не са чак толкова много под пълен товар при стрес теста. Даже са добре. По-скоро подобна грешка намеква за хардуерен проблем със самата карта. Преинсталирай драйвърите за видеото за всеки случай, като първо деинсталираш старите от контрол панела, по желание почистваш регистрите с CCleaner или друга подобна програма, рестартираш, сваляш последните драйвъри от сайта на производителя и ги инсталираш. Пак следва рестарт. Виж какво може да се направи за по-качествено охлаждане на конфигурацията. Почистване на вентилатори и радиатори и ако има възможност добавяне на някой допълнителен вентилатор по кутията.

Каква ОС се ползва? Кризата е тежка игра на максимални настройки! На резолюция 800х600 и на LOW настройки си върви без да товари видеокартата. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

70 градуса не са чак толкова много под пълен товар при стрес теста. Даже са добре. По-скоро подобна грешка намеква за хардуерен проблем със самата карта. Преинсталирай драйвърите за видеото за всеки случай, като първо деинсталираш старите от контрол панела, по желание почистваш регистрите с CCleaner или друга подобна програма, рестартираш, сваляш последните драйвъри от сайта на производителя и ги инсталираш. Пак следва рестарт. Виж какво може да се направи за по-качествено охлаждане на конфигурацията. Почистване на вентилатори и радиатори и ако има възможност добавяне на някой допълнителен вентилатор по кутията.

Каква ОС се ползва? Кризата е тежка игра на максимални настройки! На резолюция 800х600 и на LOW настройки си върви без да товари видеокартата. 

Windows 7 64bit. Играя Crysis 3 на почти максимални настройки, тук там някоя настройка е на high вместо ultra high и при игра температурите също скачат до 70 градуса близо, шуми доста, но не се изключва драйвера, само при стрес теста се изключва и се възстановява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ти е да го пускаш тоя тест изобщо ?  Щом в игрите си  работи нормално  не се занимавай с глупости  а си ползвай картата по предназначение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ти е да го пускаш тоя тест изобщо ?  Щом в игрите си  работи нормално  не се занимавай с глупости  а си ползвай картата по предназначение.

Прав си да, просто се зачудих дали няма някакъв дефект понеже е и в гаранция, но реално в процес на работа и игра не съм срещал проблеми, което е най-важното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш с Heaven  дали ще имаш проблеми. Пусни го да се върти 10-15 минути. Ако и там картата не се разбира с драйверите, значи имаш проблем.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш с Heaven  дали ще имаш проблеми. Пусни го да се върти 10-15 минути. Ако и там картата не се разбира с драйверите, значи имаш проблем.

Пуснах Heaven 4 въртя се 26 сцени на Ultra quality, температурата на видео картата достигна 68 градуса но над 70 не мина и въпреки всичко не се появи проблема, който се появява с AIDA, при Heaven всичко си върви гладко без засичане, без проблеми с драйвера, следователно дали AIDA нещо не греши или и аз не знам....при AIDA още на 60 градуса изписва грешка при Heaven нищо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следователно на коя програма да вярвам, всички Benchmark програми правят теста без проблем, само AIDA показва грешката с драйвъра, описана по-горе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следователно не  прави бенчмаркове с разни и различни програми а си цъкай игрите  и се забавлявай . Ще поставяш рекорд за точки в бенчовете  или си купил картата да играеш игри с нея  ?  Проблем с видео картата ти нямаш и никога не си имал  и се чудя защо изобщо я пускаш тая AIDA  след като  всичко друго си ти работи коректно.  Създавате си излишни главоболия и проблеми  и пускате теми за глупости във форума :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.