Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Почти нищо не разбирам от хардуер, затова ще ви помоля да ми дадете някаква примерна конфигурация за 800-900 лева. Компютъра ще се ползва предимно за интернет, филми и игри от типа на WoW, LOL и разни подобни ММО-та. Това ми е монитора  http://www.philips.com.pk/c/pc-monitor/48cm-19-inch-wide-wxga-191ew9fb_97/prd/?t=specifications . Имам си периферия (май така се казваше на разните му мишки, клавиатури, слушалки и т.н.. Преди около година ми сбъгяса видео картата и си взех тази http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-430/specifications , но не съм сигурен дали ще ми върши работа в една евентуална нова конфигурация. И така... очаквам вашите предложение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Ще си оставиш стария хард за да спестиш 100 лв. а останалото го продавай. Може да добавиш едно SSD ако искаш да изхарчиш всичките пари.

Ако стария хард не е sata ще се наложи покупката на нов и отиваме към 900 лв. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво ще е, ако можеш да оставиш стария хард. Иначе може и така:

Обща стойност - 901.54 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако стария хард е със САТА интерфейс и в добро състояние ще ползвате ного за новата система!

Gigabyte H81M-DS2, Socket 1150

Intel® CoreTM i5-4430, 3.0GHz, Haswell, Socket 1150, Box

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP

Cooler Master GX Bronze, 450W

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

LED Philips 23" IPS, Wide, Full HD, HDMI, Черен, 237E4QHAD

Общо 910лв. с безплатна доставка!ю

След продажбата на старите компоненти и монитор ще добавите видео карта!

За конфигурация в която едни от условията са филми и интернет е малко самоубиство да останете със стария монитор!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да включи телевизора. Така или иначе всеки монитор под 27 инча IPS е самоубийствен за филми. ;)

А за споменатите игри не му трябва I5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да включи телевизора. Така или иначе всеки монитор под 27 инча IPS е самоубийствен за филми. ;)

А за споменатите игри не му трябва I5.

Те и карти с такава производителност не му трябват ,ама оставихте човека на 19" с морално остаряла резолюция да се кьори като стои пред компа!

За процесора , какво му е след като може да се вмъкне , едно че така системата ще умалее доста по-бавно , друго че ако реши да играе по-сериозни игри след време няма да му се наложи да ъпгрейдва!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах купува си кабел ако още не го е направил и връзва телевизора за филмите и игрите. Монитора ще го ползва за интернет и четене на книги ако няма четец.

В тоя смисъл си трябва читаво видео с 2ГБ памет. Виж ако ще кара на монитора твоето предложение по-става с вграденото видео на Хасуела. При тая резолюция е екстра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах купува си кабел ако още не го е направил и връзва телевизора за филмите и игрите. Монитора ще го ползва за интернет и четене на книги ако няма четец.

В тоя смисъл си трябва читаво видео с 2ГБ памет. Виж ако ще кара на монитора твоето предложение по-става с вграденото видео на Хасуела. При тая резолюция е екстра.

До сега не видях да си казвал нещо във връзка с кабели и телевизори.

Видях само че му се предлагат 7790 2ГБ и 650Ти бост 2Гб верси карти за игри от типа на WoW и LoL за 19" монитор с ниска резолюция!

Първо не знаеш този телевизор дали изобщо ще влезе в употреба, понеже може да е на доста голямо разстояние!

Колко са хората които играят игри на телевизор , освен ако той не е приспособен да се ползва като монитор в което в случея ме съмнява.

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма ТВ ще спестява 300 лв. за читав IPS монитор. При твоя вариант пак ще му трябват 300 лв. но за читава видеокарта. 

Разликата е че при моя ще си цъка игрите и всичко каквото му е кеф още от сега. Другата разлика е че излиза 110 лв. по-евтино.

Демек като продаде старата машина за стотина лева ще е почти събрал парите за монитор. 

В крайна сметка човека иска само кутия за определени игри и аз му предлагам максимално завършено решение за бюджета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.