Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Хардуер пълен пакет.Имам монитор,мишка,клавиатура и тн. Бъджет до 800лв.

За УоУл и ЛоЛ ще се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

пс. Може да се вземе комплекта К350 и цената ще падне с 25 лв. ако ще се купува записвачка.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качествено ли е захранването на к350?

Не знам Интел или АМД

Редактирано от Petq Ivanova_338384 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение и от мен:

Gigabyte B75M-HD3, socket 1155
Intel® Core i3 3240, 3400MHz, 3MB, socket 1155, Box
Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP

Seagate 1TB, 7200, 64MB, SATA3, ST1000DM003
Sapphire ATI Radeon HD7770, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Cooler Master GX Bronze, 450W
RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

Излиза около 828 лева. с безплатна доставка. Ще се ползва дву-канална памет. Надявам се, твърдият диск е достатъчен като обем. Както и захранващият блок е достатъчен за конфигурацията, той е с пет години гаранция. Видеокарта не се изисква толкова от тези игри, колкото процесор. Разбира се, може и по-добре да се направи конфигурацията, но и така е достатъчно производителна, без да се реже от дънна платка или от друго. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гигабайт ми се струват по-надеждни от ас-скалата

AMD CrossFireX за какво служи?

Попринцип да ,но се лишаваш от видео тогава!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD CrossFireX за какво служи?

Множество видеокарти. т.е до четири видеокарти наведнъж. Така се увеличава графичната производителност. Пуснете една търсачка чрез google, там е описано, кое, как, защо. Лично за мен на този етап не си струва.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качествено ли е захранването на к350?

Не знам Интел или АМД

Ako e Thunder-бива;600W Enhance Electonics, 564W +12-може и две от предложените карти да закачиш.

Определено Интел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H61M-VG3/BULK /H61/LGA1155

I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155

4G DDR3 1600 SILICON POWER

500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M

SAPPHIRE HD7770 GHZ Edition 1G GD5

PSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400S

DELUX DLC-MG460 NO PSU

ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK

SD-9025S /9CM CASE FAN X2 за кутията - отпред и отзад. Не мога да намеря друго инфо освен че идва с 8CM вентилатор отстрани на капака. А цената им е 2.55 лв и не мисля че е голям проблем... Аз я карам с един 120мм с неизвестна марка 4-та година без проблеми...

Обща стойност: 812.93 лв. с ДДС

ПП: Както и мастъра е споменал повече наблегни на процесора. За твоя монитор предполагам че си с 4:3 17" или 19" - инчов монитор с ниска резолюция и видео картата ще бъде достатъчна за посочените игри. Колкото до дъното то няма значение в днешно време дали ще е гигабайт или асрок. А по възможно е да попаднеш на дефектна бройка било то от гигабйат, асус, асрок, микростар, биостар или други производители.

Редактирано от НЛО (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H61M-VG3/BULK /H61/LGA1155

4G DDR3 1600 SILICON POWER

PSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400S

DELUX DLC-MG460 NO PSU

ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK

SD-9025S /9CM CASE FAN X2 за кутията - отпред и отзад. Не мога да намеря друго инфо освен че идва с 8CM вентилатор отстрани на капака. А цената им е 2.55 лв и не мисля че е голям проблем... Аз я карам с един 120мм с неизвестна марка 4-та година без проблеми...

Обща стойност: 812.93 лв. с ДДС

ПП: Както и мастъра е споменал повече наблегни на процесора. За твоя монитор предполагам че си с 4:3 17" или 19" - инчов монитор с ниска резолюция и видео картата ще бъде достатъчна за посочените игри. Колкото до дъното то няма значение в днешно време дали ще е гигабайт или асрок. А по възможно е да попаднеш на дефектна бройка било то от гигабйат, асус, асрок, микростар, биостар или други производители.

Какви глупости си наблъскал не е истина, само процесора, видеото и харда са добре другото може да се смени и цената да остане същата и да е по добре от сега!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви глупости си наблъскал не е истина, само процесора, видеото и харда са добре другото може да се смени и цената да остане същата и да е по добре от сега!

