Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, в неделя си взех горе посочения рутер за вилата ни на село. Значи рутера го държа в голямата стая (хола) , но когато ида в друга стая и/или на бесетката на двора едвам, едвам получавам сигнал от рутера.? Дори когато съм далече от него на 2/4 метра пак едвам, получавам сигнал. Рутера първо беше сложен на бюрото на компютъра, антената сочише към стената. След това сложих рутера в/у буфера, но пак сигнала е много слаб.? Влезнах в уеб интерфейса, както ме посъветва колегата @capnemo , дадох на "Wireless" , след това на "Channel" беше на "Auto" , сложих го на 3/7/9 , но обхвата пак е много слаб.? Когато съм в близост до рутера на 1 метър всичко е ок, но когато се отдалеча става мазало.... Нищо не разбирам от рутери, за това се съветвам с вас. Благодаря предварително!!

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало направи снимка на настройките ,който си сложил в интерфейса!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По рутера не съм питал, никакви настройки освен канала. Интернет доставчика ми дойде, свърза го какво е пипал какво не е незнам. 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да опиташ като го сложих в друга стая. Нещо друго,за което се сещам е изкарай го пред къщата или на прозореца така,че да има видимост навън и обикаляй къщата с устройството,което прихваща сигнала ,ако се е подобрило,значи нещо в къщата заглушава сигнала...сега ще ти разкрия един малак трик!

Ще то трябват

• лист твърда хартия, формат A4
  • алуминиево фолио (като за печен заек с картофки……)
  • сухо лепило за хартия
  • ножица
  • технически скалпел или остро ножче

можеш да прочетеш тук как става !  -  http://skss.learnfree.eu/archives/1297

От  тук направи всичко стъпка  по-стъпка доказано,е че с фолиото зад антената можеш да си вдигнеш сигнала с 1/2 чертички!

КЪСМЕТ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да опиташ като го сложих в друга стая. Нещо друго,за което се сещам е изкарай го пред къщата или на прозореца така,че да има видимост навън и обикаляй къщата с устройството,което прихваща сигнала ,ако се е подобрило,значи нещо в къщата заглушава сигнала...сега ще ти разкрия един малак трик!

Ще то трябват

• лист твърда хартия, формат A4
  • алуминиево фолио (като за печен заек с картофки……)
  • сухо лепило за хартия
  • ножица
  • технически скалпел или остро ножче

можеш да прочетеш тук как става !  -  http://skss.learnfree.eu/archives/1297

От  тук направи всичко стъпка  по-стъпка доказано,е че с фолиото зад антената можеш да си вдигнеш сигнала с 1/2 чертички!

КЪСМЕТ!

Постващия казва, че на 1 метър от рутера му започва проблема. По-добре да не прави такива изпълнения. Може рутера да е дефектен така че ще му го сменят.

По рутера не съм питал, никакви настройки освен канала. Интернет доставчика ми дойде, свърза го какво е пипал какво не е незнам. 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Направи следното:

Направи безжичната мрежа свободна без парола.

Избери да е само N стандарт

Смени канала на излъчване на 9

Пробвай и кажи дали имаш същия проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе той да вземе и да пробва и приемащото устройство или от друг нет или с друг лаптоп да изпроба рутера .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе той да вземе и да пробва и приемащото устройство или от друг нет или с друг лаптоп да изпроба рутера .

Да това също трябва да провери, но докато е там може да тества, това за което го помолих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Постващия казва, че на 1 метър от рутера му започва проблема. По-добре да не прави такива изпълнения. Може рутера да е дефектен така че ще му го сменят.

Направи следното:

Направи безжичната мрежа свободна без парола.

Избери да е само N стандарт

Смени канала на излъчване на 9

Пробвай и кажи дали имаш същия проблем.

Не мога да си махна, паролата тъй като имам едни, нахални комшии които ще ми крадат интернет/а. Как да го избера този N стандарт.? Смених канала на 9  След като дам на "Save" , трябва ли да рескам рутера нещо от този сорт.?

Значи пробвам рутера, с няколко неща все е така.? Съмняваме да е от интернет/а.!!! В събота когато дойде, интернет доставчика ми свърза всичко , но проблемите почнаха от вчера (неделя) , нищо не съм пипал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да си махна, паролата тъй като имам едни, нахални комшии които ще ми крадат интернет/а. Как да го избера този N стандарт.? Смених канала на 9  След като дам на "Save" , трябва ли да рескам рутера нещо от този сорт.?

