Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден,
Отново съм аз и този път имам проблем с интернет. На настолният ми компютър нямам интернет. Той е свързан директно с рутера и там. Обаче имам интернет на лаптопът си и в момента пиша от него. На Win 7 Ultimate съм, и като отворя Networks and Sharing Center, ми излиза така:

PC-PC ========== *Иконата на Network* ====X==== *Сивата икона на интернет.*
(This computer)                Identifying... 

Пробвах Trouble Shooting, обаче от там нищо не ми се показа, и след това пробвах с sfc /scannow, но отново нямаше резултат. Също така имам 2 лан карти на компютъра. Смених я на втората и взе, че се появи интернет! Но след това изгасих компютъра и след около 5 часа, го пускам и отново нямам интернет. Пробвах отново да ги сменя но все същото. Моля, помогнете!

Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с тази команда в cmd:

ipconfig /flushdns

Сподели дали има резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с тази команда в cmd:

ipconfig /flushdns

Сподели дали има резултат.

Няма резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А само с ipconfig

Какъв е смисъла? Да си гледам настройките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в съветника за откриване на проблеми в  мрежата какво ще ти покаже. Според това което си дал като информация в първия пост проблема е преди маршрутизатора (най-вероятно забило/натоварено устройство преди него).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в съветника за откриване на проблеми в  мрежата какво ще ти покаже. Според това което си дал като информация в първия пост проблема е преди маршрутизатора (най-вероятно забило/натоварено устройство преди него).

Нищо не показва, пише, че няма никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не показва, пише, че няма никакви проблеми.

Добре, а има ли някакви устройства преди маршрутизатора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а има ли някакви устройства преди маршрутизатора ?

Мисля, не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, не.

Хм, тогава провери в маршрутизатора дали са правилни настройките, и също така дали няма някакво ограничение от страна на доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, тогава провери в маршрутизатора дали са правилни настройките, и също така дали няма някакво ограничение от страна на доставчика.

Всичко е нормално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е нормално

Е все някъде нещо не е наред, и по-вероятно проблема да е във вашата мрежа. Проверете в какво състояние е вътрешната мрежа - оборудване и кабели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е все някъде нещо не е наред, и по-вероятно проблема да е във вашата мрежа. Проверете в какво състояние е вътрешната мрежа - оборудване и кабели.

Всъщност, върнах фабричните настройки на маршрутизатора и на главният компютър оправих IP настройките и DNS и сега имам интернет. Благодаря за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.