Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Cruze

Въпрос за звукова карта

Препоръчан отговор

Значи, имам лаптоп Lenovo G480. Налага ми се да ползвам външен микрофон, но нямам такъв жак. Имам само един, който е за слушалки.. Предполагам проблемът е от звуковата карта, която е Conexant Smart Audio HD? Има ли начин да ползвам външен микрофон без да се налага да сменям звуковата карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има най-обикновени звукови карти с формата и размерите на флашка, включват се към USB, струват по 10-15 лева. За качество не може да се говори, но според мен колкото за един микрофон ще свърши работа. P.S. Има и микрофони с USB интерфейс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има най-обикновени звукови карти с формата и размерите на флашка, включват се към USB, струват по 10-15 лева. За качество не може да се говори, но според мен колкото за един микрофон ще свърши работа. P.S. Има и микрофони с USB интерфейс.

Качеството как е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качеството как е?

Като написах "за качество не може да се говори" имах предвид, че за тези пари няма как да се очаква кой знае какво, но нали и идеята е да се пусне само микрофона, а слушалки и говорители да си свирят от вградената звукова карта на лаптопа. Ето пример за такава играчка: http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=823

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като написах "за качество не може да се говори" имах предвид, че за тези пари няма как да се очаква кой знае какво, но нали и идеята е да се пусне само микрофона, а слушалки и говорители да си свирят от вградената звукова карта на лаптопа. Ето пример за такава играчка: http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=823

Ако включа слушалки с микрофон микрофонът ще работи ли, или само слушалките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако включа слушалки с микрофон микрофонът ще работи ли, или само слушалките?

Би трябвало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.