Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Добър ден на всички! Идеята ми е да си оставя кутията и захранването и да сменя дъното,видео картата и процесора. Процесора ми е-AMD Athlon 64 X2 3800+ Дъното е-MS-7327 1.0  Рам паметта е-2GB DDR2 Видеото ми е-Radeon x8000 GTO 512 MB Всичките тези неща мисля че за 100 лева ще ги продам или по-малко трябва да искам? Компютъра се използва главно за игри и в началото исках само видео карта,но тъй като дъното ми е PCI-exprees 1.0 мисля че ще е по-добре да си взема ново дъно.Идеята ми е нещо около 500/550/600 лева за процесора,видео картата и дъното.Ако има смисъл да купя видео карта само която да е PCI-express 2.0 и да я сложа на дъното с PCI-express 1.0 кажете коя да е и колко ще загубя от производителността й?Приемам всякакви варианти бих искал оптимално добро за тези пари,ако има някакъв вариант да се остави процесора да се купи само дъно и видео карта би било най-добре за мен. Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
SAPPHIRE HD7790 2GB GD5 OC BLK

Обща стойност - 610.89 лв. с ДДС

Количка.

Обаче имай предвид дали захранването ти е читаво, и че ти трябва DDR3 памет. За бюджета толкова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването, какво е? Марка, модел? Харда, какъв е? Кутията има ли възможност, за "два" вентилатора поне?

По добре с ново захранване, с ддр3 памет, че ддр2 не става.

ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155

I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX

4G DDR3 1600 SILICON POWER

SAPPHIRE HD7770 GHZ Edition 1G GD5

PSU FORTRON HE-400 / 400W

Обща стойност: 579.70 лв. с ДДС - Количка и 20 лева, за доставка остават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може и така:

Обща стойност - 584.14 лв. с ДДС
По-късно добавяш видео карта, евентуално с нов хард диск и кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването как мога да го проверя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването как мога да го проверя?

Като отвориш кутията, и снимаш надписите по него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре заемам се със захранването! Хард диска ми е-ST3250410AS (250GB)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много грешно виждане имаш.Ако ще сменяш и нямаш проветрива кутия (особено за котлоните),ще береш дертове,можеш да оставиш баракудата,ако не е проблемна-пеовери я,другото сменяй,но ако искаш да играеш игрички,отдели над 1000 лв,за да не си хвърлиш парите на вятъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре заемам се със захранването! Хард диска ми е-ST3250410AS (250GB)

Авторе, какво стана, къде изчезна?

Да, хард диска е напълно съвместим!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията има място за 2 вентилатора и срещу процесора има отвор(снимката на кутията е примерна моята е друга но капака е същият).Снимката на захранването не мога да я кача нито тук,нито в друг сайт за да я покажа!На кутията на захранването пише мах. 435W,ако нещо друго ви интересува от захранването питайте ще ви кажа. Благодаря на всички ви!

Процесора в момента процесора ми е 46/45 градуса доколкото знам това е съвсем нормално за този процесор,това означава ли че кутията ми е с добро охлаждане?

post-341056-0-11693000-1377272631_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не гледай най-отдолу на етикета а обърни внимание на 12V линия. Иначе очевидно е менте щом е било от готова конфигурация на ЖАР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JAR Computer... намирисва ми на китайска бомба, със закъснител... Градусите на процесора са малко високи, но това е кутлон все пак...

Кутията ще свърши работа, но като за начало. По късно ще трябва да я смениш, при първа възможност..., защото не може да създаде въздушен поток, което води до греене на компонентите. Има начини това да се получи..., ако се премахне предния капак, и се постави вентилатор, който да духа към хард диска.

По-добре, сега ако продадеш всичко, без, или с хард диска, и с общите пари, ако е възможно да се направи по-добра конфигурация! Примерно с FX 63XX, или i5 3350p. и HD 7790

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно достатъчно е. Това че е бомба също е вярно. Да се направи по-скапано захранване от Елитчето на КМ е наистина трудно постижение но китайците са гении в това отношение. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно достатъчно е. Това че е бомба също е вярно. Да се направи по-скапано захранване от Елитчето на КМ е наистина трудно постижение но китайците са гении в това отношение. :D

Е, за елита на КМ и китайците, си е така...  :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JAR Computer... намирисва ми на китайска бомба, със закъснител... Градусите на процесора са малко високи, но това е кутлон все пак...

Кутията ще свърши работа, но като за начало. По късно ще трябва да я смениш, при първа възможност..., защото не може да създаде въздушен поток, което води до греене на компонентите. Има начини това да се получи..., ако се премахне предния капак, и се постави вентилатор, който да духа към хард диска.

По-добре, сега ако продадеш всичко, без, или с хард диска, и с общите пари, ако е възможно да се направи по-добра конфигурация! Примерно с FX 63XX, или i5 3350p. и HD 7790

Предлагате да продам целия компютър и да си купя нов?Няма ли да ми излезе доста скъпо все пак този компютър да струва 300 мах. според мен може би и доста по-малко,а колко ще ми струва да си направя нов с всичките неща (някъде към 1000 лева май)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старото китайче е достатъчно да захрани нов процесор и видеокарта като 7790 (85W). Проблема е че при някой токов удар може да гръмне всичко.

Та въпроса е готов ли си частите да са ти изложени на риск всекидневно? Аз поне първо бих сменил захранването и тогава да мисля за всичко останало.

пс. Старата машина повече от 150 лв. не можеш да и вземеш та забрави за 300 лв. Колко си я плащал е без значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но нямаше ли налични около 500-600 лв.?!? Не съм включил монитора към продажбата... Като продадеш старите части, и с наличните парички около 700-750 лв. (би трябва, да се съберат толкова) и един FX 63XX, или i5 3350p и заспива...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм целия компютър за колко мога до го продам за да си направя сметката? Вече напълно се отказах с тези събрани до момента пари ще купя на жената един таблет другия месец скоро пак ще пиша тема за таблета ако някой има такъв с Windows 8 моля да сподели още тук какви са му впечатленията,а относно компютъра за сега си остава мога да играя някой игри другите ги играя на лаптопа си...след година/две ще го продам и ще си купя нещо свясно.Мерси на всички бяхте ми много полезни искаше ми се да си го стегна,но в момента нямам достатъчно пари за това. Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и така:

Обща стойност - 593.40 лв. с ДДС

Ползваш от стария кутията, HDD то и ако имаш записвачка! С този вариант ще имаш приличен гейминг!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда може да се ползва за новата система , останалите части ако някой ти даде 100лв. за тях направо му ги занеси до вратата и носи едно шише ракия!

Иначе аз предлагам следното

Gigabyte H81M-DS2, Socket 1150

Intel® CoreTM i5-4430, 3.0GHz, Haswell, Socket 1150, Box

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP

Cooler Master GX Bronze, 450W

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

Общо 632лв. с безплатна доставка!

След продажбата на сегашната кошница с добавянето на още някой лев ще добавиш и видео карта , до тогава ще караш на вграденото!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.