Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Нов съм във форумът и ако има нещо .. моля да бъда извинен !

Проблемът ми е следният : Преди известно време случайно си скъсах любимите слушалки (Nokia WH-205 Stereo Headset) и сега искам да си ги оправя но незнам кое кабелче къде се свързва и как . Скъсването е непосредтвено над жака.

Ще ви бъда много благодарен за решение на проблемът ми ! Дори и микрофонът да не работи това няма да е проблем.

post-341126-0-84809300-1377527189_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се познае коя жилка каква е с омметър. От там нататък следва играчка с поялник и ново жакче.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нов съм във форумът и ако има нещо .. моля да бъда извинен !

Проблемът ми е следният :

Преди известно време случайно си скъсах любимите слушалки (Nokia WH-205 Stereo Headset) и сега искам да си ги оправя но незнам кое кабелче къде се свързва и как . Скъсването е непосредтвено над жака.

Ще ви бъда много благодарен за решение на проблемът ми !

Дори и микрофонът да не работи това няма да е проблем.

Публикувано изображениеPicture 289.jpg

При това положение, което си описал и дал на снимката, не можеш да се справиш сам. Най- малкото , със спойките на навият жак. Потърси помощ от сервиза на твоя мобилен оператор и така ще си сигурен, че всичко е точно. А и проводниците не знаеш, кой къде да запоиш.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай снимка на жака и цялостно как трябва да изглежда кабела. Мисля, че при малко познания с мултимметър и поялник ще се поправи !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Въпросът е че разполагам единствено със обикновен жак 3,5  от други слушалки при които има само маса ляв и десен канал ... А пък за разпознаването на жиците това е проблем защото нито разполагам със дадените уреди нито умея да боравя със тях. (пък от стария жак не може да се разпознае нищо защото е един тип капсолован .) А ако знам кое къде да запоя предполагам ще се справя .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Я погледни оригиналният ти жак колко щифтчета/ извода/ има? Не е ли с 4? Ляв, десен канал, маса и активен за микрофона! Трябва ти такъв жак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При това положение, което си описал и дал на снимката, не можеш да се справиш сам. Най- малкото , със спойките на навият жак. Потърси помощ от сервиза на твоя мобилен оператор и така ще си сигурен, че всичко е точно. А и проводниците не знаеш, кой къде да запоиш.

Беше посъветван да потърси помоща на сервиз и тази помощ ще ти струва не повече от 5 до 10лв. Ако искаш , то купи си нови. Няма да се справиш сам и то при положение, че нямаш нужната апаратура и познания. Трябва ти добър поялник / иглен, а и кабелчетата понякога са толкова тънки и финни, че не подлежат на запояване  или правят "късо" при опит за такова. Ще скъсаш и доста нерви!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Въпросът е че разполагам единствено със обикновен жак 3,5  от други слушалки при които има само маса ляв и десен канал ... А пък за разпознаването на жиците това е проблем защото нито разполагам със дадените уреди нито умея да боравя със тях. (пък от стария жак не може да се разпознае нищо защото е един тип капсолован .) А ако знам кое къде да запоя предполагам ще се справя .

Ще ти отговоря изчерпателно на въпроса.

Разполагаш със стандартен стереожак, който няма да може да ти включва микрофона при положение, че се справиш със всичко останало.Жаковете /3,5 мм/ които се продават на нашите магазини са произведени в България или най много в Турция и между отделните активни пера изолацията е  "наилон" който се топи на 60 градуса. Искайки да запоиш някой от краищата, автоматично ще се разтопи и изолацията между перата и ще даде на "късо" между активен и "маса" без да го знаеш. Заради загряването на мястото на спойката! От там следва, че практически не си направил абсолютно НИЩО! За разпознаване на "жиците" не е трудно. При положение, че имаш мултиметър, последният го превключваш на оммер и се процедира така.Забелязал си, че има много оголени "сребърен" цвят проводници на кабела. Това е тъй наречена "маса". "Тя" се запоява на корпуса на жака или най-вътрешното пръстенче.Следват цветовете, примерно - червен, зелен и бял. Слагаш едната слушалка в ухото и с оммера, между масата и всеки цвят търсиш кой е той, докато чуеш  пукане в ухото си. Това ще ти е единият канал. Примерно червен. След това другата слушалка, като повтаряш процедурата докато го намериш. И означиш на лист хартия. Вече остана един проводник, който ще ти е микрофона. Него ще запоиш на първият пръстен на жака. На вторият и третият, съответно лявата и дясната слушалка. Вече всичко е готово, но на теория. А на практика няма да го направиш, защото трябва първо да си виждал поялник, от тия малките и после да можеш да боравиш с него като истински хирург. Четейки, си далеч от тези способности.Най- лесният за теб начин е закупуване на нови слушалки и си решаваш проблема. Тук му е мястото да попитам! Защо много от Вас си мислят, че всичко умеят и са толкова самонадеяни.Момчета! Много сте далеч от това, което искате да поправяте поради причината, че нямате елементарен опит и никакви знания!Пожелавам ти успех. Друг път не бих коментирал нещо елементарно, което го прави един добър техник!Постът не съм го написал за да обиждам, а да се хванете в ръце и да спрете да питате за това, което не можете да правите.Ремонти синко, не се правят с приказки и по форумите! Ясен ли съм?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички ! Поправих си ги напълно сам ... Малко повечко време, но всичко е ок . Работят перфектно . :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички ! Поправих си ги напълно сам ... Малко повечко време, но всичко е ок . Работят перфектно . :)

Браво колега, ето това е 'Направи си сам'. Може ли малко информация какво използва и как? Предполагам, че ще е полезно за всеки със сходен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво колега, ето това е 'Направи си сам'. Може ли малко информация какво използва и как? Предполагам, че ще е полезно за всеки със сходен проблем.

Накратко : Един приятел ми даде старите си неработещи слушалки (От който се сдобих със въпросния жак със 4 канала, и научих разположението на кабелите , а то е - най външния - зелен ,следващия - червен , следващия - бял , останалите кабели всички заедно ). С поялник внимателно запоих кабелчетата , след това ги минах със безцветен лак да не правят контакт, и накрая със секундно лепило залепих всичко и стана бомба !!! Утре може да кача и снимка на крайния резултат :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.