Значи пробвам рутера, с няколко неща все е така.? Съмняваме да е от интернет/а.!!! В събота когато дойде, интернет доставчика ми свърза всичко , но проблемите почнаха от вчера (неделя) , нищо не съм пипал.

Временно само ще махнеш паролата, за да тестваш. Никой не те кара да си без парола. Там където си сменил канала имаш опцията MODE. Сложи само да е N стандарт. В момента е b/g/n auto. Кажи си и марката на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Временно само ще махнеш паролата, за да тестваш. Никой не те кара да си без парола. Там където си сменил канала имаш опцията MODE. Сложи само да е N стандарт. В момента е b/g/n auto. Кажи си и марката на лаптопа.

Добре, сега ще я махна. Когато се опитам да сложа на опцията "Mode" , да е 11n only , ми излиза следното съобщение.? Лаптоп/а е "Asus X59GL" , но и при телефона и таблета имам проблем с обхвата.?

Публикувано изображение

Когато се опитам, да премахна паролата ми излезе следното.:?

Публикувано изображение

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е направи мрежата свободна без парола?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е направи мрежата свободна без парола?

Ама нестава.? Излиза ми някакво съобщение.? Както казах, нищо не разбирам от рутери. Нямам си никакво понятие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама нестава.? Излиза ми някакво съобщение.? Както казах, нищо не разбирам от рутери. Нямам си никакво понятие.

Тогава се обаждаш на доставчика, да дойде да го настрои и да тества с негово оборудване. Ако има проблем с рутера ще го сменят.

Може да ресетнеш рутера. Има бутонче ресет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава се обаждаш на доставчика, да дойде да го настрои и да тества с негово оборудване. Ако има проблем с рутера ще го сменят.

Може да ресетнеш рутера. Има бутонче ресет.

Рутера, го поръчах от "емаг.бг"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извикай човек,който разбира от това :) Или интернет доставчика ти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

N-стандарт работи само с AES криптация , смени я.

Въдът на стандарта няма да дава отражение в/у сигнала в рамките на стаята ..

Това което мога да те насоча е развий антената на рутера почисти буксата и я навий отново, рестартирай го, опитай промяната в каналите 1 по 1 от 1-13 , ако проблемът продължи кажи дали в стаята имаш DECT стационарен телефон, микровълнова, като те моля и да го разкараш рутера от буфера (електромагнитното поле може да не е твоят "най-добър" приятел) , при наличие на DECT телефон разкарай го или го спри временно , кажи какво се случва за да асистираме :)

Редактирано от 2dumb2beTrue (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам такъв рутер и го ползвам на село. Минава през 3 стени о около 20 метра, като стените са дебели и в тях има доста желязо и пак си работи идеално, имам 2 4ертички обхват на лаптопа. Даже и с телефона го хващам(asha 311) и ползвам на такова растояние.  На рутера настройките: Само на N стандарт, канал - автоматично.  На лаптопа, отиди в диспечъра на устройства (десен бутон на моя ком -> управление(manage)) и си намери мрежовата безжична карта на лаптопа. Тя има настройки, спри всички енергоспестяващи глупости, ако има такава за сила на сигнала, даваш на най-висок. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам такъв рутер и го ползвам на село. Минава през 3 стени о около 20 метра, като стените са дебели и в тях има доста желязо и пак си работи идеално, имам 2 4ертички обхват на лаптопа. Даже и с телефона го хващам(asha 311) и ползвам на такова растояние.  На рутера настройките: Само на N стандарт, канал - автоматично.  На лаптопа, отиди в диспечъра на устройства (десен бутон на моя ком -> управление(manage)) и си намери мрежовата безжична карта на лаптопа. Тя има настройки, спри всички енергоспестяващи глупости, ако има такава за сила на сигнала, даваш на най-висок. 

Да и аз ползвам такъв рутер и работи. Проблема е в момента с този. Може и при него да има дефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последен шанс е да преинсталира софтуера, на сайта на TP линк има сафтуери. Ама това в краен случай, ако местене и настройки не помогнат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

N-стандарт работи само с AES криптация , смени я.

