Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
eXpRess1on

инсталация на Win 7

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем с инсталация на Уиндоус 7. Искам да буут-на от СД-то, но не става. Става дума за лаптоп HP ProBook 4530s. Инсталирал съм уиндоус-и цял живот, но напоследък има някакъв нов БИОС, който не го разбирам много много. Гледах напътствия в инернет как трябва да се подредят нещата за да буут-ва първо от СД но въпреки това ми зарежда Линукс, който ми е фактори ОС и искам да я премахна. Буут менюто изглежда така. Upgrade Bay би трябвало да е СД/ДВД-рома.

Допълнителна снимка - http://imgur.com/4S2ZKzd

Ако някой има опит с това чудо, моля да сподели какво пропускам  :rolleyes:

Благодаря!

Редактирано от eXpRess1on (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да избереш USB CD-ROM като първо буутващо устройство.

От менюто Legacy Boot Order

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сгафих много. Имаше опция да изтрия целия хард диск и го натиснах - проблема е че после го аборт-нах защото отнемаше много време а и не вярвах да постигна нещо. Сега не иска да ми зарежда и БИОС-а. Натискам Ф10 за да вляза в него, но ми изкарва System diagnostics и само някакви тестове на хард диска. 

Като стартирам без да натискам Ф10 ми изписва Boot Device not found. please install operating system on hard disk.

Моля някой ако е имал подобни проблеми да кажe.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Този нов "BIOS" не е "bios", а е "UEFI". И е нормално, нещата се развиват. Не даваш абсолютно никаква информация, че да ти помогнем: - На каква машина инсталираш (лаптоп, настолен компютър, нет топ...) - Марка и модел на устройството... - Имало ли е операционна система преди и каква... - Ако е имало - била ли е оригинална (лицензирана) или е била пиратска? - Какви стъпки изпълняваш и какво ТОЧНО си направил до сега... - Това което се опитваш да инсталираш дали е законно и легално или е пиратско копие? Съжалявам, врачката ни е още на моренце :) Аз ѝ разписах отпуската, ама вече съжалявам за това!!! Не трябваше! Как да се оправим без нея??? п.с. Това ли е машината??? HP ProBook 4530s с Windows 7 64 bit Ама като казвам това, под номера има мноооого модификации, питам конкретно, това ли е машината с конкретните характеристики???

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, това е машината. Всички спецификации са като в линка, освен РАМ паметта - 8 ГБ вместо 4.

Имах пиратски Уиндоус 7, изтриха ми го и сложиха Фактори ОС - Линукс SLED 11 (оригинален явно, който идва с лаптопа).

Това което искам да постигна в момента е да си сложа отново Уин 7 64 бита. Проблемът е, че не буут-ва от CD-то. Мисля, че това пояснява, че няма значение какво слагам, дори като се има предвид, че преди си сложих същия Уин 7 64 бит от същия диск.

Това, което направих днес беше Sanitize Hard Disk от опциите на UEFI. Натиснах Abort и сега това което ми изписва е "Boot device not found. Please install an operating system on your hard disk" и не ми дава да влезна в UEFI менюто преди да пусна диагностика. Пуснах диагностика:

Start-in Test
Run-in Test
Hard Disk Self Test

Изписа ми Passed на всички. Не е счупен - няма нужда от смяна. Проблемът е софтуерен изцяло.

Като натисна F9 ми изкарва Boot Options и като го натисна имам 2 опции. Boot from Upgrade Bay и Boot from Hard Drive - http://imgur.com/6FcVSWi.

Аз искам да буутна от CD - явно Upgrade Bay. Натискам го и ми изписва същото съобщение за това че няма операционна система - http://imgur.com/rznb0IW

Като натисна F10 ме праща към диагностика отново, въпреки че съм преминал всички тестове там - http://imgur.com/ibV1Emv

Надявам се да е достатъчно ясно.  :rolleyes:

Въпросът е: Сега накъде?

Редактирано от eXpRess1on (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът е: Сега накъде?

Опитай да инсталираш Win7 от флашка, или от друг, новозаписан диск.

И преди да ми кажеш, че сегашният ти диск е наред, и не е от него проблема - просто опитай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с диск чисто нов изпратен ми лично преди няколко дена от HP с Windows 7 64 bit Professional. Не става. Просто не boot-ва от CD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
eXpRess1on , Разгледай внимателно това: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c03679389&cc=by&destPage=document&lc=ru&tmp_docname=c03653226#N1289 ,надявам се да намериш решение на проблема.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но нито една снимка от тези, които са показани в тази статия не съвпадат с това което показвам аз. 

Разгледах внимателно и не намерих каквото търся. 

Други предложения? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря на отзовалите се. Като по чудо системата ми буут-на от СД-то. Не го очаквах, но се случи и нямам представа защо. 

В края на краищата си инсталирам Уин и няма проблем.

Хубав ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.