Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам една снимка, но тя е много тъмна, някой може ли да ми предложи как тя да стане по-светла и без да се размаже качеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш с фотошоп, но всичко сиима граници. Не може да очакваш големи резултати. Зависи и по какъв начин е направена снимката.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам една снимка, но тя е много тъмна, някой може ли да ми предложи как тя да стане по-светла и без да се размаже качеството.

Започнете с баланса на бялото. След това си поиграйте с нивата. Така можете да я докарате до приличен вид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам една снимка, но тя е много тъмна, някой може ли да ми предложи как тя да стане по-светла и без да се размаже качество. Може ли да ми кажете как мога от нея да премахна белият шум, тоест кой филтър да използвам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи е тъмна и нищо не се вижда, но се притесняваш, че може да се развали качеството ?

Накъде повече.

Ти не казваш с коя програма пробваш, как очакваш да ти се помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи е тъмна и нищо не се вижда, но се притесняваш, че може да се развали качеството ?

Накъде повече.

Ти не казваш с коя програма пробваш, как очакваш да ти се помогне.

пробвам я с photoshop cs6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започнете с баланса на бялото. След това си поиграйте с нивата. Така можете да я докарате до приличен вид

А шума е невъзможно да се махне и да имате прилично качество

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Редактирано от capnemo
кирилица (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

без да си го видял какъв е шума, от къде знаеш какво не може ????????????????

------------------------------

пробвам я с photoshop cs6

покажи едно характерно парче от снимката в пълен размер, както е когато си го отворил във Фотошопа на 100%

па ще видим дали не може, ако ти го направя както искаш, после си блъскай сам главата да оправиш цялата снимка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинявам че забравих да я кача отначало, но ето това е снимката http://prikachi.com/images.php?images/560/6494560A.jpg знам че няма да стане както искам, но поне се надява да стане в приличен вид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега чакаме магьосника Belge да свърши работата, защото трудно ще стане, да не казвам невъзможно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега чакаме магьосника Belge да свърши работата, защото трудно ще стане, да не казвам невъзможно.

Е помъчих се доста, ама не става нищо свестно.

Липсват нужните детайли, за да мога да хитрувам с разни номера дето ги знам. А детайлите толкова много ги няма, че и да се навие някой да си играе с четката да рисува отгоре, ще трябва да си измисля например очите на момичето как биха били, щото ги няма.

Не знам каква може да му е мотивацията на някой да се учи да оправя подобни мътилки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е помъчих се доста, ама не става нищо свестно.

Липсват нужните детайли, за да мога да хитрувам с разни номера дето ги знам. А детайлите толкова много ги няма, че и да се навие някой да си играе с четката да рисува отгоре, ще трябва да си измисля например очите на момичето как биха били, щото ги няма.

Не знам каква може да му е мотивацията на някой да се учи да оправя подобни

какво ще ме посъветваш да се отказвам ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво ще ме посъветваш да се отказвам ли?

Еми горе долу така.

Кажи на баща ти да ти купи фотоапарат, щото ти ще му правиш внуците, пък трябва преди това да снимаш гаджетата.

Ето това съм го снимал на много слаба светлина, в пълен размер има цветни парцали като на твойта снимка, ама понеже е снимано с фотоапарат можещ да снима на по-слаба светлина, та после след обработката изглежда горе-долу "нормално".

Публикувано изображение

Трябва да пускаш вградената светкавица при подобни ситуации.

На показаната снимка не е ползвана светкавица, щото е снимано със светлосилен обектив, но по принцип хората си щракат на светкавица и спасяват положението, ако не мърда обекта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много ви благодаря и мисля като ходя на море да си купя много добър фотоапарат за да се снимам без да се налага да обработвам във phtotoshop

Публикувано изображение

Ми тя мижи. Какви очи и търсите :D

май наистина е така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много ви благодаря и мисля като ходя на море да си купя много добър фотоапарат за да се снимам без да се налага да обработвам във phtotoshop

май наистина е така

90% от снимката я прави този зад апарата :) Един добър фотограф може да направи добри снимки и с нетолкова претенциозна техника

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая хм, доста от процентите се падат на светлинният източник, който е отляво на дамата(или в дясно на снимката гледано от наша гледна точка, (този далечният, който е в кадър, също има известно и единствено негативно влияние)), който "пълни" част от сензора и създава доста шум. Все пак ако не беше той, наистина нищо нямаше да може да се направи по въпроса с желанието на автора на темата. Не знам как да премахна вредната част и да засиля ползата на ефекта от него, в повече от това което постигнах, на шопара може и да е лесно, ама откъде кинти за софта. Мъчих снимката на GIMP, обаче пък с него съм също толкова лаик в сферата на работата с такива приложения :)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

който "пълни" част от сензора и създава доста шум.

Светлинният източник не "създава" шум. Това което е направил обаче, е изключително лош lens flare ( :) ), който буквално е съсипал снимката. Отделно номерът на колата е излъгал експозицията на апарата, който, от своя страна, е направил снимката много тъмна. По принцип, това е много лоша ситуация (ярко отразяващ обект в кадър, особено при снимка със светкавица) и обикновено се решава или с ръчни настройки или със смяна на сцената. П.П. Никакво оправяне няма тази снимка. шумът е потресаващ, контраст във важните места практически няма и flare-то е превърнало 30% от нея в цветно петно... Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светлинният източник не "създава" шум. Това което е направил обаче, е изключително лош lens flare ( :) ), който буквално е съсипал снимката. Отделно номерът на колата е излъгал експозицията на апарата, който, от своя страна, е направил снимката много тъмна. По принцип, това е много лоша ситуация (ярко отразяващ обект в кадър, особено при снимка със светкавица) и обикновено се решава или с ръчни настройки или със смяна на сцената. П.П. Никакво оправяне няма тази снимка. шумът е потресаващ, контраст във важните места практически няма и flare-то е превърнало 30% от нея в цветно петно...

Част от шума, аз го привнесох с негодно използуван филтър. Белята е, че не помня кой точно и с какви настройки.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Част от шума, аз го привнесох с негодно използуван филтър. Белята е, че не помня кой точно и с какви настройки.  :D

Остави тази работа. Обработката на снимки не е панацея и не може да се разчита да оправи всички недостатъци на техниката и (особено) грешки на снимащия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.