Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Добър ден на всички! Идеята ми е да си оставя кутията и захранването и да сменя дъното,видео картата и процесора. Процесора ми е-AMD Athlon 64 X2 3800+ Дъното е-MS-7327 1.0  Рам паметта е-2GB DDR2 Видеото ми е-Radeon x8000 GTO 512 MB Всичките тези неща мисля че за 100 лева ще ги продам или по-малко трябва да искам? Компютъра се използва главно за игри и в началото исках само видео карта,но тъй като дъното ми е PCI-exprees 1.0 мисля че ще е по-добре да си взема ново дъно.Идеята ми е нещо около 500/550/600 лева за процесора,видео картата и дъното.Ако има смисъл да купя видео карта само която да е PCI-express 2.0 и да я сложа на дъното с PCI-express 1.0 кажете коя да е и колко ще загубя от производителността й?Приемам всякакви варианти бих искал оптимално добро за тези пари,ако има някакъв вариант да се остави процесора да се купи само дъно и видео карта би било най-добре за мен. Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
SAPPHIRE HD7790 2GB GD5 OC BLK

Обща стойност - 610.89 лв. с ДДС

Количка.

Обаче имай предвид дали захранването ти е читаво, и че ти трябва DDR3 памет. За бюджета толкова...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването, какво е? Марка, модел? Харда, какъв е? Кутията има ли възможност, за "два" вентилатора поне?

По добре с ново захранване, с ддр3 памет, че ддр2 не става.

ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155

I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX

4G DDR3 1600 SILICON POWER

SAPPHIRE HD7770 GHZ Edition 1G GD5

PSU FORTRON HE-400 / 400W

Обща стойност: 579.70 лв. с ДДС - Количка и 20 лева, за доставка остават.

Редактирано от НЛО (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може и така:

Обща стойност - 584.14 лв. с ДДС
По-късно добавяш видео карта, евентуално с нов хард диск и кутия.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването как мога да го проверя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването как мога да го проверя?

Като отвориш кутията, и снимаш надписите по него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много грешно виждане имаш.Ако ще сменяш и нямаш проветрива кутия (особено за котлоните),ще береш дертове,можеш да оставиш баракудата,ако не е проблемна-пеовери я,другото сменяй,но ако искаш да играеш игрички,отдели над 1000 лв,за да не си хвърлиш парите на вятъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре заемам се със захранването! Хард диска ми е-ST3250410AS (250GB)

Авторе, какво стана, къде изчезна?

Да, хард диска е напълно съвместим!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията има място за 2 вентилатора и срещу процесора има отвор(снимката на кутията е примерна моята е друга но капака е същият).Снимката на захранването не мога да я кача нито тук,нито в друг сайт за да я покажа!На кутията на захранването пише мах. 435W,ако нещо друго ви интересува от захранването питайте ще ви кажа. Благодаря на всички ви!

Процесора в момента процесора ми е 46/45 градуса доколкото знам това е съвсем нормално за този процесор,това означава ли че кутията ми е с добро охлаждане?

post-341056-0-11693000-1377272631_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не гледай най-отдолу на етикета а обърни внимание на 12V линия. Иначе очевидно е менте щом е било от готова конфигурация на ЖАР.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JAR Computer... намирисва ми на китайска бомба, със закъснител... Градусите на процесора са малко високи, но това е кутлон все пак...

Кутията ще свърши работа, но като за начало. По късно ще трябва да я смениш, при първа възможност..., защото не може да създаде въздушен поток, което води до греене на компонентите. Има начини това да се получи..., ако се премахне предния капак, и се постави вентилатор, който да духа към хард диска.

По-добре, сега ако продадеш всичко, без, или с хард диска, и с общите пари, ако е възможно да се направи по-добра конфигурация! Примерно с FX 63XX, или i5 3350p. и HD 7790

Редактирано от НЛО (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно достатъчно е. Това че е бомба също е вярно. Да се направи по-скапано захранване от Елитчето на КМ е наистина трудно постижение но китайците са гении в това отношение. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно достатъчно е. Това че е бомба също е вярно. Да се направи по-скапано захранване от Елитчето на КМ е наистина трудно постижение но китайците са гении в това отношение. :D

Е, за елита на КМ и китайците, си е така...  :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JAR Computer... намирисва ми на китайска бомба, със закъснител... Градусите на процесора са малко високи, но това е кутлон все пак...

