Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

peres1993

USB външен wi-fi адаптер

Препоръчан отговор

Здравейте! Налага ми се да си взема такъв адаптер, защото от известно време лап топа не ми хваща нет, когато е отдалечен от приемника. Въпроса ми е такъв трябва ли това usb, което ми казаха да си взема да е събразено по някакъв начин с модела на приемника или модела на лап топа, защото аз честно казано идея си нямам от такива неща? И всъщност, бихте ли ми препоръчали какъв точно wi fi  адаптер да си взема, защото видях че има доста различни видове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може лаптопа да не ти се свързва с рутера или модема, поради настройки. Защо реши, че купуването на USB безжична карта ще ти реши проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може лаптопа да не ти се свързва с рутера или модема, поради настройки. Защо реши, че купуването на USB безжична карта ще ти реши проблема?

Ами странно е просто какви ще са тези настройки да се свързва в хола където е рутера, а пък като съм в спалнята да спира интернет връзката и да ми пише че нямам нет поради вероятно не добре включен кабел или нещо от сорта... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами странно е просто какви ще са тези настройки да се свързва в хола където е рутера, а пък като съм в спалнята да спира интернет връзката и да ми пише че нямам нет поради вероятно не добре включен кабел или нещо от сорта... :)

Ами като начало мощен източник, излъчващ на честотата на канала на маршрутизатора ви. Така че по-добре пробвайте със смяна на канала

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах проблеми с моя рутер 3 пати звънях на доставчика да ми управят канала и накрая го наместиха и Вие пробвайте така както е казал capnemo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъм... нз... у нас имаме още два лап топа, които където и да са си хващат нет..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъм... нз... у нас имаме още два лап топа, които където и да са си хващат нет..

Различните мрежови адаптери имат различна чувствителност :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кой интернет доставчик си? С модем или рутер си? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кой интернет доставчик си? С модем или рутер си? 

с рутер съм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с рутер съм

Имаш ли достъп до рутера или е настройван от интернет доставчика?

Свободна ли е мрежата или е с парола?

Другите 2 лаптопа нормално ли се свързват към безжичната мрежа, когато са в спалнята?

Каква е марката на лаптопа и инсталирани ли са всички необходими драйвери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли достъп до рутера или е настройван от интернет доставчика?

Свободна ли е мрежата или е с парола?

Другите 2 лаптопа нормално ли се свързват към безжичната мрежа, когато са в спалнята?

Каква е марката на лаптопа и инсталирани ли са всички необходими драйвери?

с парола е нета ... другите 2 лаптопа се свързват безпроблемно... марката на лап топа е lenovo ideapad нз предполагам че са му инсталирани всички небхходими драйвери... един познат преди време ми го отваря нещо уж да го почиства глупости и той много разбираше... ии предполагам от тогава да е проблема и нещо самата мрежова карта се е повредила

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с парола е нета ... другите 2 лаптопа се свързват безпроблемно... марката на лап топа е lenovo ideapad нз предполагам че са му инсталирани всички небхходими драйвери... един познат преди време ми го отваря нещо уж да го почиства глупости и той много разбираше... ии предполагам от тогава да е проблема и нещо самата мрежова карта се е повредила

Точната марка на лаптопа трябва да кажеш. Като го обърнеш на дъното трябва да пише модела. Проблемите може да са няколко.

1. Безжичната карта има собствен софтуер за управление и ако не е настроен правилно пречи на работата и.

2. Неправилно инсталиран Wi-Fi драйвер.

3. Спалнята може да е отдалечена от рутера и да има повече стомана в стените, което пречи на безжичния сигнал.

4. Настройка на рутера. Може да се смени канала на излъчване, както е казал Капитана или да се смени криптацията, защото безжичната карта на лаптопа може да не работи добре с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Налага ми се да си взема такъв адаптер, защото от известно време лап топа не ми хваща нет, когато е отдалечен от приемника. Въпроса ми е такъв трябва ли това usb, което ми казаха да си взема да е събразено по някакъв начин с модела на приемника или модела на лап топа, защото аз честно казано идея си нямам от такива неща? И всъщност, бихте ли ми препоръчали какъв точно wi fi  адаптер да си взема, защото видях че има доста различни видове?

сложи лаптопа до приемника ,плътно и провери след рестартиране дали ще приеме сигнала,ако не -провери дали има парола ,дали излъчва рутера,пробвай,където има сигурен предавател -при приятел.тогава ако не включва,ти трябва мрежова карта и разбиращ някой ,защото се инсталират драйвери.ако не приемаш на повече от 4-5 метра ти трябва wi-fi усилвател-има ги в ,,westroad.bg.com ; ,,eftinimarkovistoki.bg.com '' и други,като се търси ,,wi-fi мрежова карта'' ;,,wi-fi усилвател''

Точната марка на лаптопа трябва да кажеш. Като го обърнеш на дъното трябва да пише модела. Проблемите може да са няколко.

1. Безжичната карта има собствен софтуер за управление и ако не е настроен правилно пречи на работата и.

2. Неправилно инсталиран Wi-Fi драйвер.

3. Спалнята може да е отдалечена от рутера и да има повече стомана в стените, което пречи на безжичния сигнал.

4. Настройка на рутера. Може да се смени канала на излъчване, както е казал Капитана или да се смени криптацията, защото безжичната карта на лаптопа може да не работи добре с нея.

Когато е близо до рутера ,лапт. може да работи безжично(дори кабела да е сложен),но по далече ако работи само с кабела,трябва нова настройка,както при мен,дори изтеглих драйвер от сайта на асус за лан мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като проблема се е появил при отваряне на лаптопа най вероятно е просто кабел за антената на WiFi картата да не е закачен или да е прекъснал.

Първо погледнете или някой който разбира под някое от капачетата дали кабелчетата са закачени на картата.

Без закачена антена обхвата на приемника драстично намалява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.