Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Нов съм във форумът и ако има нещо .. моля да бъда извинен !

Проблемът ми е следният : Преди известно време случайно си скъсах любимите слушалки (Nokia WH-205 Stereo Headset) и сега искам да си ги оправя но незнам кое кабелче къде се свързва и как . Скъсването е непосредтвено над жака.

Ще ви бъда много благодарен за решение на проблемът ми ! Дори и микрофонът да не работи това няма да е проблем.

post-341126-0-84809300-1377527189_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се познае коя жилка каква е с омметър. От там нататък следва играчка с поялник и ново жакче.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нов съм във форумът и ако има нещо .. моля да бъда извинен !

Проблемът ми е следният :

Преди известно време случайно си скъсах любимите слушалки (Nokia WH-205 Stereo Headset) и сега искам да си ги оправя но незнам кое кабелче къде се свързва и как . Скъсването е непосредтвено над жака.

Ще ви бъда много благодарен за решение на проблемът ми !

Дори и микрофонът да не работи това няма да е проблем.

Публикувано изображениеPicture 289.jpg

При това положение, което си описал и дал на снимката, не можеш да се справиш сам. Най- малкото , със спойките на навият жак. Потърси помощ от сервиза на твоя мобилен оператор и така ще си сигурен, че всичко е точно. А и проводниците не знаеш, кой къде да запоиш.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай снимка на жака и цялостно как трябва да изглежда кабела. Мисля, че при малко познания с мултимметър и поялник ще се поправи !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Въпросът е че разполагам единствено със обикновен жак 3,5  от други слушалки при които има само маса ляв и десен канал ... А пък за разпознаването на жиците това е проблем защото нито разполагам със дадените уреди нито умея да боравя със тях. (пък от стария жак не може да се разпознае нищо защото е един тип капсолован .) А ако знам кое къде да запоя предполагам ще се справя .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Я погледни оригиналният ти жак колко щифтчета/ извода/ има? Не е ли с 4? Ляв, десен канал, маса и активен за микрофона! Трябва ти такъв жак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При това положение, което си описал и дал на снимката, не можеш да се справиш сам. Най- малкото , със спойките на навият жак. Потърси помощ от сервиза на твоя мобилен оператор и така ще си сигурен, че всичко е точно. А и проводниците не знаеш, кой къде да запоиш.

Беше посъветван да потърси помоща на сервиз и тази помощ ще ти струва не повече от 5 до 10лв. Ако искаш , то купи си нови. Няма да се справиш сам и то при положение, че нямаш нужната апаратура и познания. Трябва ти добър поялник / иглен, а и кабелчетата понякога са толкова тънки и финни, че не подлежат на запояване  или правят "късо" при опит за такова. Ще скъсаш и доста нерви!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Въпросът е че разполагам единствено със обикновен жак 3,5  от други слушалки при които има само маса ляв и десен канал ... А пък за разпознаването на жиците това е проблем защото нито разполагам със дадените уреди нито умея да боравя със тях. (пък от стария жак не може да се разпознае нищо защото е един тип капсолован .) А ако знам кое къде да запоя предполагам ще се справя .

Ще ти отговоря изчерпателно на въпроса.

Разполагаш със стандартен стереожак, който няма да може да ти включва микрофона при положение, че се справиш със всичко останало.Жаковете /3,5 мм/ които се продават на нашите магазини са произведени в България или най много в Турция и между отделните активни пера изолацията е  "наилон" който се топи на 60 градуса. Искайки да запоиш някой от краищата, автоматично ще се разтопи и изолацията между перата и ще даде на "късо" между активен и "маса" без да го знаеш. Заради загряването на мястото на спойката! От там следва, че практически не си направил абсолютно НИЩО! За разпознаване на "жиците" не е трудно. При положение, че имаш мултиметър, последният го превключваш на оммер и се процедира така.Забелязал си, че има много оголени "сребърен" цвят проводници на кабела. Това е тъй наречена "маса". "Тя" се запоява на корпуса на жака или най-вътрешното пръстенче.Следват цветовете, примерно - червен, зелен и бял. Слагаш едната слушалка в ухото и с оммера, между масата и всеки цвят търсиш кой е той, докато чуеш  пукане в ухото си. Това ще ти е единият канал. Примерно червен. След това другата слушалка, като повтаряш процедурата докато го намериш. И означиш на лист хартия. Вече остана един проводник, който ще ти е микрофона. Него ще запоиш на първият пръстен на жака. На вторият и третият, съответно лявата и дясната слушалка. Вече всичко е готово, но на теория. А на практика няма да го направиш, защото трябва първо да си виждал поялник, от тия малките и после да можеш да боравиш с него като истински хирург. Четейки, си далеч от тези способности.Най- лесният за теб начин е закупуване на нови слушалки и си решаваш проблема. Тук му е мястото да попитам! Защо много от Вас си мислят, че всичко умеят и са толкова самонадеяни.Момчета! Много сте далеч от това, което искате да поправяте поради причината, че нямате елементарен опит и никакви знания!Пожелавам ти успех. Друг път не бих коментирал нещо елементарно, което го прави един добър техник!Постът не съм го написал за да обиждам, а да се хванете в ръце и да спрете да питате за това, което не можете да правите.Ремонти синко, не се правят с приказки и по форумите! Ясен ли съм?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички ! Поправих си ги напълно сам ... Малко повечко време, но всичко е ок . Работят перфектно . :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички ! Поправих си ги напълно сам ... Малко повечко време, но всичко е ок . Работят перфектно . :)

