Премини към съдържанието
  • Известия

• Калин Карабойчев

15 години Kaldata.com – време е да почерпим!   31.03.2018

Здравейте приятели, На 14.04.2018г. Kaldata.com става на 15 години! Точно преди 15 години започнахме нашата „Мисия“, която в много моменти през тези години ни се е струвала „невъзможна“, но благодарение на Вас винаги сме намирали сили и начини да продължим напред. Вие направихте Kaldata.com най-големия и посещаван технологичен портал в България. През тези години Вие, нашите 250 082 потребители създадохте 158 652 теми в нашите форуми с 3 083 989 отговора в тях. Благодарение на вас, толкова много хора намериха решение на компютърните си проблеми. За тези години ние пък успяхме да публикуваме 126 121 новини и статии и да ви информираме за всичко, което се случва в необятния технологичен свят. Благодарим ви, че сте с нас през всичките тези години!  Вземете вашия подарък тук

Препоръчан отговор

Здравейте, Aко може да ми предложите Kомпютърна периферия предимно за игри и филми Бюджета ми е около 800 лв, Спешно е Благодаря предварително 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Периферия или компютър, уточнете се!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CORSAIR GAME KB K60 AND MOUSE M60 - 307 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе, как 800 лв. за периферия? Не си заслужава според мен! :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в тези пари се включват и монитор и озвучаване - заслужава си, даже може и да са малко

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто се зачудих

Редактирано от Росен Александров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dobre daite samo kompiutur za tolkova pari

Има голяма вероятност темата ти да бъде изтрита!

От толкова постове не се разбра какво точно искате , пишете на латиница което е забранено и ви съветвам да прочетете правилата на форума и след като бъдат поставени правилно въпросите ще получите компетентни отговори!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат: http://www.kaldata.com/forums/topic/161743-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF/

Людмил

миньор

• Публикувано изображение
  • Потребители
  • Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
  • 8287 мнения

Публикувано 30 август 2010 - 12:10

В настоящият раздел почти всеки ден се пускат нови теми с молба за съвет за конфигурация или смяна на компоненти(ъпгрейт) на компютър. Доста често съвсем мързеливо се казва нещо от рода на:

Цитат

Дайте една конфигурация за 1000лв.

След което започват въпросите и темата се разводнява много. За да ви се отговори бързо и коректно дайте възможно най-много информация и бъдете максимално изчерпателни:
1. Бюджетът - каква е максималната сума която можете да отделите за компютър(или компоненти които са ви нужни)
2. За какво ще се ползва компютъра - дали за работа, за игри или просто за разговори по Скайп и браузване в нета. Напишете всяка дейност за която ползвате компютъра.
2.1. Ще овърклоквате ли и имате ли претенции към охлаждането.
2.2. До колко държите на тишината - включен ли е постоянно компютърът ви и дразни ли ви постоянният шум.
3. Какво включва конфигурацията - цял компютър заедно с монитор и периферия(клавиатура, мишка, Web камера, колонки), или пък само компютър. Ако имате стар компютър и възнамерявате да ползвате някой компонент от него, напишете го.
3.1. Ако търсите определен(и) компонент(и) за ъпгрейт опишете подробно компютъра на който ще се прави ъпгрейт, а именно дайте данни за дънна платка, процесор, RAM, видеокарта, хард и захранване. Използвайте програми от рода на Everest ако не знаете какви са ви компонентите, а марката и модела на захранващият блок може да видите единствено като отворите компютъра и видите етикета върху захранването или ако си пазите гаранционната карта, то там е описан модела.
3.2. Ако купувате и монитор напишете предпочитанията си за цената и размера му, а ако вече разполагате с такъв ще е добре да дадете данни и за него.
4. Ваши лични предпочитания - ако сте се фен на дадена марка или имате предпочитания я към размер на харда(на някои хора не им трябва голям обем, за други пък е от решаващо значение), обемът на RAM-а, магазинът от който ще купувате, или каквото и да било друго - кажете ги.
5. Компютър от бакалия - много пъти е дискутирано във форума защо не трябва да се купуват готови конфигурации от бакалии, книжарници и хипермаркети(Технохххх, Офис1Супермагазин, Метро и подобни), така че ако сте се насочили към подобна машина, първо ползвайте търсачката на форума и прочетете темите в които се дискутират подобни конфигурации. Силно препоръчително е компютъра да се купува от магазин за компютри. Има компютърни фирми които също предлагат готови конфигурации и при това нерядко доста качествени. Разбира се това е съвет и ние можем само да ви насочим към дадена конфигурация/компонент, но в крайна сметка вие решавате, дали да се съобразите със съветите, и за какво, и къде да изхарчите парите си.  ;)

