Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравей :) Видях се сега малко с пари :Д и реших да ги инвестирам в тишина на компютъра... понеже видео картата ми когато играя почва да ВУИ като гладен чакал реших да се ориентирам към ново охлаждане за нея (видео карта: PALIT GTX 560 2GB DDR5) Та няма много избор на нашият пазар , затова се спрях на това: Actic Twin Turbo ||  , то уж го водят тихо , а 100% ще е по-добре - според теб струва ли си 80-те лева или по-добре за тези пари да си взема едни слушалки и да забравя ? Аз искам да си взема това охлаждане , но ме е страх честно казано да го инсталирам... защото гаранцията на видео картата свърши и да не взема да прецакам нещо... Пускал съм и друг път тема за това охлаждане , но така и още не съм го взел ,защото се колебая... 1-во Струва ли си да се инвестира в това 2-ро Тея пластинки по кои чипове да ги лепя и с какво да ги лепя 3-то Да не пре*ба видео картата ... Мерси за помоща предварително ПС: Някакви други идеи как да си обезшумя компютъра ? Аз съм някакъв маняк на тишина :Х ... ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз му сложих ето това което мисля, че е подобно на твоя избор. Разлика има от 10 градуса по време на игра, нищо повече.

Очаквах да има добри температури без вентилаторите (понеже е ниско профилно видео), но си загря до 80 градуса без вентилатор.

Шум, абе малко по тихо е ама си е същия шит. Извода ми е че трябва водно охлаждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо по настройките на вентилатора на картата да си пипал?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз му сложих ето това което мисля, че е подобно на твоя избор. Разлика има от 10 градуса по време на игра, нищо повече.

Очаквах да има добри температури без вентилаторите (понеже е ниско профилно видео), но си загря до 80 градуса без вентилатор.

Шум, абе малко по тихо е ама си е същия шит. Извода ми е че трябва водно охлаждане.

Честно казано затова се чудих или да инвестирам... А в водно.... по-добре да си взема нова видео карта :Д  

А нещо по настройките на вентилатора на картата да си пипал?!

НЕ , така е от както я взех ПС: Чудех се или да си сменям кутията с някоя от тези като CM SILICIO 550 , където са шумоизолация , но незнам какъв е и там ефекта. А пък и моята CM ELITE 430 си ми харесва , нова е ,а и после няма какво да я правя ... ПС2: Обмислям и друг вариант с един фан контролер (имам 3 вентилатора и 1 който не съм го сложил още) , през повечето време (когато бразувам примерно или си говоря по скайп или играя ЦС [примерно] да си ги намалям вентилаторите , но пак незнам или ще има ефект в шума...

Редактирано от Andrey_96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сайленсието е горе-долу добре шумоизолирана, но с недобър въздушен поток!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сайленсието е горе-долу добре шумоизолирана, но с недобър въздушен поток!

Има и FD такива май... та ето я моята видео карта "в действие" http://www.youtube.com/watch?v=3OvvWUymY4Q ... като почне да шуми се изнервям и давам ALT+F4 и излизам от играта... Пс: Този видео карта е на ZOTAC ,но шумът е същият

Редактирано от Andrey_96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това от видеото прахосмукачка "Ракета" от комунизма ли е? Ужас.

Инак за тази кутия ли говореше? Че и аз съм и хвърлил око.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продаваш PALIT-a за 200-220 лева, евентуално ако я купят и минаваш към тази: АSUS nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit, DVI, HDMI, PCI-E - води се като най безшумна из 660 уш. Ако не, купуваш един FD R4 Define - Black, Blue, Titanium Silver и това е.

Предложението с ASUS 660 спрямо 560, може да "звучи" странно, но мисля че резултата ще е по-добър, за разлика от PALIT-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПС2: Обмислям и друг вариант с един фан контролер (имам 3 вентилатора и 1 който не съм го сложил още) , през повечето време (когато бразувам примерно или си говоря по скайп или играя ЦС [примерно] да си ги намалям вентилаторите , но пак незнам или ще има ефект в шума...

Вентилаторите не ги ли управляваш през дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продаваш PALIT-a за 200-220 лева, евентуално ако я купят и минаваш към тази: АSUS nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit, DVI, HDMI, PCI-E - води се като най безшумна из 660 уш. Ако не, купуваш един FD R4 Define - Black, Blue, Titanium Silver и това е.

Предложението с ASUS 660 спрямо 560, може да "звучи" странно, но мисля че резултата ще е по-добър, за разлика от PALIT-a.

