Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден на всички! Идеята ми е да си оставя кутията и захранването и да сменя дъното,видео картата и процесора. Процесора ми е-AMD Athlon 64 X2 3800+ Дъното е-MS-7327 1.0  Рам паметта е-2GB DDR2 Видеото ми е-Radeon x8000 GTO 512 MB Всичките тези неща мисля че за 100 лева ще ги продам или по-малко трябва да искам? Компютъра се използва главно за игри и в началото исках само видео карта,но тъй като дъното ми е PCI-exprees 1.0 мисля че ще е по-добре да си взема ново дъно.Идеята ми е нещо около 500/550/600 лева за процесора,видео картата и дъното.Ако има смисъл да купя видео карта само която да е PCI-express 2.0 и да я сложа на дъното с PCI-express 1.0 кажете коя да е и колко ще загубя от производителността й?Приемам всякакви варианти бих искал оптимално добро за тези пари,ако има някакъв вариант да се остави процесора да се купи само дъно и видео карта би било най-добре за мен. Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
SAPPHIRE HD7790 2GB GD5 OC BLK

Обща стойност - 610.89 лв. с ДДС

Количка.

Обаче имай предвид дали захранването ти е читаво, и че ти трябва DDR3 памет. За бюджета толкова...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването, какво е? Марка, модел? Харда, какъв е? Кутията има ли възможност, за "два" вентилатора поне?

По добре с ново захранване, с ддр3 памет, че ддр2 не става.

ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155

I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX

4G DDR3 1600 SILICON POWER

SAPPHIRE HD7770 GHZ Edition 1G GD5

PSU FORTRON HE-400 / 400W

Обща стойност: 579.70 лв. с ДДС - Количка и 20 лева, за доставка остават.

Редактирано от НЛО (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може и така:

Обща стойност - 584.14 лв. с ДДС
По-късно добавяш видео карта, евентуално с нов хард диск и кутия.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването как мога да го проверя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването как мога да го проверя?

Като отвориш кутията, и снимаш надписите по него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много грешно виждане имаш.Ако ще сменяш и нямаш проветрива кутия (особено за котлоните),ще береш дертове,можеш да оставиш баракудата,ако не е проблемна-пеовери я,другото сменяй,но ако искаш да играеш игрички,отдели над 1000 лв,за да не си хвърлиш парите на вятъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре заемам се със захранването! Хард диска ми е-ST3250410AS (250GB)

Авторе, какво стана, къде изчезна?

Да, хард диска е напълно съвместим!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията има място за 2 вентилатора и срещу процесора има отвор(снимката на кутията е примерна моята е друга но капака е същият).Снимката на захранването не мога да я кача нито тук,нито в друг сайт за да я покажа!На кутията на захранването пише мах. 435W,ако нещо друго ви интересува от захранването питайте ще ви кажа. Благодаря на всички ви!

Процесора в момента процесора ми е 46/45 градуса доколкото знам това е съвсем нормално за този процесор,това означава ли че кутията ми е с добро охлаждане?

post-341056-0-11693000-1377272631_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не гледай най-отдолу на етикета а обърни внимание на 12V линия. Иначе очевидно е менте щом е било от готова конфигурация на ЖАР.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JAR Computer... намирисва ми на китайска бомба, със закъснител... Градусите на процесора са малко високи, но това е кутлон все пак...

Кутията ще свърши работа, но като за начало. По късно ще трябва да я смениш, при първа възможност..., защото не може да създаде въздушен поток, което води до греене на компонентите. Има начини това да се получи..., ако се премахне предния капак, и се постави вентилатор, който да духа към хард диска.

По-добре, сега ако продадеш всичко, без, или с хард диска, и с общите пари, ако е възможно да се направи по-добра конфигурация! Примерно с FX 63XX, или i5 3350p. и HD 7790

Редактирано от НЛО (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно достатъчно е. Това че е бомба също е вярно. Да се направи по-скапано захранване от Елитчето на КМ е наистина трудно постижение но китайците са гении в това отношение. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно достатъчно е. Това че е бомба също е вярно. Да се направи по-скапано захранване от Елитчето на КМ е наистина трудно постижение но китайците са гении в това отношение. :D

Е, за елита на КМ и китайците, си е така...  :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JAR Computer... намирисва ми на китайска бомба, със закъснител... Градусите на процесора са малко високи, но това е кутлон все пак...

Кутията ще свърши работа, но като за начало. По късно ще трябва да я смениш, при първа възможност..., защото не може да създаде въздушен поток, което води до греене на компонентите. Има начини това да се получи..., ако се премахне предния капак, и се постави вентилатор, който да духа към хард диска.

По-добре, сега ако продадеш всичко, без, или с хард диска, и с общите пари, ако е възможно да се направи по-добра конфигурация! Примерно с FX 63XX, или i5 3350p. и HD 7790

Предлагате да продам целия компютър и да си купя нов?Няма ли да ми излезе доста скъпо все пак този компютър да струва 300 мах. според мен може би и доста по-малко,а колко ще ми струва да си направя нов с всичките неща (някъде към 1000 лева май)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старото китайче е достатъчно да захрани нов процесор и видеокарта като 7790 (85W). Проблема е че при някой токов удар може да гръмне всичко.

Та въпроса е готов ли си частите да са ти изложени на риск всекидневно? Аз поне първо бих сменил захранването и тогава да мисля за всичко останало.

пс. Старата машина повече от 150 лв. не можеш да и вземеш та забрави за 300 лв. Колко си я плащал е без значение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но нямаше ли налични около 500-600 лв.?!? Не съм включил монитора към продажбата... Като продадеш старите части, и с наличните парички около 700-750 лв. (би трябва, да се съберат толкова) и един FX 63XX, или i5 3350p и заспива...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм целия компютър за колко мога до го продам за да си направя сметката? Вече напълно се отказах с тези събрани до момента пари ще купя на жената един таблет другия месец скоро пак ще пиша тема за таблета ако някой има такъв с Windows 8 моля да сподели още тук какви са му впечатленията,а относно компютъра за сега си остава мога да играя някой игри другите ги играя на лаптопа си...след година/две ще го продам и ще си купя нещо свясно.Мерси на всички бяхте ми много полезни искаше ми се да си го стегна,но в момента нямам достатъчно пари за това. Благодаря ви!

Редактирано от mig36b (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и така:

Обща стойност - 593.40 лв. с ДДС

Ползваш от стария кутията, HDD то и ако имаш записвачка! С този вариант ще имаш приличен гейминг!

Поздрави!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда може да се ползва за новата система , останалите части ако някой ти даде 100лв. за тях направо му ги занеси до вратата и носи едно шише ракия!

Иначе аз предлагам следното

Gigabyte H81M-DS2, Socket 1150

Intel® CoreTM i5-4430, 3.0GHz, Haswell, Socket 1150, Box

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP

Cooler Master GX Bronze, 450W

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

Общо 632лв. с безплатна доставка!

След продажбата на сегашната кошница с добавянето на още някой лев ще добавиш и видео карта , до тогава ще караш на вграденото!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пешеходецът
      Здравейте !
      Искам да попитам за мнение относно качеството на дънните платки произведени от MSI. С какво биха привлекли  купувач в сравнение например с ASUS. Гледал съм класации на лаптопи от марката MSI  и общото мнение, че са на топ ниво, но не знам как стоят нещата с дънните платки.
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.