Ето един пример за изчерпателна тема:

Цитат

Искам да купя компютър до 1100, максимум 1200лв. като имам 20" монитор с резолюция 1680х1050, а ще ползвам и DVD записвачката LG GSA-H55N(периферията - клавиатура мишка) от старият компютър. Компютъра ще се ползва само за игри, филми и Интернет. Ще се овърклоква умерено. Ще купувам от ХХХХХ магазин.(ако имате претенции към магазина, за да се съобразим със стоката предлагана в предпочетеният от вас магазин). Предпочитам AMD конфигурация, но не е задължително и искам да е максимално тих защото е постоянно включен и е в стаята в която спя.

Или:

Цитат

От ХХХХХ магазин ми предложиха следната конфигурация:
(описвате подробно какво са ви предложили и на каква цена). 
Добра ли е конфигурацията, като компютъра ще се ползва само за гледане на FullHD филми и браузване в Интернет. Няма да се играят игри и няма да се ползват тежки програми. Искам да купя компютър с монитор и периферия, и ако настоящото предложение не е добро, моля предложете ми конфигурация на подобна цена. Имам изискване, заради филмите монитора да е поне 23" с FullHD резолюция и цифров интерфейс, както и колонките да са сравнително качествена 5.1 система. Отделно от цената на компютърната конфигурация съм отделил ХХХ лева за UPS заради лошото електрозахранване в квартала. 

Както виждате, достатъчни са няколко изречения, за да сте изчерпателни в исканията си и да може да ви се даде възможно най-добър съвет.

И накрая едно изискване не само към хората пускащи нови теми, а към всички:
Опишете компонентите които предлагате, а не давайте само голи линкове към тях.
Правилно:

Цитат

AsRock 880G Extreme3

Цитат

Цитат

Цитат

Неправилно:

Цитат

Никой не е длъжен да отвори 10 линка(ако е цяла конфигурация) и да проверява какъв точно компонент е имал предвид автора на поста. А и ценовите листи на фирмите се сменят много динамично, и е възможно още на другият ден един гол линк да не води към нищо, и да се чуди човек какъв по дяволите компонент трябва да е това. От сега нататък авторите на всички теми или постове с "неправилни" линкове ще бъдат предупреждавани да ги редактират, а в последствие, при липса на комуникация темите(постовете) ще бъдат изтривани!

Успех на всички!  :cool:
Редактирано от НЛО (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fake тема, която според мен трябва да отива в кошчето или в празните приказки :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти отговор за конфигурация до 800 лева, че май няма да се оправиш с новите теми:

Обща стойност - 798.03 лв. с ДДС
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти отговор за конфигурация до 800 лева, че май няма да се оправиш с новите теми:

GB F2A85XM-HD3

Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

4G DDR3 1600 SILICON POWER

500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M

DAOTECH X5 MIDDLE ATX

NJOY 450WGX 450W Passive PFC

ASUS GTX650TIB-DC2OC-2GD5

Обща стойност - 798.03 лв. с ДДС

Да бе, точно. За 800 лв може да се сложи един i3 или, евентуално, i5 и що-годе хубава кутия. Daotech за 30 лв и греещият като печка атлон нямат място в среден клас конфигурация. ;)

Ето пример:

I3-3240 3.4GHZ/3MB/LGA1155/BOX

CM K350 W/600W PSU

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

GB P61-S3-B3 /H61/LGA1155

GB N650OC-1GI

4GB DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 787.13 лв. с ДДС

Количка

ПП: Видеото е малко орязано, но мисля, че ще се получи добре. Иначе, за повече пари, и съответно производителност, се взима това:

SAPPHIRE HD7790 2GB GD5 OC BLK

Обща стойност - 276.02 лв. с ДДС

ПП2: Начинаещ съм и приемам забележки! :)

