Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

stillkill

Запитване за лаптоп!

Препоръчан отговор

Не знам дали това е точният раздел , но искам да се консултирам с вас за лаптоп Lenovo g580.
Характеристиките са следните:
Тип Процесор: INTEL CORE i5-3230M
Честота на процесора: 2.60 - 3.20 GHz
Тип графична карта ( видео карта ): NVIDIA GEFORCE GT 635M 2GB
Капацитет RAM: 6GB
Капацитет HDD: 1TB
Размер на екрана в INCH: 15,6 (стандартен).
Цена:1,100лв.
----
Лаптопа ще го ползвам за всичко.. Тоест: Игри (по новите),Работа,Интернет,Филми,Музика и т.н..
Та въпроса ми е дали този лаптоп с тези характеристики ще ми върши работата , която искам аз.
Консултирам се и с приятели, които имат такива лаптопи , но искам да попитам и вас.

Благодаря предварително.
Поздрави: StiLLkiLL Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопите не стават за игри. По тази тема е писано много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е добър - добър процесор, видеокарта от среден клас, голям твърд диск и т.н.! Но за игри колегата по-горе бе категоричен! Пробвал съм подобен за тестване на игри и загрява доста тоест при редовно ползване за тази цел ще сдаде багажа скоропостижно!

Поздрави!

П.П. Един настолен за тези пари е много по-добър избор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още повече, че тези модели от G серията на Леново не се славят с особено качество, така че с честото играене и логично следващото прегряване на компонентите ще го убиеш доста бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колиге , отностно скапването на лаптопа вероятността е много малка.. Защото имам 2/3 приятелчета с подобни лаптопи и ги ползват около 1 година и все още лаптопите си работят съвсем нормално няма никакъв шум.. Тук исках да попитам дали , когато играя игри ще имам малко фпс или по-точно дали ще ми забиват игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колиге , отностно скапването на лаптопа вероятността е много малка.. Защото имам 2/3 приятелчета с подобни лаптопи и ги ползват около 1 година и все още лаптопите си работят съвсем нормално няма никакъв шум.. Тук исках да попитам дали , когато играя игри ще имам малко фпс или по-точно дали ще ми забиват игрите.

http://news.laptop.bg/klasacia-video/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С мобилна видео карта игри ще играеш? Някой по-горе каза, че било среден клас видео карта. Нисък клас е, не среден. Повече от Блу-рей филм с мъка. Високи fps може да имаш на някои стари заглавия на ниски до средни детайли, с ниска резолюция. На нови заглавия не се хвърляй.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако лаптопа няма да се изнася от вас по-добре си помисли варианта за настолен. За същите пари ще купиш много по стабилна и надежна машина. Ще играеш каквито си игри искаш и ще става за всякаква работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео Картата вградена ли е?

Не, дискретна е. Имай предвид, че най-вероятната повреда, е да ти отиде видеокартата заради прегряване, като бутнеш Кризата примерно на макс настройки да видиш как е. Или пък някоя друга такава игра. А пък една смяна на видеокарата ще ти излезе от 1/3 до 1/2 от цената на лаптопа. Прави си сметка дали искаш да рискуваш. Ако ще го ползваш вкъщи - вземи си настолен както казват колегите, за тези пари ще вземеш много добра конфигурация. Иначе ако твърдо си решил че искаш лаптоп, казваш бюджета, ще се измисли най-доброто решение за него. Вече с игрите на твоя отговорност. Ще ти дам пример - аз си знам възможностите на лаптопа и играя игри, ама играя игри дето са излезли преди 5-6-7 години, новите и без това не ме радват. Съответно ги играя на минимум/средни настройки. Грижа се за лаптопа, редовно го чистя и да чукам на дърво, почти 3 години не ми е правил проблем. Но ако пуска Кризата знам че ще го скапя за нула време. Най-общо казано ти си преценяваш, но за тези пари които си приготвил трудно ще намериш нещо стабилно, което да става поне малко за игри. Общо взето абсолютният минимум е 1500 и то пак с компромиси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам мерак на нещо много силно.. До сега съм бил на HP Compaq 625 - 2GB RAM,AMD Readeon HD 4200 (вградена) 256 mgb,AMD V140 Processor 2.30 Ghz.. За тези пари всичко лаптопи , които гледам са подобни или по-слаби.. Надявам се това леново да е по-добро от старата щайга. Надявам се да ме разберете. :) А отностно видео картата , когато имам повече пари ще мога да я сменя :)),, За процесора знам , че той е нов и хората ми казват, че бил добър :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам мерак на нещо много силно.. До сега съм бил на HP Compaq 625 - 2GB RAM,AMD Readeon HD 4200 (вградена) 256 mgb,AMD V140 Processor 2.30 Ghz.. За тези пари всичко лаптопи , които гледам са подобни или по-слаби.. Надявам се това леново да е по-добро от старата щайга. Надявам се да ме разберете. :) А отностно видео картата , когато имам повече пари ще мога да я сменя :)),, За процесора знам , че той е нов и хората ми казват, че бил добър :)

Само дето не можеш да смениш видеокартата на лаптоп, освен със същата :Д Едит: И то пак трудно, може да се наложи цялата дънна платка или да караш на вградено видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои хора ми казват , че на този лаптоп игрите като NFS The Run/Most Wanted 2, GTA IV и т.н. си вървят перфектно на full резолюция,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои хора ми казват , че на този лаптоп игрите като NFS The Run/Most Wanted 2, GTA IV и т.н. си вървят перфектно на full резолюция,

HP Probook 4540S  Това е по-добър избор според мен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NVIDIA не е ли по-добро от ATI ?

Зависи, в случая да, нвидиата е малко по-добра от тая АТИ, бил съм се заблудил за модела. http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-7650M-vs-GeForce-GT-635M

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорите са еднакви и на 2-та лаптопа , тогава какво е по-доброто на HP-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой който разбира повече от мен може да каже мнението си за това Fujitsu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорите са еднакви и на 2-та лаптопа , тогава какво е по-доброто на HP-то?

Изработката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой който разбира повече от мен може да каже мнението си за това Fujitsu

Изглежда масивно, но докато не го пипнеш, няма как да знаеш. За тези пари е добра конфигурация, а с тази резолюция ще можеш да играеш Skyrim на макс, на Acer със същите параметри работи без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.