Въдът на стандарта няма да дава отражение в/у сигнала в рамките на стаята ..

Това което мога да те насоча е развий антената на рутера почисти буксата и я навий отново, рестартирай го, опитай промяната в каналите 1 по 1 от 1-13 , ако проблемът продължи кажи дали в стаята имаш DECT стационарен телефон, микровълнова, като те моля и да го разкараш рутера от буфера (електромагнитното поле може да не е твоят "най-добър" приятел) , при наличие на DECT телефон разкарай го или го спри временно , кажи какво се случва за да асистираме :)

Има домашен телефон, в стаята махнах рутера от буфера, сега обаче антената сочи към стената.? Обадих се на интернет доставчика вика когато можем , ще се опитаме да дойдем да го погледнем...

Направих всичко, което каза на лаптоп/а имам интернет 2/3 чертички. Но на телефона и таблета повече от 1 чертичка не вдига, или ако вдигне и пада пак....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..развий антената на рутера почисти буксата...

На тоя модел антената не е на букса, а е свързана директно и не може да се сваля. Иначе и аз имам 2 такива и са с добър обхват- доволен съм. Може би ще излезе някакъв фабричен дефект- най добре е да се свържеш с там, откъдето е купен и да ти го сменят.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, дойде интернет доставчика, даде ресет на рутера направи всички настройки на ново. На канал го остави на "Auto"  а "Mode" го даде на "11n only" . Обхвата пак е слаб, сложи рутера на бюрото и антената я насочи точно към стената даже, се допира до стената.? Да го завъртя ли малко към монитора.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При половение, че си на 3,4,5 метра от рутера, не можеш да имаш ниво на сигнала 1-2 чертички. Трябва да имаш максимален или 5 деления. Където и да се намира рутера в стаята, ти си при него, а не на 30 метра, в градината.За да имаш сигнал извън стаята, ще намериш най доброто място на рутера с проби или ще го поставиш близко до прозореца така, че да имаш връзка и извън къщата! Антената ти трябва да стои ВЕРТИКАЛНА /кръгова поляризация/ за да можеш да приемаш с устройствата от всички посоки!При положение, че рутерът работи безпроблемно, интернет връзката ти е слаба и това зависи само от доставчика ти. Ще четеш какво те молят колегите да снимаш за да се види и ще го показваш, а няма да отговаряш, това не мога, това не знам как се прави. Рутерът ти да остане на ""n" стандарт и добре са те ориентирали за около 9 канал.Доколкото зная, имаш закупен и TP-Link 1043ND. Защо не направиш проба и с него, за да се установи кое не е наред при теб!Тези устройства работят доста добре с минимални настройки, но трябва да са ти ясни много неща за разположението, свързването и начина на криптиране. Помолиха те да махнеш временно паролата. Направи го де, накрая!Много важно, че комшията ти крадял нета. След половин час , отново ще го заключиш с парола.Даи една снимка на скоростта на интернета който получаваш на вилата, но да е вярна, а не да си измисляш от себе си.И накрая! Включи лан кабела директо в лаптопа и ако имаш автоматични настройки на интернета, пусни втора снимка, как го получаваш на лаптопа. А тази снимка от аватара си тутакси я разкарай, защото не ти вярвам за пет пари, че това ти е скоростта. Нищо, че скоростта ще е приблизителна и неточна!Извинявай за нетактичността, но четейки внимателно постовете ти, често забелязвам нереални и лъжливи мнения. Примери няма да давам.Трябва да се научим, че когато питаме за нещо сериозно, не е необходимо да шикалкавим пред колегите.Питането ти за втория рутер също беше за теб, а не за "твой приятел", нали? Малък си да послъгваш а и се вижда, че хич не ти се удава.Направи внимателно тези стъпки, които сме ти посочили и тогава напиши какво си постигнал. Оня пример с преработка на "антената" който ти е посочил колегата, също можеш да го пробваш.Трябва да има положителен резултат, при правилно изработен "рефлектор" и добре поставен на антената. Последната трябва да се намира във "фокуса" на рефлектора, ако ме разбираш какво искам да кажа. Действай!

Едно допълнение и дано забележиш и него!

