Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, нов съм и това е първата ми тема.

Искам да си купя рам памет, за да я добавя към системната.Видът на паметта е DDR2.Системната е от 2 плочки, всяка от които по 333 mhz.Та аз ще си копувам още 2 GB на 1 плочка,но искам да питам:

Трябва ли марката на паметта да е еднаква и дали честотата на тези 2 GB трябва да е 666 mhz?

Съжалявам за първопитните въпроси. :rolleyes:

Редактирано от Bandle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не се разбира от това което пишеш, пък и не съм виждал DDR2 памет на подобни честоти. Направо добави една снимка от Аида в следващия си пост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, нов съм и това е първата ми тема.

Искам да си купя рам памет, за да я добавя към системната.Видът на паметта е DDR2.Системната е от 2 плочки, всяка от които по 333 mhz.Та аз ще си копувам още 2 GB на 1 плочка,но искам да питам:

Трябва ли марката на паметта да е еднаква и дали честотата на тези 2 GB трябва да е 666 mhz?

Съжалявам за първопитните въпроси. :rolleyes:

Ram-та ти най-вероятно е DDR1. А дъното какво е ? дали поддържа 4GB ? Дали поддържа 2GB на един слот? Все въпроси на които може да се отговори като кажеш модела на дъното. 

По принцип различните плочки може да са на различна честота (стига тя да се поддържа от дъното) но в такъв случай всички заедно работят на най-ниската от тях.

Не е така както го смяташ - 1GB -333     2GB-666  .....Просто рамта си е на дадена честота без значение дали е 1,2,4 или 8 GB.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DDR2 памет на 667MHz реално работи на 333 1/3 MHz. Води се 667 (удвоява се) заради т.н. "double transition".

@Bandle,

Напиши още нещо от конфигурацията ти. Например с каква дънна платка или процесор си, за да видим, дали наистина паметта ти е DDR2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е Foxconn RS690M2MA  и разбрах, че то подържа 8GB рам.Процесора е AMD 64 X2 Dual Processor 4400+ 2.40GHz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено паметта ти е DDR2. Сега обаче изниква друг въпрос, тъй като не мога да се ориентирам с модела дъно, който си дал. Дали си с 4 или 2 DIMM слота. Ако си с 4, спокойно можеш да си вземеш още една плочка (може и 2 x 1GB, 2 x 2GB).

Например нещо от следните модели:

KVR800D2N6/2G KVR667D2N5/2G  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам 4 слота, обаче възможно ли е 2-та системни слота да са за DDR2, а пък другите за DDR3?Смущава ме това че цветът им е различен :D:huh:

Редактирано от Bandle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.