НЕ , зарекъл съм се повече да не сменям хардуер , след няколко години , този го слагам на работното си място и ще си взема НОВ , но дотогава ако не изгори нещо по този , няма да му сменям нищо...

Това от видеото прахосмукачка "Ракета" от комунизма ли е? Ужас.

Инак за тази кутия ли говореше? Че и аз съм и хвърлил око.

Да ... 2200W прахосмукачка ми харесва шума и повече от тази видео карта... как човек да се наслади на комфортна игра , като хем се притеснява че ще углошее и се изнервя , и хем те притеснява ,че ще се изпържи видео картата ....

Вентилаторите не ги ли управляваш през дъното?

Да , сложил съм ги на най-тихото и да , тихи са , затова няма смисъл от фан контролер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми сам си отговори - по-качествена кутия! Не само да е обезшумена, но и от по-качествени материали!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа, това което го видяхме на видеото, и черна кутия от самолет няма да го накара да млъкне.

Да го изнесеш на терасата, лошо ще е... ще се будят съседите.

Едно водно минаващо през проца и видеото ще е единственото спасение според мен.

Това или идеята на НЛО със Асус-а, принципно най вече защото Асус-а повече ще изкара като живот от Палит.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Andrey,не се сменя много по различно от CPU кулер само внимавай пастата да не е залепнала яко.Само че да дадеш 80 лв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа, това което го видяхме на видеото, и черна кутия от самолет няма да го накара да млъкне.

Това или идеята на НЛО със Асус-а, принципно най вече защото Асус-а повече ще изкара като живот от Палит.

То ясно ,че по-добре да продам за 230 лв. моята и да взема за 100 лв. отгоре нова на АСУС , или ще дам 80 +10 = 90 лв. за охладител или 100 за нова видео карта + гаранция е едно и също , но кой ще ми купи видео картата за тази цена , като свърши гаранцията... пс: гаранция има до ноември месец... сега видях....

има и друго решение :D - да обвия кутията в 5 камерна дограма :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако решиш да оставаш с тази карта ,търси охладител на старо , понеже да инвенстираш в нов е чисто набутване!

Много трудно ще продадеш твоята за 220-230лв. но може да пробваш , при наличието на GB GV-R779OC-1GD(дори и с 1ГБ незнам кой не би предпочел 3 годишната гаранция и презастраховането от купуване настаро) , да не забравяме , че до скоро 7790-ка се купуваше под 200лв. от друг сайт!

На твое място бих ъпгрейдвал от тази карта поне за 7870 с таитиЛЕ ядро ,7950 или 760-ка ,за да осети разлика!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако решиш да оставаш с тази карта ,търси охладител на старо , понеже да инвенстираш в нов е чисто набутване!

Много трудно ще продадеш твоята за 220-230лв. но може да пробваш , при наличието на GB GV-R779OC-1GD(дори и с 1ГБ незнам кой не би предпочел 3 годишната гаранция и презастраховането от купуване настаро) , да не забравяме , че до скоро 7790-ка се купуваше под 200лв. от друг сайт!

На твое място бих ъпгрейдвал от тази карта поне за 7870 с таитиЛЕ ядро ,7950 или 760-ка ,за да осети разлика!

Честно казано хич не ми се занимава с продажбата и , защото кой ще я купи ??? За тези пари ще си вземе нова с гаранция... смятам да взема Ацелеро охлаждането... каквото и да става ще е много по-добре от моето в момента ... а и няма шанс да е по-шумно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПС: Гледах няколко ревюта от ACCELERO-TO и гледам на FurMark видео карти като: GTX 570 държи температура от 53 градуса... като със стоковия държи 72-75 като мен... така ,че ще има полза от това да го заменя... в игрите да дига най-много 45-50 градуса , и би трябвало да е по-тих... то всъщност няма как да е по шумен от моя сега :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно. Значи извода е, че охлажданията са скапани, а не видеото да грее прекомерно много.

Едит: За стоковите говоря.

Редактирано от Sa3ana3a (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно. Значи извода е, че охлажданията са скапани, а не видеото да грее прекомерно много.

Едит: За стоковите говоря.

И на мен ми стана много интересно... това са цели 20 градуса ... то пак другите имат по-хубави охлаждания - с повече алуминии и + такива стоманени (май такива са) тръби... моето е само пластмаса и много малко алуминии се гледа... то вентилатора неможе да свари да ухлади видео картата и затова е толкова шумно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.