Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
danibosev

HP Проблем с Boot на Windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам HP Pavilion G6 2230eu , който идваше с инсталиран Windows 8.

Тъй като не бях впечатлен от 8-цата, реших да му сложа Windows 7. Проблема е, че щом сложа диска за инсталацията на 7, не го намира за Boot . Убеден съм, че диска е Записан както трябва за Boot (тъй като е пиратски). Изключих Legacy Boot, изключих също и Secure Boot като премахнах всички защити...  Ако сложа Windows 8 диск го Boot-ва без абсолютно никакъв проблем ...

Благодаря Предварително !

Редактирано от danibosev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали диска тръгва на друг компютър, защото може и да се е повредил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали диска тръгва на друг компютър, защото може и да се е повредил.

Търгва, Boot-ва се без проблеми на друг компютър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търгва, Boot-ва се без проблеми на друг компютър. 

Като стартираш Windows 8 и сложиш диска на Windows 7 в DVD-то то чете ли го?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стартираш Windows 8 и сложиш диска на Windows 7 в DVD-то то чете ли го?

Да, чете го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, чете го.

Така или иначе от сайта на производителя за този лаптоп има драйвери само за Windows 8 64 bita. Ще трябва да свикнеш с Windows 8, а и той си е като Windows 7. Поне аз голяма разлика не виждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време в друг форум един потребител имаше проблем, подобен (аз вярвам, че става дума за същото) на вашият, но с друг лаптоп.

Пускам линк към дискусията, като се надявам, че няма да е проблем - цък. Просто я проследете.

Нещата се сведоха до една проста настройка в БИОС - Advanced/Boot Mode. Ако е UEFI - може да се инсталира и стартирва Windows 8. Ако е CMS- може да се инсталирва и стартирва Windows 7 и надолу.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе от сайта на производителя за този лаптоп има драйвери само за Windows 8 64 bita. Ще трябва да свикнеш с Windows 8, а и той си е като Windows 7. Поне аз голяма разлика не виждам.

Не мисля, точно от форума на производителя четох, че е възможна да се смени операционната система. Много други със същия модел вече са минали към Windows 7. Убеден съм, че драйверите са съвместими също и с Windows 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, точно от форума на производителя четох, че е възможна да се смени операционната система. Много други със същия модел вече са минали към Windows 7. Убеден съм, че драйверите са съвместими също и с Windows 7

Имаше подобна тема преди 1 седмица мисля, че със същия модел. И тогава имаше проблеми с драйверите за звука. Кое ти пречи в Windows 8. Като избереш да ти покаже Desktop, той си става като Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете въпросната настройка в BIOS.

Най-малкото, че Windows 8 е пародия на операционна система с която не си заслужава да се свиква, тъй като не е писана за персонални компютри с мишка и клавиатура, а за някакви таблети, смартфони и прочие "модерни джунджурии".

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих го ... Просто преминах от UEFI към CSM и се Boot-на .. Благодаря за отделеното време !

Изскочи обаче друг проблем, при инсталация на Windows-a пише, че дискът е GTP, а не NTFS .. Как е възможно да го оправя ? Вече изтрих WIndows 8

Редактирано от danibosev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих го ... Просто преминах от UEFI към CSM и се Boot-на .. Благодаря за отделеното време !

Изскочи обаче друг проблем, при инсталация на Windows-a пише, че дискът е GTP, а не NTFS .. Как е възможно да го оправя ? Вече изтрих WIndows 8

Това коетосе сещам е Hirens Boot CD.

Там има доста инструменти, за поправка на MBR.

Просто виж дали някои от тях не могата да конвертират MBR сектора.

Иначе това става при работеща ОС, през командният прозорец.

http://www.sevenforums.com/tutorials/26203-convert-gpt-disk-mbr-disk.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.