Защо да са глупости? Защо не захапеш и наруто по "леко" тогава? Или ти отърва така може би... A?! Като не ти харесва - къш от моя пост. Това смятам за добро и предлагам. А дали ще бъде друг производител или не то имаш ли дефектна бройка все тая... Я замени другите неща и лепни същата цена с i5,HD 7770 и харда. Хайде чакам "експертчо"!

ПП: Тук е форум! А тешкарството няма работа тук! Ако искаш да си мериш "чепа" иди на вън! А не да ми се правиш на "кой съм аз" с хора които едва ли познаваш от листата за приятели. Ясно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето!

ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155
4GB DDR3 1600 A-DATA
PSU CM ELITE POWER 400W PFC
DAOTECH X5 MIDDLE ATX

Обща стойност - 810.41 лв. с ДДС

Дъно по-добро от твойто с възможност за добавяне на различни неща с PCI interface + подръжка на сата 3 и усб 3 + подръжка на 1600мхз+ памет

Памет по-хубава и поне за мен от марка която съм чувал

Кутията не е кой знай какво. Нищо ,че е няколко лева по-евтина.

Захранване на Coolermaster

Няма нужда от оптично устройство, пък вентилаторите не са злато и ако смята ,че ще са нужни може да си вземе от местния хардуерен магазин.

Редактирано от yokohama..yms (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето!

I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155 500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M SAPPHIRE HD7770 GHZ Edition 1G GD5 ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155 4GB DDR3 1600 A-DATA PSU CM ELITE POWER 400W PFC DAOTECH X5 MIDDLE ATX Обща стойност - 810.41 лв. с ДДС

Дъно по-добро от твойто с възможност за добавяне на различни неща с PCI interface + подръжка на сата 3 и усб 3 + подръжка на 1600мхз+ памет

Памет по-хубава и поне за мен от марка която съм чувал

Кутията не е кой знай какво. Нищо ,че е няколко лева по-евтина.

Захранване на Coolermaster

Няма нужда от оптично устройство, пък вентилаторите не са злато и ако смята ,че ще са нужни може да си вземе от местния хардуерен магазин.

За въпроса относно конфигурацията:

Браво! Ти успя! Ти свали чудеса от небето!

Но ти не си човека който категорично да прецени има или няма нужда от о-но устройство! Ако няма не е трудно авторката да драсни един коментар!

Това си решил и предложил макар и да мирише на развалено!

Към авторката:

Пожелавам ти успех с "китайскитe" елитни захранвания от висок клас и дано не сдаде багажа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За въпроса относно конфигурацията:

Браво! Ти успя! Ти свали чудеса от небето!

Но ти не си човека който категорично да прецени има или няма нужда от о-но устройство! Ако няма не е трудно авторката да драсни един коментар!

Това си решил и предложил макар и да мирише на развалено!

Към авторката:

Пожелавам ти успех с "китайските" захранвания от висок клас и дано не сдаде багажа!

Кой е казал ,че е от висок клас бе ******** не ме карай да вдигам тон. И къде според теб се произвеждат тия части бе много ясно ,че в Китай, Малайзия  и други страни от Южна и Югоизточна Азия! Там работната ръка е най-евтина. Съжелявам за офтопика

Редактирано от yokohama..yms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е казал ,че е от висок клас бе ******** не ме карай да вдигам тон. И къде според теб се произвеждат тия части бе много ясно ,че в Китай, Малайзия  и други страни от Южна и Югоизточна Азия! Там работната ръка е най-евтина. Съжелявам за офтопика

:offtopic_s: Ти обаче си бавен рео*ан...  "китайски захранвания от висок клас" по точно това изобщо знаеш ли какво означава? Да ти кажа - Бомбички от висок клас или като за дечковци: не са пиратки ами фойерверките в небето... 

Има разлика между "китайски" (в кавички) и китайски (без кавички)! Хайде трай си там!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Ти обаче си бавен рео*ан...  "китайски захранвания от висок клас" по точно това изобщо знаеш ли какво означава? Да ти кажа - Бомбички от висок клас или като за дечковци: не са пиратки ами фойерверките в небето... 