Кутията ще свърши работа, но като за начало. По късно ще трябва да я смениш, при първа възможност..., защото не може да създаде въздушен поток, което води до греене на компонентите. Има начини това да се получи..., ако се премахне предния капак, и се постави вентилатор, който да духа към хард диска.

По-добре, сега ако продадеш всичко, без, или с хард диска, и с общите пари, ако е възможно да се направи по-добра конфигурация! Примерно с FX 63XX, или i5 3350p. и HD 7790

Предлагате да продам целия компютър и да си купя нов?Няма ли да ми излезе доста скъпо все пак този компютър да струва 300 мах. според мен може би и доста по-малко,а колко ще ми струва да си направя нов с всичките неща (някъде към 1000 лева май)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старото китайче е достатъчно да захрани нов процесор и видеокарта като 7790 (85W). Проблема е че при някой токов удар може да гръмне всичко.

Та въпроса е готов ли си частите да са ти изложени на риск всекидневно? Аз поне първо бих сменил захранването и тогава да мисля за всичко останало.

пс. Старата машина повече от 150 лв. не можеш да и вземеш та забрави за 300 лв. Колко си я плащал е без значение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но нямаше ли налични около 500-600 лв.?!? Не съм включил монитора към продажбата... Като продадеш старите части, и с наличните парички около 700-750 лв. (би трябва, да се съберат толкова) и един FX 63XX, или i5 3350p и заспива...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм целия компютър за колко мога до го продам за да си направя сметката? Вече напълно се отказах с тези събрани до момента пари ще купя на жената един таблет другия месец скоро пак ще пиша тема за таблета ако някой има такъв с Windows 8 моля да сподели още тук какви са му впечатленията,а относно компютъра за сега си остава мога да играя някой игри другите ги играя на лаптопа си...след година/две ще го продам и ще си купя нещо свясно.Мерси на всички бяхте ми много полезни искаше ми се да си го стегна,но в момента нямам достатъчно пари за това. Благодаря ви!

Редактирано от mig36b (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и така:

Обща стойност - 593.40 лв. с ДДС

Ползваш от стария кутията, HDD то и ако имаш записвачка! С този вариант ще имаш приличен гейминг!

Поздрави!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда може да се ползва за новата система , останалите части ако някой ти даде 100лв. за тях направо му ги занеси до вратата и носи едно шише ракия!

Иначе аз предлагам следното

Gigabyte H81M-DS2, Socket 1150

Intel® CoreTM i5-4430, 3.0GHz, Haswell, Socket 1150, Box

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP

Cooler Master GX Bronze, 450W

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

Общо 632лв. с безплатна доставка!

След продажбата на сегашната кошница с добавянето на още някой лев ще добавиш и видео карта , до тогава ще караш на вграденото!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от Лина Георгиева
      Здравейте! 
      От известно време компютърът (на баба ми) има следният проблем:
      Не може да се стартира, а вместо това изписва, че операционната система не била съвместима с процесора. Опитах да си направя инсталационен (Repair) диск чрез Контрол панела на друг лаптоп, работещ на Windows 7 (който записах на DVD), но поради някаква причина "The Disc failed to be read. Press Ctr+Alt+Del to restart". В BIOS-а също не го отчита изобщо като Bootable device. 
      Може би трябва да го запиша този файл като .iso на флашка? 
      Или може би някъде греша? 
      Какво може да се направи по въпроса? Може би трябва някаква друга програма или по друг начин? Непременно ли е наложителна смяната на процесора или въпросът може да се реши по друг начин? 
      Ето част от характеристиките (по памет):
      Компютър 
      Dell Optiplex(?) 475 
      Intel Pentum 
      От няколко месеца компютърът работи на Windows 7, преди това е бил на XP.

Ще ви бъда много благодарна, ако помогнете! 
      ^_^ 

• от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.