Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Cruze

Стегнат бас

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Искам да стегна малко баса на буфер SOUND III CW1201. Мощността му е 160 вата. Преди време го разглобих и поразместих малко кабелите вътре и имаше ефект до известна степен. Проблемът е, че като увелича която и да е песен на макс, басът някак си се слива и се получава едно гъгнене, ако може така да се нарече. Чувал съм, че от контролния панел може да се увеличава и намалява баса, но не знам дали проблемът е там. Ако имате идеи, моля споделете! :) Лек ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че като увелича която и да е песен на макс, басът някак си се слива и се получава едно гъгнене, ако може така да се нарече. 

Еми това означава че не трябва да го пускаш на пълна сила, щото почват да се получават изкривявания.

Ако искаш подобрения трябва първо да го натистеш с нещо тежко, да е сложен на 3 болта  завитени в кутията направо ( два под мембраната и един в другия край). После го доближаваш до някой от ъглите на стаята, докато учелиш позиция при която нивото на звука се е увеличило но е все още отчетливо.

Абе ти съседи нямаш ли, та надуваш бум бума докрай ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми това означава че не трябва да го пускаш на пълна сила, щото почват да се получават изкривявания.

Ако искаш подобрения трябва първо да го натистеш с нещо тежко, да е сложен на 3 болта  завитени в кутията направо ( два под мембраната и един в другия край). После го доближаваш до някой от ъглите на стаята, докато учелиш позиция при която нивото на звука се е увеличило но е все още отчетливо.

Абе ти съседи нямаш ли, та надуваш бум бума докрай ???

Мерси за отговора, а относно съседите, не живея в блок. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,стягане?Искате да стане по бързичък ли?Има спец. мазила нанасящи се на гофрата на говорителя.

Те водат до стягане баса в някаква степен,правят го бърз и по ударен,но и леко се дига рез. честота,

не може всичко :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е чудно какво точно очакваш от това китайско самоделно говно. За 30 см говорител реалната мощност без да изплюе шпулата е до 50W. За качествен звук (бас) трябва ОБЕМ и добър материал поне 20-25 mm. дебелина. Разни други акустичесли параметри няма смисъда пиша, няма да ги разбереш. Не си написал и що за усилвател го клати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Много ми е чудно какво точно очакваш от това китайско самоделно говно. За 30 см говорител реалната мощност без да изплюе шпулата е до 50W. За качествен звук (бас) трябва ОБЕМ и добър материал поне 20-25 mm. дебелина. Разни други акустичесли параметри няма смисъда пиша, няма да ги разбереш. Не си написал и що за усилвател го клати.

На него му трябва да вдига врява. Нали прочете какво е написал в поста си малко по-надолу?

"Преди време го разглобих и поразместих малко кабелите вътре и имаше ефект до известна степен'" и  "Чувал съм, че от контролния панел може да се увеличава и намалява баса, но не знам дали проблемът е там"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.