Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bissko

видео карта PCI-E към PCI

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,

Има ли вероятност PCI-E видео карта, чрез преходник,да бъде монтирана на PCI слот.Задавам поредния си тъп въпрос,но попаднах на статия,която обяснява надълго и нашироко/неразбираемо за мен ,че е възможно/.

Според моите бегли познания използването на, преходник , може да доведе до неефективно използване на видео картата,което мен не ме притеснява много.Просто ми трябва външно видео,щото вграденото нещо не ми върши работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С нещо такова може и да стане но не съм сигурен...

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

До колкото се вижда, това e PCI, а на автора му трябва към PCI-E  :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има сравнително нови видеокарти за PCI шина, но не знам дали някой внася в България подобни екзотики. Примерно HIS 5450 Silence 512MB DDR3 PCI DVI/HDMI/VGA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има карти на PCI, има преходници от PCI към AGP, към PCI-E не съм срещал. Използването на PCI за нова графична карта обаче е страшно неефективно и рационално, PCI шината има много ниска пропусквателна способност, в сравнение с AGP, па камо ли PCI-E интерфейса, за това е заменен като слот за графични карти в средата на 90-те години. Преходниците към AGP са относително редки, а на цената на нова екзотична карта на PCI сигурно ще можеш да си закупиш дъно с AGP/PCI-E слот втора ръка.

Хубаво е да мислите, преди да плескате глупости!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен лично, PCI слота отдавна е умряла работа. Голям, стар със слаба пропускливост.

Малките PCI-E слотчета са бъдещето, на тях може и LAN карта да се сложи и Sound карта и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен лично, PCI слота отдавна е умряла работа. Голям, стар със слаба пропускливост. Малките PCI-E слотчета са бъдещето, на тях може и LAN карта да се сложи и Sound карта и т.н.

PCI слотът не е умрял още, то е един от най-универсалните слотове и по-голямата част от слотният хардуер в компютрите е на PCI. Проблемът е, че не му стига пропусквателна способност да движи видео картите. Иначе авторът ако иска PCI видео карта - да си купи на старо някоя карта като QuadroNVS 280 или някой Matrox. Те са основните карти, които ще се намерят в България на PCI слот Ето линк за QuadroNVS 280 Само дето поддръжка до Vista има, но би трябвало да върви с драйвера за Vista и на Windows7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели,

Има ли вероятност PCI-E видео карта, чрез преходник,да бъде монтирана на PCI слот.Задавам поредния си тъп въпрос,но попаднах на статия,която обяснява надълго и нашироко/неразбираемо за мен ,че е възможно/.

Според моите бегли познания използването на, преходник , може да доведе до неефективно използване на видео картата,което мен не ме притеснява много.Просто ми трябва външно видео,щото вграденото нещо не ми върши работа

А като ви трябва външно видео... Вие нямате ли AGP/PCI-Е слотове на дъното... Какво е дъното? И ако нямате такива слотове... То по-добре гонете нова машина, а не външно видео

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъл от подобна гимнастика няма, тъй като едно ново дъно с вградена графика дори ще е много по-напред от подобни остаряли технологии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето един пример как без да се занимавате с преходници, търсене на карти и т.н... Стига да се имат парите се взима това:
BB код:
ASUS F2A55-M LK2 PLUS /FM2
AMD A4-4000 X2 /3.2GHZ/FM2/BOX
2GB DDR3 1600 A-DATA
NJOY 400WGX 400W Passive PFC

Обща стойност - 244.24 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъл от подобна гимнастика няма, тъй като едно ново дъно с вградена графика дори ще е много по-напред от подобни остаряли технологии.

А едно остаряло дъно с Ментел 945 едва ли ще е кой знае колко по-напред, така че има резон. За някой офиски Печкиум4 едно QuadroNVS280 за 30лв не е кой знае каква набутвация.

Ето един пример как без да се занимавате с преходници, търсене на карти и т.н... Стига да се имат парите се взима това: BB код: ASUS F2A55-M LK2 PLUS /FM2 AMD A4-4000 X2 /3.2GHZ/FM2/BOX 2GB DDR3 1600 A-DATA NJOY 400WGX 400W Passive PFC Обща стойност - 244.24 лв. с ДДС

Извинявай, ама някой искал ли ви е конфигурациите!? Човекът за конфигурация ли пита!? Отклонявате темата! А това орязано дънце само с 3 слота не бих го препоръчал и на най-върлият си враг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А едно остаряло дъно с Ментел 945 едва ли ще е кой знае колко по-напред, така че има резон. За някой офиски Печкиум4 едно QuadroNVS280 за 30лв не е кой знае каква набутвация.