Има разлика между "китайски" (в кавички) и китайски (без кавички)! Хайде трай си там!

Айде лека от мен "разбирачо" хората са казали с идиот/и, идиот не ставай! Нека да видим какво ще предложат колегите и с какво ще ни критикуват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това според мен е най-доброто за този бюджет : http://nikem-bg.net/cart/45958p1r47524p1r45925p1r46704p1r48755p1r46784p1r47426p1r30723p1rf.html Дъното не е налично в момента, но предполагам,че ще могат да го доставят до 5-6 дена,ако го поръчаш. Ако тези 40лв отгоре са ти много можеш да вземеш 7770-ката  или пък да махнеш cd-то,ако не ти е нужно. Преди няколко дена взехме на един познат същата конфигурация с изключение на видео картата(неговата беше asus 650ti boost) и за момента е доста доволен от представянето на пц-то. Едит: Предложените конфигурации с i5-3470 също не са за пренебрегване.

Редактирано от Vic7im (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, като са ви много парите, намалете видеокартата. i3  не е никак добра идея. Същото бих казал и за FX6300,  щом става въпрос за игри. Там вече нещата вървят и с клок + много по-голяма консумация на енергия, което обезсмисле евентуално по-ниската цена, което пък не е толкова истина, щото с една i3-ка имаме същите резултати, че и по-добри понякога. Абе...AMD  за игри...Все едно китайски автомобил за европеец. 

Защо трябва в името на 20 % по-добра видеокарта, да се взема скапан процесор?  Писнало ми е от тая i3-ка и добре, че след няколко дни се разделям с нея. Ако някой иска, продавам му я на по-ниска цена.Щом толкова ви харесва, може да си я ползвате със здраве. Аз бях дотук с тия боклуци. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо някои превръщат темите в яростен спор относно конфигурацията, която даден потребител сглобил. От доста време насам явно е традиция всяка тема да се превръща в бойно поле. Е не става така... Затова има важни теми в раздела, които ще е добре да прочетете, а и правилата на форума също. Подобно явление без да се обиждате се наблюдава само по бългаските форуми. Отворете един чужд и вижте как хората общуват спокойно, а не като това тук.

Сега по темата:

I3 + 7770/7790 е най-голямата набутвация в момента. Както знаете игрите започват да стават все по-лакоми за ресурс, и освен този ресурс да е видеокартата, процесора също заема важна роля. Няма да се впускам в подробности, има си тема за това.

ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON
500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200
PowerColor HD7790 1GB GDDR5 OC
CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност - 828.12 лв. с ДДС

Количка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, като са ви много парите, намалете видеокартата. i3  не е никак добра идея. Същото бих казал и за FX6300,  щом става въпрос за игри. Там вече нещата вървят и с клок + много по-голяма консумация на енергия, което обезсмисле евентуално по-ниската цена, което пък не е толкова истина, щото с една i3-ка имаме същите резултати, че и по-добри понякога. Абе...AMD  за игри...Все едно китайски автомобил за европеец. 

Процесорът е перфектен. Но аз се питам, защо да се дават повече пари, като и при тези игри един i5 се представя на нивото на i3. Ако става за въпрос, може и някой AMD процесор да вземем и да караме на APU. Нали?  Ако става за въпрос, дори и G2020 се представя колкото един i3, при споменатите игри. В случая i3-XXXX е идеалният вариант. Току виж, авторката би пуснала, някоя друга игра. Въпрос на избор. 

Защо трябва в името на 20 % по-добра видеокарта, да се взема скапан процесор? 

