Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, Aко може да ми предложите Kомпютърна периферия предимно за игри и филми Бюджета ми е около 800 лв, Спешно е Благодаря предварително 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Периферия или компютър, уточнете се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Периферия или компютър, уточнете се!

Периферия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе, как 800 лв. за периферия? Не си заслужава според мен! :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в тези пари се включват и монитор и озвучаване - заслужава си, даже може и да са малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто се зачудих

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dobre daite samo kompiutur za tolkova pari

Има голяма вероятност темата ти да бъде изтрита!

От толкова постове не се разбра какво точно искате , пишете на латиница което е забранено и ви съветвам да прочетете правилата на форума и след като бъдат поставени правилно въпросите ще получите компетентни отговори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат: http://www.kaldata.com/forums/topic/161743-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF/

Людмил

миньор

• Публикувано изображение
  • Потребители
  • Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
  • 8287 мнения

Публикувано 30 август 2010 - 12:10

В настоящият раздел почти всеки ден се пускат нови теми с молба за съвет за конфигурация или смяна на компоненти(ъпгрейт) на компютър. Доста често съвсем мързеливо се казва нещо от рода на:

Цитат

Дайте една конфигурация за 1000лв.

След което започват въпросите и темата се разводнява много. За да ви се отговори бързо и коректно дайте възможно най-много информация и бъдете максимално изчерпателни:
1. Бюджетът - каква е максималната сума която можете да отделите за компютър(или компоненти които са ви нужни)
2. За какво ще се ползва компютъра - дали за работа, за игри или просто за разговори по Скайп и браузване в нета. Напишете всяка дейност за която ползвате компютъра.
2.1. Ще овърклоквате ли и имате ли претенции към охлаждането.
2.2. До колко държите на тишината - включен ли е постоянно компютърът ви и дразни ли ви постоянният шум.
3. Какво включва конфигурацията - цял компютър заедно с монитор и периферия(клавиатура, мишка, Web камера, колонки), или пък само компютър. Ако имате стар компютър и възнамерявате да ползвате някой компонент от него, напишете го.
3.1. Ако търсите определен(и) компонент(и) за ъпгрейт опишете подробно компютъра на който ще се прави ъпгрейт, а именно дайте данни за дънна платка, процесор, RAM, видеокарта, хард и захранване. Използвайте програми от рода на Everest ако не знаете какви са ви компонентите, а марката и модела на захранващият блок може да видите единствено като отворите компютъра и видите етикета върху захранването или ако си пазите гаранционната карта, то там е описан модела.
3.2. Ако купувате и монитор напишете предпочитанията си за цената и размера му, а ако вече разполагате с такъв ще е добре да дадете данни и за него.
4. Ваши лични предпочитания - ако сте се фен на дадена марка или имате предпочитания я към размер на харда(на някои хора не им трябва голям обем, за други пък е от решаващо значение), обемът на RAM-а, магазинът от който ще купувате, или каквото и да било друго - кажете ги.
5. Компютър от бакалия - много пъти е дискутирано във форума защо не трябва да се купуват готови конфигурации от бакалии, книжарници и хипермаркети(Технохххх, Офис1Супермагазин, Метро и подобни), така че ако сте се насочили към подобна машина, първо ползвайте търсачката на форума и прочетете темите в които се дискутират подобни конфигурации. Силно препоръчително е компютъра да се купува от магазин за компютри. Има компютърни фирми които също предлагат готови конфигурации и при това нерядко доста качествени. Разбира се това е съвет и ние можем само да ви насочим към дадена конфигурация/компонент, но в крайна сметка вие решавате, дали да се съобразите със съветите, и за какво, и къде да изхарчите парите си.  ;)

Ето един пример за изчерпателна тема:

Цитат

Искам да купя компютър до 1100, максимум 1200лв. като имам 20" монитор с резолюция 1680х1050, а ще ползвам и DVD записвачката LG GSA-H55N(периферията - клавиатура мишка) от старият компютър. Компютъра ще се ползва само за игри, филми и Интернет. Ще се овърклоква умерено. Ще купувам от ХХХХХ магазин.(ако имате претенции към магазина, за да се съобразим със стоката предлагана в предпочетеният от вас магазин). Предпочитам AMD конфигурация, но не е задължително и искам да е максимално тих защото е постоянно включен и е в стаята в която спя.