Е така е да прав си. Мисълта ми беше от гледна точка на производителността която иска автора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е така е да прав си. Мисълта ми беше от гледна точка на производителността която иска автора.

От умрелите стари интели(IGP) единственото, което може да е по-зле са още по-умрели стари интели и IGP-та на ATi, като RageM 8MB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От умрелите стари интели(IGP) единственото, което може да е по-зле са още по-умрели стари интели и IGP-та на ATi, като RageM 8MB.

Е ти от старо отиде на още по-старо. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като става въпрос за компютър, който няма PCI-E, това значи доста стар кошник.(хелоу, вече сме втората половина на 2013г.) Кой знае дали въобще има смисъл от ъпгрейд. Некой евтин древен Селерон, на който и бюджетна съвременна карта да не може да покаже и 50% от потенциала си.Също препоръчвам смяна на цялата машина.,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Некой евтин древен Селерон, на който и бюджетна съвременна карта да не може да покаже и 50% от потенциала си.Също препоръчвам смяна на цялата машина.,

Има офис конфигурации, на чиито дъна просто са спестили слота за графична карта. Човекът иска нещо по-добро от вграденото видео. Показах му. Има ли смисъл още да се коментира или и ти ще изсипеш 10 поста за препоръки за нова конфигурация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Показа че живееш в миналия век. PCI слота умря. Край! Finito. PCI-E вече мънинко над 10 години се мандахерца. Временно рамо до рамо с древният си предшественик. Ма не и в твоята глава :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Показа че живееш в миналия век. PCI слота умря. Край! Finito. PCI-E вече мънинко над 10 години се мандахерца. Временно рамо до рамо с древният си предшественик. Ма не и в твоята глава

Показвам, че това е практически универсален слот, хардуер за който лесно се реализира. Всякакви дребни джиджавки, без особени изисквания за висока пропусквателна способност на канала идеално могат да работят на такъв слот. Ботълнек може да има само при видео карти, новите дискови контролери и USB 3.0 карти. Виж, да хабя PCI-E x8 слот за една LAN-ка си е живо кощунство. Същото е и с някоя евтина аудиокарта. Всъщност проблемите с новите дъна са страшно малкото слотове масово и многото вграден хардуер. Не го харесвам това, означава че като ти изпуши вграденият хардуер дори и дъното все още да крета, не можеш да компенсираш с разширителни карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж, да хабя PCI-E x8 слот за една LAN-ка си е живо кощунство..

Никой не те кара. Съвременните дънни платки имат приличен набор от Х1 и Х4 слотове, за да трябва за хабиш от тези предназначени(главно) за видео карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КУАТРОУ-не чете въпроса,не ми трябва ПИСИАЙ-И.

ДЖЪСТХЮМЪН-щом питам за ПИСИАЙ слот значи нямам ЕЙДЖИПИ респективно ПИСИАЙ-И слот и неискам нова платформа.

СЛАЙДРЪМ-знам кой век сме

СИМТЕХ-благодаря за отговора му.Винаги дава най-обективната и безпристрастна информация

P.S.Зададох тъп въпрос,а ето,че се захапахте.Това е  добро,другото е по добро,това нестава щото.......дъра бъра.В края на краищата неразбрах дали има такъв преходник и възможно ли е да стане гимнастиката.

P.S. 2 Благодаря на всички взели участие в питането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За имане има,

за че не си търси не си

Публикувано изображение

скромна подробност лимит от 20W консумация на 3,3 волта ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За имане има..

Такъв адаптер в България не съм виждал, нито из много чужди сайтове. Лимит от 20W не стига са сериозна графична карта..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв адаптер в България не съм виждал, нито из много чужди сайтове. Лимит от 20W не стига са сериозна графична карта..

затова в бг магазините има Ати 5450 на чист PCI 2,0 порт на цена от 60 лева

така си превърнах праисторическия ASUS PANDIT в медия център с HDMI и с хардуерно ускорение + OpenELEC

бачка с почти всички usb тунерчета за ефирна телвизия или сателитна, както и такива на портовете във вътрешността

p.s.

кънчо е надул цената тук но 

http://www.rmania.net/aksesoari-ati-radeon-hd-5450-512mb-pci-low-profile-1292.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

p.s. кънчо е надул цената тук но  http://www.rmania.net/aksesoari-ati-radeon-hd-5450-512mb-pci-low-profile-1292.html

...Е, да...за това не я дадох, картата е 100лв, което не ми се вижда много рентабилно. В кой магазин я мярка нова 5450 PCI или пак говорим за някоя бройка, изпаднала втора ръка, както предполагам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имаше преди в Краш но сега гледам няма, но един телефон в работно време не пречи

това предлагаха

http://www.club-3d.com/index.php/products/reader.en/product/radeon-hd-5450-pci-noiseless-edition.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.