Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

rusokoska

Проблем с компютъра

Препоръчан отговор

Може ли някой да ми помогне тук?Компютъра ми беше 2 пъти на ремонт и никой не разбра къде е повредата.

След като включа компютъра отчита,че има хард диск,но не го зарежда и не отваря Windows.Изписва,че неможе да открие диска.Син екран числа и отдолу,че не намира хард диска.Някой може ли да ми каже къде да търся повредата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг САТА кабел като за начало. Ако пак биоса не ти открива харда, тогава пробвай с друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяй сервиза. Явно там или са некадърни или искат да те излъжат нещо. И защо си вземаш компютъра след като не тръгва?

А сега за повредата. Може ли да направиш снимка на грешката и да я постнеш в темата. Ако имаш възможност може да тестваш както е казал колегата TechManiac.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така взимаш хард диска, отиваш в твой верен другар, закачаш го на неговата машина и проверяваш дали там ще го открие :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг САТА кабел като за начало. Ако пак биоса не ти открива харда, тогава пробвай с друг.

Кабела е сменен,хард диска също и пак резултата същият

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава носите компютъра в сервиза и си отстоявате правата. Проблема може и да е в дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела е сменен,хард диска също и пак резултата същия

Не знам какъв е тоя сервиз, но не са направили нищо явно. Потърсете друг. Ако кажете от къде сте може някой колега да препоръча читав сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи може да е проблем със SATA контролера на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяй сервиза. Явно там или са некадърни или искат да те излъжат нещо. И защо си вземаш компютъра след като не тръгва?

А сега за повредата. Може ли да направиш снимка на грешката и да я постнеш в темата. Ако имаш възможност може да тестваш както е казал колегата TechManiac.

Не знам какъв е тоя сервиз, но не са направили нищо явно. Потърсете друг. Ако кажете от къде сте може някой колега да препоръча читав сервиз.

От  Варна съм

post-341081-0-66620500-1377359793_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То си пише, че не може да намери системен диск. Няма смисъл да висите по форуми, ами потърсете квалифициран сервиз. Тук колегите си изказаха мнението, и не виждам какво повече могат да кажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От  Варна съм

И ся ако кажете, че сте го носили в eVarna... Ще стане доста готино :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали има смисъл, но може да пробвате да за заредите Mini XP от Hiren's Boot CD и да видите тогава дали открива хард диска. Не че има особено голям смисъл, но така ще можете лично да си прехвърлите някои файлове лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми харесват компютърни сервизи които работят на принципа на авто сервизите.  :D

Ще купуваме чарколя докато излезе проблема.  :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От  Варна съм

На снимката се вижда, че със сигурност дъното ви има АТА контролер и на втория канал няма нищо закачено или поне не се вижда.

Не става ясно диска ви с широкия кабел ли е (широк 5-6см) или от по новите тънките SAТА широки по 5-6 мм.

Ако е с онези широките и е на един кабел със СДто е възможно просто джъмперите да не са настроени както трябва.

Снимка от вътрешността на кутията би ни помогнала малко повече.

Ако знаете как да влезете в биоса ам също маже да се види какво се вижда и какво не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На снимката се вижда, че със сигурност дъното ви има АТА контролер и на втория канал няма нищо закачено или поне не се вижда.

Не става ясно диска ви с широкия кабел ли е (широк 5-6см) или от по новите тънките SAТА широки по 5-6 мм.

Ако е с онези широките и е на един кабел със СДто е възможно просто джъмперите да не са настроени както трябва.

Снимка от вътрешността на кутията би ни помогнала малко повече.

Ако знаете как да влезете в биоса ам също маже да се види какво се вижда и какво не.

post-341081-0-58142600-1377362610_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимката е доата неясна.Но горе,където би трябвало да е CD-то,виждам широк кабел.Значи връзката е АТА.Но не става ясно дали и диска е със същият кабел.Защо не погледнете и да ни кажете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимката е доата неясна.Но горе,където би трябвало да е CD-то,виждам широк кабел.Значи връзката е АТА.Но не става ясно дали и диска е със същият кабел.Защо не погледнете и да ни кажете.

Аз пък виждам стърчащ Сата кабел от дъното, но не знам къде отива... И защо ми се струва, че виждам 2 хард диска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти се струва колега дисковете са два :)

Дори и СД то да е АТА е прекалено далече от дисковете за да е с някой от тях на един кабел.

При наличието на два диска SATA в настройката на биоса трябва да се настрои кой да е първи и кой втори иначе може да си се опитва РСто колкото си иска да бутне но от диск на който няма ОС и ще изкарва точно това съобщение.

Към авторката.

Опитайте се да влезнете в биоса вероятно с клавиш Del в самото начало когато се покаже бял текст на черен фон на екрана. Биоса ще изглежда доста по различно като таблица на син фон. Там направете снимка за да дадем следващите насоки. 

По принцип трябва да има Boot ...... меню и в него място където да се избера кой диск да е първи.

Малко ми е странно как ще се разменят дисковете ако на единия от дисковете е инсталирана ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.