Премини към съдържанието
luckyboy

Безпрецедентни земетресения заплашват Европа – Le Monde

Препоръчан отговор

НА 19-ти август 2013 г. френският вестник Le Monde публикува резултатите от последното проучване за оценка на риска от земетресения през следващите 50 години. Новото европейско проучване потвърждава, че Румъния е сред страните с най-висок сеизмичен риск на континента, се казва в статия, публикувана от френския вестник.

“Безпрецедентни земетресения са възможни в Европа” е заглавието на статия от Pierre Le Hir, във  френския вестник, който се позовава на изследване, проведено от международен екип от 50 специалисти. Той за първи път използва еднакви критерии и математически модели за разработване на карти с рискове от земетресения в ЕС и в съседните страни. Това е ценен инструмент за службите, които участват в разработването на парасеизмични стандарти, пише Le Monde.

Картите, публикувани от Le Monde, изглеждат на пръв поглед като метеорологични карти. Само че преобладаващият червен цвят в Южна Европа,  не показва топлина, а  сеизмичен риск. И при това много висок. Картите показват, че през следващите 50 години големи земетресения са възможни в голяма част от Румъния. Рискът обаче е голям и в Турция, Италия, Гърция и други балкански страни.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

“Цялостната география на сеизмичността в Европа е известна. Тя следва от сблъсъка на Африканската и Евразийската тектонични плочи. Опасността е най-висока в Турция, Гърция и на Балканите, в Италия и Румъния “, – пише Le Monde, въз основа на резултатите от проучването.

http://30dumi.eu/2013/08/bezpretsedentni-zemetreseniya-zaplashvat-evropa-le-monde/http://www.lemonde.fr/planete/article/2013/08/16/des-seismes-sans-precedent-historique-sont-possibles-en-europe_3462489_3244.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, че от кога започнаха да предвиждат земетресенията, та и карти дори публикували.!!!!

Бе знае ли човек. Ми ако е верно, аааа????

По добре да го ударим на ядение, пиение и е.....ние, че после да не сме капо :shock11::no-no::lol6:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егати кефа, аз съм до Люксембург и тука е в синьо, нема да се клати Земята.

Ще ви съчувствам ако ви разтресе де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Егати кефа, аз съм до Люксембург и тука е в синьо, нема да се клати Земята.

Ще ви съчувствам ако ви разтресе де.

Дано не забравиш и ...мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.