Или:

Цитат

От ХХХХХ магазин ми предложиха следната конфигурация:
(описвате подробно какво са ви предложили и на каква цена). 
Добра ли е конфигурацията, като компютъра ще се ползва само за гледане на FullHD филми и браузване в Интернет. Няма да се играят игри и няма да се ползват тежки програми. Искам да купя компютър с монитор и периферия, и ако настоящото предложение не е добро, моля предложете ми конфигурация на подобна цена. Имам изискване, заради филмите монитора да е поне 23" с FullHD резолюция и цифров интерфейс, както и колонките да са сравнително качествена 5.1 система. Отделно от цената на компютърната конфигурация съм отделил ХХХ лева за UPS заради лошото електрозахранване в квартала. 

Както виждате, достатъчни са няколко изречения, за да сте изчерпателни в исканията си и да може да ви се даде възможно най-добър съвет.

И накрая едно изискване не само към хората пускащи нови теми, а към всички:
Опишете компонентите които предлагате, а не давайте само голи линкове към тях.
Правилно:

Цитат

AsRock 880G Extreme3

Цитат

Цитат

Цитат

Неправилно:

Цитат

Никой не е длъжен да отвори 10 линка(ако е цяла конфигурация) и да проверява какъв точно компонент е имал предвид автора на поста. А и ценовите листи на фирмите се сменят много динамично, и е възможно още на другият ден един гол линк да не води към нищо, и да се чуди човек какъв по дяволите компонент трябва да е това. От сега нататък авторите на всички теми или постове с "неправилни" линкове ще бъдат предупреждавани да ги редактират, а в последствие, при липса на комуникация темите(постовете) ще бъдат изтривани!

Успех на всички!  :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fake тема, която според мен трябва да отива в кошчето или в празните приказки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора знае ли какво иска ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Напускайте темата, да не ни подгони едно куче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти отговор за конфигурация до 800 лева, че май няма да се оправиш с новите теми:

Обща стойност - 798.03 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти отговор за конфигурация до 800 лева, че май няма да се оправиш с новите теми:

GB F2A85XM-HD3

Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

4G DDR3 1600 SILICON POWER

500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M

DAOTECH X5 MIDDLE ATX

NJOY 450WGX 450W Passive PFC

ASUS GTX650TIB-DC2OC-2GD5

Обща стойност - 798.03 лв. с ДДС

Да бе, точно. За 800 лв може да се сложи един i3 или, евентуално, i5 и що-годе хубава кутия. Daotech за 30 лв и греещият като печка атлон нямат място в среден клас конфигурация. ;)

Ето пример:

I3-3240 3.4GHZ/3MB/LGA1155/BOX

CM K350 W/600W PSU

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

GB P61-S3-B3 /H61/LGA1155

GB N650OC-1GI

4GB DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 787.13 лв. с ДДС

Количка

ПП: Видеото е малко орязано, но мисля, че ще се получи добре. Иначе, за повече пари, и съответно производителност, се взима това:

SAPPHIRE HD7790 2GB GD5 OC BLK

Обща стойност - 276.02 лв. с ДДС

ПП2: Начинаещ съм и приемам забележки! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от PigManu
      Безплатно изтегляне на играта за членове на PS Plus!!!
      https://store.playstation.com/en-bg/product/EP0002-CUSA02624_00-BLACKOPS3GAME000
    • от Пламен Р
      При всяка игра fps ми е 60 стабилни!!!а не са конкретни за играта и с мойта конфигурация!!!при всяка игра е така!!! искам да си ги променя да не са стабилни!!!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.