Защото бюджетът позволява да се сложи видеокарта, която ще си се ползва пълноценно, било то за половин час игра. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мастъре, нарочно ли ги пишеш тия неща, за да ме дразниш? Процесорът не е перфектен. Може да става за повечето игри, но не е перфектен, особено с HD7770,  да не говорим за комбинациите с HD7790. Язък дето над 100 страници си изписахме с теб тая година. Най-малкото трябва да се каже, че процесорът не е перфектен и подлежи на ъпгрейд. Вярно, i5  е доста парички но е за предпочитане с една HD7750, която да се смени след време, отколкото да се натискаме за HD7770  или HD7790. Тогава при ъпгрейд вече ще трябват смяна и на процесор и на видеокарта, което не е все едно като смяна само на видеокарта, която да не е спъвана от ипетицата.Явно някои тук си мислят, че като предложат процесор на 3.5 GHz,  хоп, проблемът е решен. Да, ама троп. Нали се сещаш, че и аз съм на 3.5 GHz? Малка роля играе честотата на едното ядро при двуядрения i3. По-скоро четири истински ядра са за предпочитане, та били те и на 200-300 MHz  по-ниска честота. А и света върви напред, не назад. Никога няма да се върнат изискванията за едно или две ядра при игри. HT  колкото и да повишава резултатите, той не е панацеята. Пък ако толкова се държи на видеокарта, нека се вземе HD7850/7870 или нещо подобно на NVIDIA,  с някой Celeron G или Pentium. Така и така решението във всички случаи е половинчато. Поне загубите ще се минимизират с процесор за 70 лева, който да се продаде с малка загуба и смени с i5. Не знам как ги виждате тия работи, но ъпгрейд от i3  към i5  е труден за възприемане от самия човек, който иска да ъпгрейдва. Виж, от Celeron  към i5  е друга работа или от i3  към i7.  Изобщо, пак ще кажа. Тук се предлагат много хубави конфигурации, но 50 % от тях ( може би) не стават за нищо!

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът не е перфектен. Може да става за повечето игри, но не е перфектен, особено с HD7770,  да не говорим за комбинациите с HD7790.

Тук не става въпрос за повечето игри. Става въпрос за игри, които игри изискват и по-малкото ядра. Предлагам това, което ще свърши работа, без да се изсилвам на i5. Защо не пуснеш двете игри (League of legends и World Of warcraft) да видиш как се представя недостатъчният i3 процесор. И защо не както казваш, сега да се вземе i3, след време да вземе i7. Тъй или иначе, нищо не се губи. Освен, че няма смисъл от i7 за тия игри, ама нали все Crysis 3 ви идва на ум като чуете за игри. А и никой не те е спрял да предложиш, ама да плюеш предложените конфигурации, ще се редиш на опашката. Режи от кутия, дънна платка, памет, твърд диск, за да сложим i5. Нали така? Какво ли разбирам аз, само защото съм играл друг тип игри. Но като цяло съм пробвал и стратегиите. Е, вуйчо ми цял живот играе такива игри, дори още с един Prescott на 3.2 Ghz. А тези игри си вървят достатъчно задоволително добре, дори на едно ядро. Разликата която открих между моя и неговият процесор е, че се изисква поне още едно ядро, за да докара резултат колкото един i5. Друг е въпроса, че играта искаше и сносна видеокарта, хем защото играта не може да се пусне на Full HD резолюция. Кажи при коя игра не ти е достигнала мощност за да подкараш, някоя игра. Разберете, че има и други, които играят различни игри. Поздрави, Captain Jack! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, винаги може да извъртим нещата. Отлично знаеш, че аз пък с P4  за 8 лева ( !)  си вдигнах кадрите при FC1, DOOM 3  и тем подобни, с около 250 % спрямо предния Селерон. А разлиакта е само в L2 кеша - 128 KB  за Селерона и 512 КB  за Пентиума. Иначе си прав за тия игри, но  ако се хвана за твоите думи аз бих казал, че и една HD7730  за 115 лева ще свърши работа с един Celeron  за 70 лева. Тогава защо да даваме 800 лева и защо да икономисваме от хубаво дъно, хубава аудиокарта, може би някаква 5.1 система, качествено захранване и така нататък? Ами ако е само за тия игри, аз или бих дал 500 лева или за останалите 300 бих си накупувал хубави нещица. Не е ли така? Защо трябва тая HD7790  с i3? Ами това е глупаво, след като ще се играят само игри, изискващи слаб процесор с едно ядро? Нали така? Айде следващия сега да извърти нещата или да заключва темата, че точно на това ми замириса отдавна. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.