Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

idvamzapomosht

Избор на рам дъно и кутия

Препоръчан отговор

Здравейте млади приятели! :) Трябва ми компютър за StarCraft 2. Т.е силен процесор...  Спрял съм се нa  i5-4670 (400 лева горе-долу) Имам периферия, HDD(който е стар и ако останат пари мисля да сменя), монитор (Който е 17"),слаба  видео карта (gt 220) и  захранване (Corsair CX500, 500W)... Мисля да ъпгрейдвам на 2 пъти, но за сега мисля да оставя тази видео карта, понеже сц2 не зависи толкова от видеото, а и монитора ми е малък?... Бюджета ми е 800-900 лева т.е остават около 400 за останалото :). Помогнете ми избера рам, кутия и дъно. Ако може да обясните предложенията си и защо точно тях да избера. Ако може предложенията да са придружени с линкове. Благодаря предварително на всеки дарил от времето си да ми помогне! :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата ти е по-слаба от вградената графика HD4600 на i5-4670 та няма никакъв смисъл да я оставаш. 

Количка

Хубава рам и кутия. След като няма да се клоква това дъно е достатъчно. Има всички видове изходи за видеото и добро аудио. От по-скъпо няма смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладителя е за No-K ОC. Ако не ви се дават сега толкова пари може и без него.

Нещо ми се объркаха Ivy-to и Haswell.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:
CM ELITE 431 SIDE WINDOW
4GB DDR3 1600 A-DATA PRO
I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155
SAPPHIRE HD7790 1GB GD5 BULK
ASUS P8B75-M /B75 /LGA1155

Обща стойност - 880.83 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/45623p1r46377p2r48259p1r48710p1r46569p1rf.html

Процесора е без вградено видео следователно е по-евтин и по-студен от този който вие сте избрал. Рам достатъчна за тази игра. Видеото  е предостатъчно, добавил съм хард, ако мислите, че имате нужда от него го взимате. С това видео ще можете да играете всички новоизлезли игри на пазара преспокойно на този монитор :)
Опа след преглед на по-горните постове мисля, че забелязах че нямате кутия :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не разбрах, ама ето едно предложение:

Asrock Z77 EXTREME3, socket 1155
Intel® Core i5 3570K IvyBridge, 3400MHz, 6MB, socket 1155, Box
Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP

Seagate 1TB, 7200, 64MB, SATA3, ST1000DM003
Cooler Master CM 690 II

Около 938 лева. с безплатна доставка. Опция за overclock. Един предлага без твърд диск, друг без кутия, аз без монитор. Така де, уточнявайте се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега тук чука трябва да влиза в действие. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не разбрах, ама ето едно предложение: Един предлага без твърд диск, друг без кутия, аз без монитор. Така де, уточнявайте се.  ​

В заглавието си пише рам, дъно и кутия а в поста е уточнено че бюджета е 400 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и моето предложение:

GB B85-HD3 /1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
CM STORM ENFORCER W/SIDE WINDO

Обща стойност - 425.28 лв. с ДДС

Количка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега тук чука трябва да влиза в действие. :)

Още 1 път ако трябва да я редактирам заради някаква грешка ша фана и ша я затрия тая конфигурация :D То от бързане да поправя вместо хард да сложа кутия и... То така става :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В заглавието си пише рам, дъно и кутия а в поста е уточнено че бюджета е 400 лв.

И все пак не се разбира, дали иска и монитор. Бе една работа. Аз си предложих това, което исках. Нека си избере. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, много сте бързи и помагащи! :) Благодаря ви за отговорите. Явно не съм се изразил правилно? Искам Рам, кутия и дъно.Избрал съм процесор и съм го споменал в поста. За него отиват  400 лева и остават за нещата който ви моля 400-450 :) Съжалявам ако някой съм заблудил и благодаря за отговорите. Нещо не ми отваря сайта, но дано се оправи... :) Приятна вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора? Не съм много компетентен. Избрах си от всеки по нещо :) Кажете какво мислите и дали става като цяло това ? Хмм защо да не става... И все пак да попитам?... http://nikem-bg.net/cart/49180p1r46717p1r49044p1r1002735p1r48090p1rf.html Какво мислите? :) Не искам да се прецаквам, а не разбирам много... Аа и да попитам ще има ли вентилатори с кутията? Ще трябва ли да купувам допулнително? Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо така остро настояваш за i5 4670. Ако толкова искаш да бъде Haswell "i5" то един i5 4430 би свършил същата работа... особено при игрите на Blizzard и за по малко пари!

Сега купиш ли монитор с другите неща е по добре - поне аз така бих направил. Едва ли си някой "nolifer"... та не слушаш и не гледаш ли музика и филми на този компютър?

Потребителят - playalistic беше предложил това в друга тема.

