Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Dancho^94

Цени на хирургични интервенции

Препоръчан отговор

Здравейте. Интересува ме, ако евентуално в бъдеще ми се наложи операция на апендикса, каква е цената (горе-долу) за лапароскопска интервенция? Здравно осигурен съм и над 18-годишна възраст, ако е от значение. Става въпрос за частна болница, която работи със Здравната каса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цени по здравна каса за операция при апендикс 558 лв. + престоя в болницата, като той е различен за различните такива, но почва от едно 50лв. на ден След операцията се седи поне три дни в болницата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 дни, за лапароскопия не е ли много? То не че и тия 500+ лв. са малко де. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената за лапороскопска операция е около 600 лв, както бе посочено. Изписването става в зависимост от състоянието на болния, т.е. може да Ви изпишат още на следващия ден, но 3 дни са доста за два минимални разреза!

Цената на престоя зависи от болницата, в която сте настанен/а/. Но 50 лв. е голяма сума, освен ако не изберетя някоя ВИП болница. ;)

По повод това дали сте здравно осигурен/а/ - за лапароскопската операция няма никакво значение, т.к. консумативите за нея не се покриват от здравната каса. Последната покрива само стандартната конвенционална апедикоектомия, т.е. тя покрива само класическата операция.

Надявам се да съм бил полезен!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.