Редактирано от PZHL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пламен Р
      При всяка игра fps ми е 60 стабилни!!!а не са конкретни за играта и с мойта конфигурация!!!при всяка игра е така!!! искам да си ги променя да не са стабилни!!!
    • от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от Любослав Георгиев
      Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
      Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
      С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
      Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !
    • от AnonymousGamer
      Предложете някви игри за лаптоп с следните характеристики 
      ProBook 6475B ; 
      AMD A6-4400M 2.7 GHz ;
       4GB DDR3 (RAM)
       AMD Radeon HD 7520G - 512 MB, Core: 686 MHz

П.С извинявам се ако темата ми не е в правилният раздел нов съм 
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      Наскоро реших да добавя малко RAM, тъй като започна да не ми достига. 
      Тъжното, е че сегашната ми RAM е 2х4GB - 1333... Още по-тъжното, е че нова 1333 е по скъпа от DDR4 памети... 
      Може би и точно с тази цел, да надградиш мащабно. И като гледам, май така ще стане. Реших да оправя проблема с дъното, само че от там се оказва, че процесора ми е втора генерация, а дъното, на което съм се спрял е осма. 
      Както си правих някакви дребни кръчмарски сметки, така кошницата набъбна доста рязко. Първоначалната идея бе, да засиля малко RAM паметта, след което за взема бюджетната GTX1050TI и проблема с гърлото да е решен...
      Сегашната карта е GTX560 1GB, което ме учудва, че издържа 7 години и подкара доста хитови заглавия на Medium детайли и през 2017 г. 
      Компютъра като цяло ми трябва за WoW. Играта определено не е от най-тежките, но при райд, се налага да намалям значително детайлите. Не стига, че графиката е доста дървена за 2013+ г., ами да я намалям допълнително, не е кеф.
      Понякога се залъгвам като излезе нова игра тип Hitman, CoD, Assassin Creed и т.н. Но като цяло ги играя за 2-3 дни, след което заминават в кофата. Точно затова се надявам, че видео картата, към която съм се спрял, е правилното решение.
      Съответно моля за съвет или мнение, към компонентите, на които съм се спрял:
      Процесор: Intel Core i7-8700K Coffee Lake 6-Core 3.7 GHz (4.7 GHz Turbo) LGA 1151 (300 Series)
      Дъно: ASUS ROG Strix Z370-E Gaming LGA 1151 (300 Series)
      Вентилатор: Cooler Master V8 GTS
      RAM: G.SKILL TridentZ RGB Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 3200 (PC4 25600)
      Видео: ASUS STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING

Процесора има едно сигурно, роб съм на марките и определено Intel е моята. Това над което се чудех, е дали да е 3.6 или 4.2, но разликата не е кой знае колко голяма и се спрях на малко по-големия.
      Дъното е ясно, ASUS или смърт! Идеята да се набия със 100+ повече пари, за подобно дъно идва изцяло от RGB подсветката, тъй като почти цялата периферия ми е RGB на Razzer... А и луд на шарено се радва и имам прекрасна кутия с изцяло стъклен капак.
      Вентилатора на процесора е на принципа на шаренията, но главната причина да заложа на смяната на стоковото охлаждане, е че при WoW в момента, вентилатора ми иска да полети в космоса и шума в стаята е като на сървърно помещение. Може би при 8 генерация ще е в пъти по-различно, но все пак...
      RAM... Искаше ми се да напъна бюджета за 3600, но разликата е много голяма, затова мисля на първо четене да сложа 2х8 на 3200, пък ако издъхне след време да добавя още 2.  
      Видеото отново робува на ASUS ROG, много ми се искаше да мога да напъна още малко бюджета и да стигне за GTX1060, но на този етап отпада като вариант. 

За съжаление, освен да дам безсмислени пари за стара RAM и на първо време да надградя само видео картата, няма друг начин за закупуване на компоненти поетапно. Единствения вариант е да накупя нещата и да оставя старата карта, докато се престраша за 1060, което си е чисто престъпление спрямо конфигурацията...

Благодаря предварително за съветите и градивната критика, надявам се да не съм ви отегчил с размисли на глас
      Поздрави! 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.