Gigabyte H81M-DS2, Socket 1150 

Intel® CoreTM i5-4430, 3.0GHz, Haswell, Socket 1150, Box 

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP 

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT, Черен

LED Philips 23" IPS, Wide, Full HD, HDMI, Черен, 237E4QHAD 

Enermax UCMA12 Magma, 120 x 120 x 25мм

Обща стойност: 839.15 лв. с безплатна доставка и зарежи тази GT 220... Вграденото видео в процесора HD 4600 е по добро!

Да се играе на резолюция 1920х1080 с low/medium е по добре отколкото 17" или 19" с техните резолюции на High/ultra - това важи за HD 4600. Ако изобщо се спреш на предложението то след покупка пускаш за продажба това което не ти трябва и продължаваш да спестяваш.

След като събереш пари и купуваш тази (би трябва да я има отново докато събереш парите) Sapphire HD 7790 1GB която се предлагаше на цена от 220 лв. - 10 % и 198 лв. - 20 % отстъпка с безплатна доставка. А докато събереш парите може и да смалят още цената на Sapphire HD 7850 2GB.

Съдейки по тестове с HD 4000 от Ivy Bridge (HD 4600 е с около 25 % по бърза от HD 4000) играта ще върви на medium при 1920x1080 без FRAPS.

http://www.youtube.com/watch?v=10aiEDUZxbw 

Но всеки със своите си предпочитания! :)

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер! Такива отговори ми харесват:) Благодаря ти! Сега ще ти обясня логиката ми :д Искам Много fps колкото и глупаво да звучи. А знам че на старкрафт фпс-то идва главно от процесора. За това избрах един от най-добрите (и5-4670) ? Видеото ако сменя и си купя нова видео карта ще ми отидат парите. А и без това смятам да я играя на low каквато и видео карта да имам. Монитора е 200-300 лева (най евтиния) 24 инча промерно. Монитор + Видео карта = 600-700 лева... По-добре сега да си купя по-добър процесор и да си играя на 17" на low :D И по-късно като събера пари да си купя карта и монитор... Поне аз ткаа мисля? Не знам спи ми се... Благодаря на всички :) Взимам това: http://nikem-bg.net/cart/49180p1r46717p1r49044p1r1002735p1r48090p1rf.html ? :) Ако няма други мнения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер! Такива отговори ми харесват :) Благодаря ти! Сега ще ти обясня логиката ми :д Искам Много fps колкото и глупаво да звучи. А знам че на старкрафт фпс-то идва главно от процесора. За това избрах един от най-добрите (и5-4670) ? Видеото ако сменя и си купя нова видео карта ще ми отидат парите. А и без това смятам да я играя на low каквато и видео карта да имам. Монитора е 200-300 лева (най евтиния) 24 инча промерно. Монитор + Видео карта = 600-700 лева... По-добре сега да си купя по-добър процесор и да си играя на 17" на low :D И по-късно като събера пари да си купя карта и монитор... Поне аз ткаа мисля? Не знам спи ми се... Благодаря на всички :) Взимам това: http://nikem-bg.net/cart/49180p1r46717p1r49044p1r1002735p1r48090p1rf.html ? :) Ако няма други мнения...

Ти си решаваш.... но за същите пари имаш 23" с IPS панел(по реалистични цветове от TN) монитор и видими ъгли... Колкото до процесора дори и един i5 от първо поколение няма да сгащи при SC2 и другите им игри на близ. А за хард до към 920 лв. влиза hitachi 500GB от емаг.

пример за мониторите IPS vs Твоя с ТN panel:

http://www.youtube.com/watch?v=9XGpjORz7ZE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора не знам дали някой вече гледа темата но не искам да спамя форума с нова тема... Имам малко по-голям бюджет (1100 лева  горе долу). Мислих много но реших да карам до коледа за сега с този монитор който притежавам (17") и тогава да си купя нов (надявам се). А избрах или по-скоро подбрах от вашите предложения (главно) няколко части и искам да ми кажете дали всичко ще е наред :) Обърнете внимание на рам-та не разбирам нищо там. И на кутията ? И на дъното? Мога ли да си добавя ССД по-късно? http://nikem-bg.net/cart/49180p1r46717p1r49044p1r1002735p1r48090p1r48710p1rf.html Има и видео карта? Не е супер добра ама.... трябват ми поне още 100 лева за добра...? Мислите ли че ако си купя монитор (22 инча) с тази ще ми върви добре? Всичко на low дори да имах най-силния комп. Просто всичко е по-чисто и просто на low. Е? Мисля това да е? Аа и още нещо захранването което притежавам ще свърши работа нали(Corsair CX500, 500W)? Дано някой отговори... Не съм компететнтен. Благодаря ви за цялата помощ до сега и съжалявам че ви заблудих с недобре оформения ми първоначален пост. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оня Asrock които съм ти сложил си е екстра та не знам защо ти е по-скъпо дъно? Това са 34 лв. отгоре поради неизвестни причини...

