Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Налага ми се да си взема такъв адаптер, защото от известно време лап топа не ми хваща нет, когато е отдалечен от приемника. Въпроса ми е такъв трябва ли това usb, което ми казаха да си взема да е събразено по някакъв начин с модела на приемника или модела на лап топа, защото аз честно казано идея си нямам от такива неща? И всъщност, бихте ли ми препоръчали какъв точно wi fi  адаптер да си взема, защото видях че има доста различни видове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може лаптопа да не ти се свързва с рутера или модема, поради настройки. Защо реши, че купуването на USB безжична карта ще ти реши проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може лаптопа да не ти се свързва с рутера или модема, поради настройки. Защо реши, че купуването на USB безжична карта ще ти реши проблема?

Ами странно е просто какви ще са тези настройки да се свързва в хола където е рутера, а пък като съм в спалнята да спира интернет връзката и да ми пише че нямам нет поради вероятно не добре включен кабел или нещо от сорта... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами странно е просто какви ще са тези настройки да се свързва в хола където е рутера, а пък като съм в спалнята да спира интернет връзката и да ми пише че нямам нет поради вероятно не добре включен кабел или нещо от сорта... :)

Ами като начало мощен източник, излъчващ на честотата на канала на маршрутизатора ви. Така че по-добре пробвайте със смяна на канала

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах проблеми с моя рутер 3 пати звънях на доставчика да ми управят канала и накрая го наместиха и Вие пробвайте така както е казал capnemo

Редактирано от yokohama..yms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъм... нз... у нас имаме още два лап топа, които където и да са си хващат нет..

Различните мрежови адаптери имат различна чувствителност :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кой интернет доставчик си? С модем или рутер си? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с рутер съм

Имаш ли достъп до рутера или е настройван от интернет доставчика?

Свободна ли е мрежата или е с парола?

Другите 2 лаптопа нормално ли се свързват към безжичната мрежа, когато са в спалнята?

Каква е марката на лаптопа и инсталирани ли са всички необходими драйвери?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли достъп до рутера или е настройван от интернет доставчика?

Свободна ли е мрежата или е с парола?

Другите 2 лаптопа нормално ли се свързват към безжичната мрежа, когато са в спалнята?

Каква е марката на лаптопа и инсталирани ли са всички необходими драйвери?

с парола е нета ... другите 2 лаптопа се свързват безпроблемно... марката на лап топа е lenovo ideapad нз предполагам че са му инсталирани всички небхходими драйвери... един познат преди време ми го отваря нещо уж да го почиства глупости и той много разбираше... ии предполагам от тогава да е проблема и нещо самата мрежова карта се е повредила

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с парола е нета ... другите 2 лаптопа се свързват безпроблемно... марката на лап топа е lenovo ideapad нз предполагам че са му инсталирани всички небхходими драйвери... един познат преди време ми го отваря нещо уж да го почиства глупости и той много разбираше... ии предполагам от тогава да е проблема и нещо самата мрежова карта се е повредила

Точната марка на лаптопа трябва да кажеш. Като го обърнеш на дъното трябва да пише модела. Проблемите може да са няколко.

1. Безжичната карта има собствен софтуер за управление и ако не е настроен правилно пречи на работата и.

2. Неправилно инсталиран Wi-Fi драйвер.

3. Спалнята може да е отдалечена от рутера и да има повече стомана в стените, което пречи на безжичния сигнал.

4. Настройка на рутера. Може да се смени канала на излъчване, както е казал Капитана или да се смени криптацията, защото безжичната карта на лаптопа може да не работи добре с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Налага ми се да си взема такъв адаптер, защото от известно време лап топа не ми хваща нет, когато е отдалечен от приемника. Въпроса ми е такъв трябва ли това usb, което ми казаха да си взема да е събразено по някакъв начин с модела на приемника или модела на лап топа, защото аз честно казано идея си нямам от такива неща? И всъщност, бихте ли ми препоръчали какъв точно wi fi  адаптер да си взема, защото видях че има доста различни видове?

сложи лаптопа до приемника ,плътно и провери след рестартиране дали ще приеме сигнала,ако не -провери дали има парола ,дали излъчва рутера,пробвай,където има сигурен предавател -при приятел.тогава ако не включва,ти трябва мрежова карта и разбиращ някой ,защото се инсталират драйвери.ако не приемаш на повече от 4-5 метра ти трябва wi-fi усилвател-има ги в ,,westroad.bg.com ; ,,eftinimarkovistoki.bg.com '' и други,като се търси ,,wi-fi мрежова карта'' ;,,wi-fi усилвател''

Точната марка на лаптопа трябва да кажеш. Като го обърнеш на дъното трябва да пише модела. Проблемите може да са няколко.

1. Безжичната карта има собствен софтуер за управление и ако не е настроен правилно пречи на работата и.

2. Неправилно инсталиран Wi-Fi драйвер.

3. Спалнята може да е отдалечена от рутера и да има повече стомана в стените, което пречи на безжичния сигнал.

4. Настройка на рутера. Може да се смени канала на излъчване, както е казал Капитана или да се смени криптацията, защото безжичната карта на лаптопа може да не работи добре с нея.

Когато е близо до рутера ,лапт. може да работи безжично(дори кабела да е сложен),но по далече ако работи само с кабела,трябва нова настройка,както при мен,дори изтеглих драйвер от сайта на асус за лан мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като проблема се е появил при отваряне на лаптопа най вероятно е просто кабел за антената на WiFi картата да не е закачен или да е прекъснал.

Първо погледнете или някой който разбира под някое от капачетата дали кабелчетата са закачени на картата.

Без закачена антена обхвата на приемника драстично намалява.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.