Премини към съдържанието
  • Известия

• Калин Карабойчев

15 години Kaldata.com – време е да почерпим!   31.03.2018

Здравейте приятели, На 14.04.2018г. Kaldata.com става на 15 години! Точно преди 15 години започнахме нашата „Мисия“, която в много моменти през тези години ни се е струвала „невъзможна“, но благодарение на Вас винаги сме намирали сили и начини да продължим напред. Вие направихте Kaldata.com най-големия и посещаван технологичен портал в България. През тези години Вие, нашите 250 082 потребители създадохте 158 652 теми в нашите форуми с 3 083 989 отговора в тях. Благодарение на вас, толкова много хора намериха решение на компютърните си проблеми. За тези години ние пък успяхме да публикуваме 126 121 новини и статии и да ви информираме за всичко, което се случва в необятния технологичен свят. Благодарим ви, че сте с нас през всичките тези години!  Вземете вашия подарък тук

Препоръчан отговор

Здравейте! Проблемът е от вчера. Значи бях си пуснал DayZ и си играех, но по едно време(след 1 час например) напълно заби играта и започна да се чува звук от компа (все едно се опитва да тръгне, но не се получава) и изчаках 5-10 секунди и спря. Тогава бях пуснал и климатика и беше доста хладно в стаята, даже компютърът не се беше загрял. Та помислих си, че нищо му няма и продължих да си джиткам. След това си лягам и днеска на обяд като го пуснах искаше startup repair (или нещо такова). Ta сканира се компютърът, рестартира се и нищо му нямаше. Обаче днес към 8-9 си бях пуснал да гледам някакво клипче в youtube и пак се чу тоя звук( не го описах много добре  :) ) Та заби компа, рестартирах го 2-3 пъти и пак си го пуснах, като тоя път отворих task managera и си го оставих пуснат на performance на 2рия монитор и си пуснах Saints Row 4, значи на тая игра и покривам изискванията и на recommended(бях пуснал тест в cyri) и нали играх там малко минах 1вата мисия и айде пак се чу тоя звук. Като се бяха натоварили само 1 или 2 ядра напълно. В момента компютърът не се пуска. Стига само до 2те опции, Start windows normally и startup repair като пускайки startup repair, зареждането на файловете стига до някъде и спира, с тоя гаден звук. А когато избера Start Windows Normally зарежда логото на Windows, излиза за 1 секунда син екран, след това черен и пак при тея 2те опции. Конфигурацията ми е: 

MB H87M_PRO4_3Y ASROCK Main Board Desktop iH87 (S1150, DDR3, VGA,USB2.0,Audio Interface,PS/2,S/PDIF-out Optical,SATA III,LAN,DVI,HDMI,USB3.0) mATX Retail

INTEL Core i5-4570 (3.20GHz,1MB,6MB,84W,1150) Box, INTEL HD Graphics 4600

Ram-8 GB

Nvidia GTS 450

Като дъното и CPU-то са купувани преди 20 дена някъде. Лека вечер.

PS: Значи преди да вляза да се изкъпя бях пуснал startup repair като пак заби зареждането на файлове на 1/4, но сега като се върнах ми излезе това http://www.abload.de/img/cimg5899nvoie.jpg

П.С.2: Значи не можех да натисна Enter или Esc(тоест нищо не ставаше) и го оставих след 10 мин се ресна компа и се пусна startup repair като пак се чуваше тоя звук при който се чува че тъкмо тръгва и спира, чаках, чаках и сега рънна chkdsk и се пусна компа. И сега пак се чува тоя звук. Моля помагайте

Редактирано от FatAway (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с 300 зора и доста забивания го изтеглих тоя HD tune pro, на health всичко е ok, направих и quick scan, всичко е зелено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На прима виста ти казвам, че диска е за кофата! Влез в биос и виж дали го показва като устройство! Макар че понякога го показва и пак е заминаващ! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Проблемът е от вчера. Значи бях си пуснал DayZ и си играех, но по едно време(след 1 час например) напълно заби играта и започна да се чува звук от компа (все едно се опитва да тръгне, но не се получава) и изчаках 5-10 секунди и спря. Тогава бях пуснал и климатика и беше доста хладно в стаята, даже компютърът не се беше загрял. Та помислих си, че нищо му няма и продължих да си джиткам. След това си лягам и днеска на обяд като го пуснах искаше startup repair (или нещо такова). Ta сканира се компютърът, рестартира се и нищо му нямаше. Обаче днес към 8-9 си бях пуснал да гледам някакво клипче в youtube и пак се чу тоя звук( не го описах много добре  :) ) Та заби компа, рестартирах го 2-3 пъти и пак си го пуснах, като тоя път отворих task managera и си го оставих пуснат на performance на 2рия монитор и си пуснах Saints Row 4, значи на тая игра и покривам изискванията и на recommended(бях пуснал тест в cyri) и нали играх там малко минах 1вата мисия и айде пак се чу тоя звук. Като се бяха натоварили само 1 или 2 ядра напълно. В момента компютърът не се пуска. Стига само до 2те опции, Start windows normally и startup repair като пускайки startup repair, зареждането на файловете стига до някъде и спира, с тоя гаден звук. А когато избера Start Windows Normally зарежда логото на Windows, излиза за 1 секунда син екран, след това черен и пак при тея 2те опции. Конфигурацията ми е: 

MB H87M_PRO4_3Y ASROCK Main Board Desktop iH87 (S1150, DDR3, VGA,USB2.0,Audio Interface,PS/2,S/PDIF-out Optical,SATA III,LAN,DVI,HDMI,USB3.0) mATX Retail

INTEL Core i5-4570 (3.20GHz,1MB,6MB,84W,1150) Box, INTEL HD Graphics 4600

Ram-8 GB

Nvidia GTS 450

Като дъното и CPU-то са купувани преди 20 дена някъде. Лека вечер.

PS: Значи преди да вляза да се изкъпя бях пуснал startup repair като пак заби зареждането на файлове на 1/4, но сега като се върнах ми излезе това http://www.abload.de/img/cimg5899nvoie.jpg

П.С.2: Значи не можех да натисна Enter или Esc(тоест нищо не ставаше) и го оставих след 10 мин се ресна компа и се пусна startup repair като пак се чуваше тоя звук при който се чува че тъкмо тръгва и спира, чаках, чаках и сега рънна chkdsk и се пусна компа. И сега пак се чува тоя звук. Моля помагайте

На прима виста ти казвам, че диска е за кофата! Влез в биос и виж дали го показва като устройство! Макар че понякога го показва и пак е заминаващ! 

Вземи си копирай каквото по-важно имаш на хард диска, докато можеш. Също така може да провериш кабела на хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.