Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте. Почти нищо не разбирам от хардуер, затова ще ви помоля да ми дадете някаква примерна конфигурация за 800-900 лева. Компютъра ще се ползва предимно за интернет, филми и игри от типа на WoW, LOL и разни подобни ММО-та. Това ми е монитора  http://www.philips.com.pk/c/pc-monitor/48cm-19-inch-wide-wxga-191ew9fb_97/prd/?t=specifications . Имам си периферия (май така се казваше на разните му мишки, клавиатури, слушалки и т.н.. Преди около година ми сбъгяса видео картата и си взех тази http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-430/specifications , но не съм сигурен дали ще ми върши работа в една евентуална нова конфигурация. И така... очаквам вашите предложение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Ще си оставиш стария хард за да спестиш 100 лв. а останалото го продавай. Може да добавиш едно SSD ако искаш да изхарчиш всичките пари.

Ако стария хард не е sata ще се наложи покупката на нов и отиваме към 900 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво ще е, ако можеш да оставиш стария хард. Иначе може и така:

Обща стойност - 901.54 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако стария хард е със САТА интерфейс и в добро състояние ще ползвате ного за новата система!

Gigabyte H81M-DS2, Socket 1150

Intel® CoreTM i5-4430, 3.0GHz, Haswell, Socket 1150, Box

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP

Cooler Master GX Bronze, 450W

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

LED Philips 23" IPS, Wide, Full HD, HDMI, Черен, 237E4QHAD

Общо 910лв. с безплатна доставка!ю

След продажбата на старите компоненти и монитор ще добавите видео карта!

За конфигурация в която едни от условията са филми и интернет е малко самоубиство да останете със стария монитор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да включи телевизора. Така или иначе всеки монитор под 27 инча IPS е самоубийствен за филми. ;)

А за споменатите игри не му трябва I5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да включи телевизора. Така или иначе всеки монитор под 27 инча IPS е самоубийствен за филми. ;)

А за споменатите игри не му трябва I5.

Те и карти с такава производителност не му трябват ,ама оставихте човека на 19" с морално остаряла резолюция да се кьори като стои пред компа!

За процесора , какво му е след като може да се вмъкне , едно че така системата ще умалее доста по-бавно , друго че ако реши да играе по-сериозни игри след време няма да му се наложи да ъпгрейдва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах купува си кабел ако още не го е направил и връзва телевизора за филмите и игрите. Монитора ще го ползва за интернет и четене на книги ако няма четец.

В тоя смисъл си трябва читаво видео с 2ГБ памет. Виж ако ще кара на монитора твоето предложение по-става с вграденото видео на Хасуела. При тая резолюция е екстра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах купува си кабел ако още не го е направил и връзва телевизора за филмите и игрите. Монитора ще го ползва за интернет и четене на книги ако няма четец.

В тоя смисъл си трябва читаво видео с 2ГБ памет. Виж ако ще кара на монитора твоето предложение по-става с вграденото видео на Хасуела. При тая резолюция е екстра.

До сега не видях да си казвал нещо във връзка с кабели и телевизори.

Видях само че му се предлагат 7790 2ГБ и 650Ти бост 2Гб верси карти за игри от типа на WoW и LoL за 19" монитор с ниска резолюция!

Първо не знаеш този телевизор дали изобщо ще влезе в употреба, понеже може да е на доста голямо разстояние!

Колко са хората които играят игри на телевизор , освен ако той не е приспособен да се ползва като монитор в което в случея ме съмнява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма ТВ ще спестява 300 лв. за читав IPS монитор. При твоя вариант пак ще му трябват 300 лв. но за читава видеокарта. 

Разликата е че при моя ще си цъка игрите и всичко каквото му е кеф още от сега. Другата разлика е че излиза 110 лв. по-евтино.

Демек като продаде старата машина за стотина лева ще е почти събрал парите за монитор. 

В крайна сметка човека иска само кутия за определени игри и аз му предлагам максимално завършено решение за бюджета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.