Включи само рутера, без лан кабела и  се свържи с лаптопа. Където и да си в стаята, сигналът ти трябва да е на "FULL" , 5 деления. И дай снимка! Това за теб ще значи, че имаш добра комуникация между рутера и лаптопа! Предполагам, стаята ти не е 200 квадратни метра!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето аз каква скорост имам:

Публикувано изображение

П.С. напълно реален скрийншот е- не се *бавам- всъщност не следя скоростите и нямам представа как е при другите и дали при мен е много или малко.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При половение, че си на 3,4,5 метра от рутера, не можеш да имаш ниво на сигнала 1-2 чертички. Трябва да имаш максимален или 5 деления. Където и да се намира рутера в стаята, ти си при него, а не на 30 метра, в градината.За да имаш сигнал извън стаята, ще намериш най доброто място на рутера с проби или ще го поставиш близко до прозореца така, че да имаш връзка и извън къщата! Антената ти трябва да стои ВЕРТИКАЛНА /кръгова поляризация/ за да можеш да приемаш с устройствата от всички посоки!При положение, че рутерът работи безпроблемно, интернет връзката ти е слаба и това зависи само от доставчика ти. Ще четеш какво те молят колегите да снимаш за да се види и ще го показваш, а няма да отговаряш, това не мога, това не знам как се прави. Рутерът ти да остане на ""n" стандарт и добре са те ориентирали за около 9 канал.Доколкото зная, имаш закупен и TP-Link 1043ND. Защо не направиш проба и с него, за да се установи кое не е наред при теб!Тези устройства работят доста добре с минимални настройки, но трябва да са ти ясни много неща за разположението, свързването и начина на криптиране. Помолиха те да махнеш временно паролата. Направи го де, накрая!Много важно, че комшията ти крадял нета. След половин час , отново ще го заключиш с парола.Даи една снимка на скоростта на интернета който получаваш на вилата, но да е вярна, а не да си измисляш от себе си.И накрая! Вклюи лан кабела директо в лаптопа и ако имаш автоматични настройки на интернета, пусни втора снимка, как го получаваш на лаптопа. А тази снимка от аватара си тутакси я разкарай, защото не ти вярвам за пет пари, че това ти е скоростта. Нищо, че скоростта ще е приблизителна и неточна!Извинявай за нетактичността, но четейки внимателно постовете ти, често забелязвам нереални и лъжливи мнения. Примери няма да давам.Трябва да се научим, че когато питаме за нещо сериозно, не е необходимо да шикалкавим пред колегите.Питането ти за втория рутер също беше за теб, а не за "твой приятел", нали?Малък си да послъгваш а и се вижда, че хич не ти се удава.Направи внимателно тези стъпки, които сме ти посоюили и тогава напиши какво си постигнал. Оня пример с преработка на "антената" който ти е посочил колегата, също можеш да го пробваш.Трябва да има положителен резултат, при правилно изработен "рефлектор" и добре поставен на антената. Последната трябва да се намира във "фокуса" на рефлектора, ако ме разбираш какво искам да кажа. Действай!

Така е втория рутер беше за мен, просто излъгах тъй като имах, една пуснате тема за рутер и не исках, да пускам втора тема, че рутера пак е за мен. За рутера които ти споменах на лични е в апартамента, а той е в града. На близо 3-5 км. от вилата. За снимката ми на профила, всичко е вярно получавам скоростта, когато съм в апартамента.!!! Снимките ги дадох. Махнах паролата пак е същата работа. Ще покажа и къде стой рутера. Нямам другаде къде да го оставя, тъй като ми е най-близко да е до компютъра, тъй като там спа.!!! Тази снимка която, ще поставя е сега направена на вилата. На лаптоп/а от както интернет доставчика ми дойде, имам 4 чертички интернет. Но когато утида в другата стая и когато затворя вратата на (хола) и след това и на (кухнята) , едвам получавам 2 чертички интернет.!!! Ето ги и снимките.!!! Извинявам се, че излъгах просто не исках да казвам, че и втория рутер е за мен, тъй като много от хората в форума, нямаше да повярват.!!! Публикувано изображение

Часа сега е 17:06 26.08.2013 г. 

Погледни снимката кога е правена, на скоростта на интернета. Мразя някой да ме изкарва лажец, тази скорост сега я достигам на вилата.!!!!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.