В същото време режеш паметта и взимаш CL11 заради пустото дъно.

пс. Видеокартата си е екстра и ще подкарва всички нови игри. Но ти трябва 2GB вариант щом ще сменяш монитора с нов.

Можеш да добавиш SSD на което и да е дъно. Кутията е перфектна за цената си. Старото ти захранване също става.

Доколкото разбрах имаш стар хард та му пусни един скан за грешки (HD Tune) и ако всичко е наред си спести стоте лева за нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложил съм ти "две" предложения. Едното е от ник*м ако държиш да е от там а другото е от ем*г ако не държиш да е от ник*м.

При игрите на Blizzard с NVIDIA (това означава че карти които са горе долу на кантар AMD/NVIDIA то NVIDIA вади повече FPS) вадят повече FPS - поне според тестове. 

От ник*м:

ASROCK B85M LGA1150

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150  абсолютно никаква разлика няма да усетиш в тези 200 MHz спрямо I5-4670

4G DDR3 1600 SILICON POWER X2 пише в сайта на шефа им че са на CL11 но ръчно се бутат на CL9 от BIOS

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA - ако държиш на WD Blue 1TB го замени с него

SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION 2GB GDDR5 BULK много над HD 7790 e. Направи си сметката...

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU  детайли за кутията: Cooler Master: N300

CM 120MM CASE FAN/BLUE LED/SLV -за всеки случай да се купи че кутията може да идва с един (KKN2,KKW2 моделите)

Обща стойност: 1106.28 лв. с ДДС - и спестяваш пари за нов Full HD монитор!

От ем*г:

ASRock B85M, Socket 1150 

Intel® CoreTM i5-4570, 3.20GHz, Haswell, Socket 1150, Box 

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP 

Seagate 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3, ST1000DM003 

Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit, DVI, HDMI, PCI-E 

Корпус RAIDMAX ALTAS RMX-ALT, Черен 

Вентилатор Enermax UCMA12 Magma, 120 x 120 x 25мм 

Обща стойност: 1080.89 лв. с ДДС и безплатна доставка за всичко!

Ето ти "много" FPS в игрите особено на Blizzard с GTX 660 или HD 7870 при Full HD и "ultra detail's".

Забрави за "много" FPS с твоето предложение - i5 4670 (злато ли има в кутията в този процесор?) и HD 7790.

Избери си следното:  "Много" FPS и комфортна игра или "малко" FPS и блъскане на глава за същата сума при Full HD!

Успех ти пожелавам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря ! :) Усещам че финалния ми избор е готов. Аааа да 1-во да кажа че и аз исках нВидиа карта и така стана супер :)  Между другото мисля да избера от ем*Г :Д защото е с доставка? А да знаете дали имат възможност да ги сглобяват ако искаме или ги доставят на части? Не е голям проблем де (да се надяваме). Рам-та пише че е на 1.6V за това ли е толкова евтина? Има ли проблем че е така? Ако да да избера друга (иначе мисля да не подменям нищо)? Вентилатори има ли с кутията или трябва да си купя ? Ти си ми предложил 1 120 x 120 x 25мм имам ли нужда от още (сигурно не щом си предложил 1?)  Не се сещам за друго... Благодаря ви на всички за милите отговорите и времето отделено да ми помогнете. Все пак не ми се дават 1000 лева на вятъра :( То не че е точно така де ама :Д С вашата помощ взех и по-доброто решение. <3 Ако не се срещнеме отново сбогом :Д И Бог да е с вас :)))))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В емаг не мисля че ще ти я сглобят! А по добре да не ти я сглобят а всичко сам за по сигурно! Ако не можеш сам има достатъчно инфо из нета, тубата и ние сме тук. Доставката е безплатна! С рамта няма да има проблеми на 1.65 V. Ако толкова те съмнява лесно се прави от BIOS: правиш таймингите на CL 10 10 10 28 или 30 (те сега са на CL 9 9 9 27) и пускаш на 1.5V... не е кой знае какво...

Кутията идва с UBS 3.0 и един вентилатор. Този Enermax е за отпред или отзад на кутията това ще покаже къде е монтиран другия.

Два вентилатора са достатъчни за тази система. Ако сложиш повече ще събира повече прахоляк и нищо друго...

Като последно на горепосочената конфигурация която съм предложил от ем*г ли се спря?

ПП: Даже остават пари и за записвачка от ем*г... DVD записвачка Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS, SATA, Черна, Bulk 27 лв. ако имаш нужда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.