Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте

Не знам дали пиша на точното място но се надявам де е тук.

Искам за закупя камера с която да мога да записвам през ноща, най-обикновена камера. Искам да я монтирам на блока до прозореца ми.

Защото имам някой комшия който драска колите през ноща и искам да разбера кой е.

Ако може и да е с карта памет на която за записва. И ако може да не е много скъпа.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Не знам дали пиша на точното място но се надявам де е тук.

Искам за закупя камера с която да мога да записвам през ноща, най-обикновена камера. Искам да я монтирам на блока до прозореца ми.

Защото имам някой комшия който драска колите през ноща и искам да разбера кой е.

Ако може и да е с карта памет на която за записва. И ако може да не е много скъпа.

Благодаря предварително.

Тук има интересни работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма да разбереш кой е, каквато и камера да вземеш лице няма да видиш, по добре вземи някоя имитация на камера, продават ги и се надявай да е види и той да се уплаши, прожектор с сензор може и да ти свърше работа

Редактирано от dodo00 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз горе долу ако мога да видя нещо лицето не е чак толкова важно.

и ако може конкретно моделче да ми предложите защото грам не разбирам от камери :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пиши  в гугъл / ip камера /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С евтина камера няма да стане. Нищо няма да видиш записано с качество за разпознаване от камера с ниска разделителна способност и то използвайки я нощем. Не става с разни прожектори - смешна работа. Така може само  да ги подплашиш и да им покажеш, че все пак мястото се наблюдава, което също върши работа.

За да постигнеш резултат , то трябва да си купиш добра / професионална камера за видеоконтрол с възможност за нощно виждане, а за по добър ефект ще ти е нужен и някой инфрачервен фенер..Използвайки инфрачервени фенери, то няма да дадеш възможност на наблюдаваните да се усетят, а при правилна конфигурация ще получиш снимка правена като че ли посред бял ден Скъпичко ще ти излезе, зощото ще има и още + +.

Ако се интересуваш то се насочи към сайт или магазин предлагащ техника за охрана и видеоконтрол. Ако трябва "Гугълчо" ще ти помогне. Ще си заслужава ли обаче упражнението???

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво да правя и аз вече.

Доста е кофти да се събудиш, да отидеш при колата и да видиш ,че са я надраскали :(

Кофти работа! Дори и да монтираш качествена апаратура, та дори тя и да хване някого в кадър, то не знам от каква полза ще да е. Ако живееш в малък град или пък нарушителя е от съседния вход - добре. За пред полицията, то забрави!

Ето и предложения:

- каско

- платен паркинг

- сменяй паркоместата

- не дразни околните

- монтираш на видимо място бутафорна камера - има перфектни имитационни продукти за дребни пари.

- монтираш инфрачервен датчик за движение с прожектор или аларма.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Кофти работа! Дори и да монтираш качествена апаратура, та дори тя и да хване някого в кадър, то не знам от каква полза ще да е. Ако живееш в малък град или пък нарушителя е от съседния вход - добре. За пред полицията, то забрави!

Ето и предложения:

- каско

- платен паркинг

- сменяй паркоместата

- не дразни околните

- монтираш на видимо място бутафорна камера - има перфектни имитационни продукти за дребни пари.

- монтираш инфрачервен датчик за движение с прожектор или аларма.

Забравил си и една съвсем немаловажна препоръка, която със сигурност му решава проблема на 100%. Продава колата... и си решава проблема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много интересно. Човека пита за камера, посочил е бюджет и му предлагате скрита камера?!

Не знам дали е решен проблема, но ако не е се надявам написаното по-долу да помогне.

Определен ли е бюджет са всичко? Само камера, ако не е ИП, няма да върши работа. Нали някъде трябва да се записва, макар че това важи и за ИП камерите...

Как да си избереш камера?

1. Определи до колко метра трябва да "вижда" нощем. Смята се лесно: а2+б2=ц2, защото става дума за правоъгълен триъгълник, при който а->височината от земята до твоят етаж перпендикулярно на земята, б-> от същата точка до мястото на маркиране на автомобила и така ще намериш колко е Ц-то, тоест хипотенузата.Не е нужно да го сметнеш до сантиметър.

Ако разстоянието е под 10-тина метра тази камера ще ти свърши работа, ако разстоянието е 15-30 метра силно ти препоръчвам да ползваш вариофокална камера като тази, а повече може да видиш и тук. В общият случай става дума за хубави камери с цени от 65-75лв без ДДС ако са с фиксиран обектив. Ако е вариофокална - 120-180лв. Не се обиждай, обяснявам в случай, че не знаеш разликата. Вариофокалните позволяват ръчно да настроиш приближение и фокус допълнително, а тези с фиксиран обектив - не позволяват

Не прави компромис с резолюцията! Вземи си нещо с 600, 650 или 700ТВЛ.

Ако ще записваш със стационарен компютър, то ДВР платка като тази ще ти свърши работа. Монтажа е лесен.

Тъй като каза, че не си на ясно с нещата бих препоръчал да ползваш фабричен кабел. Има готови кабели за видеонаблюдение, които ще ти спестят рязане, наснаждане и букси. Тук ти си преценяваш. Като пари ще ти излезе около 1лв на метър и в двата случая.

Грубата сметка, дори с вариофокална + кабел + захранване + ДВР платка ще ти коства около 230-235лв без ДДС, но ще знаеш за какво си дал пари.

Можеш да погледнеш демо клипове от вариофокална камера за да добиеш представа за какво говоря тук, тук, тук, тук или тук.

Ако имаш нужда от още информация ще се радвам да помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.