Браво колега, ето това е 'Направи си сам'. Може ли малко информация какво използва и как? Предполагам, че ще е полезно за всеки със сходен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво колега, ето това е 'Направи си сам'. Може ли малко информация какво използва и как? Предполагам, че ще е полезно за всеки със сходен проблем.

Накратко : Един приятел ми даде старите си неработещи слушалки (От който се сдобих със въпросния жак със 4 канала, и научих разположението на кабелите , а то е - най външния - зелен ,следващия - червен , следващия - бял , останалите кабели всички заедно ). С поялник внимателно запоих кабелчетата , след това ги минах със безцветен лак да не правят контакт, и накрая със секундно лепило залепих всичко и стана бомба !!! Утре може да кача и снимка на крайния резултат :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пламен Р
      Нямам звук от слушалките! пробвах от жака на компютърът където е за слушалки не става , а на външни тонколонки звук си има!!!
    • от Иванов27
      Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос предварително! Искам да си закупя аудио систама, но неразбирам абсолютно нищо от тази сфера и затова не мисля да се впускам в излишни размисли и страсти. Просто искам мнения, на хора по компетентни от мен в тази област и да отивам, и да купувам.
      Харесват ми като дизайн онези по-висосите колони, които са по 4 броя, мисля че се нарича домашно кино. Искам да попитам, могат ли тези колони да се използват за слушане на висоса музика или се използват главно за филми, както е упоменато в имато им.
      Харесва ми дизайна, но не държа да са точно такива, като цяло няма значение много от вида просто искам да се чуват добре и доста силно.
      Като пари не мисля да давам много и мисля да отделя около 300-400лв. 
      Знам, че има много такива теми, но както казах, просто не ми се занимава с изледователска дейност и каквото ми предложите просто ще го купя.
      Ппс: Знам, че за тази цена не може да се очаква много, но все пак би трябвало да има някоя прилична система
      Забравих да спимена, ще ми трябва за апартамент, по-точно за стая около 20 и нещо квадрата..
    • от 8bit
      Здравейте, накратко аз съм студент и пътувам доста (летя), до сега винаги съм ползвал тапи, за жалост евтини. Казаха ми, че на apple били доста добри, взех си ги но за жалост не са моят размер и пластмасата кара ушите ми да болят повече от търпимото (прекалено големи). Средно нося слушалки за не по-малко от 3 часа, понякога стигайки се до 6+. Може ли да ми препоръчате слушалки или тапи (не съм сигурен дали със слушалки ще ми е удобно да пътувам или евентуално да не ги прецакам без да искам въпреки, че си пазя техниката доста) до едно 100 лева (максимум 25 отгоре), като просто искам да са удобни за продължителна употреба (досега единствените, които са ми били неудобни са тези на apple, предполагам всички други са ми наред) и да имат бас (обичам си го, не мога без него) и качество на звука до колкото позволява този ценови клас. 
    • от Daniel Jordanov
      Търся слушалки до 50-60 тапи ако може с микрофон.Не съм bass-head и предпочитам да са балансирани.
    • от kolib4iata
      Здравейте.
      Искам да подобря звученето на Flac файловете с аудио (звукова) карта но не знам дали си заслужава да платя някоя 5.1 или 7.1 и да слушам само стереото.Никъде не можах да намеря стерео карта и моля по-запознатите да ми препоръчат такава ако има за 100-на лева.Сега слушам на дънското аудио което е с ALC887.Гледах и даковете но се информирах, че за да се възползвам на 100% от качеството на дигиталния сигнал всичко от компютъра трябва да е усилено до края, а моите тонколони се усилват от задния панел и е неудобно.Имат дистанционно но е по-удобно да си регулирам степента от windows.Кажете също с това дъно дали има смисъл да взимам изобщо нещо друго до 100 лева.
      Тонколоните са Edifier R1800T III
      Дъното e GA-Z77-DS3H
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.