Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Radoslav Dimitrov85

Неработеща записвачка, ПРЕинсталация

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. Опитвам се да преинсталирам лап-топа си, който на скоро му се прецака записвачката. ХП пробоок 4510с.

Опитах със буутваща флашка, не иска, флашката е буутваща и работи, но не иска.

Това което направих е да го преинсталирам с Daemon Tools, но след рестарта ми изписа, че уина не може да запали (т.е. преинсталацията се прецака и вече дори и бавен уин нямам)

Нито с буутваща флашка, нито с диск не става.да подкарам нова инсталация

DEAD END......

Много объркана ситуация, какво по дяволите да направя, моля за помощ.

От 3 дни съм се побъркал да търся решение.

Благодарности предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Опитвам се да преинсталирам лап-топа си, който на скоро му се прецака записвачката. ХП пробоок 4510с.

Опитах със буутваща флашка, не иска, флашката е буутваща и работи, но не иска.

Това което направих е да го преинсталирам с Daemon Tools, но след рестарта ми изписа, че уина не може да запали (т.е. преинсталация)

Нито с буутваща флашка, нито с диск не става.

DEAD END......

Много объркана ситуация, какво по дяволите да направя, моля за помощ.

От 3 дни съм се побъркал да търся решение.

Благодарности предварително!

Сигурен си, че си направил правилните настройки в биоса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно първо да си направил в биоса first boot device да ти е CD/USB или Flash/USB?Защото не си писал за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да направих тези стъпки, четох в интернет как тези лап-топи на ХП да им се направят настройките и така ги направих. След като беше отново неуспешно, опитах всички ВЪЗМОЖНИ начини и настройки (един вид всичко).

Записвачката знам, че не работи, защото нито четеше дискове, нито можеше да ги записва още докато работеше лаптопа

Под всичко възможно да уточня, че не е тук проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами точно това си играх да го правя. На 2 отделни флашки записах 2 отделни уиндоуса, пробвах всичко + това пробвах и да направя буутваща СД карта и с нея не стана .............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Вариант-сваляш диска,качваш го на друг компютър и си правиш базисната инсталация на уин-а,после си го закачаш на лаптопа отново

2.Вариант-слагаш отнякъде имидж на нов уин-отписваме го,защото иска ресурси и познания(2 флашки поне)

3.Вариант-правиш буутваща флашка по различен метод-не всички буутващи флашки се четат от всички лаптопи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е автора да каже по какъв начин го записва.Има вероятност точно там да бърка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти и 3 програми с който можеш да направиш буутваща флашка(не само с уин)

1.SARDU/имам мултибуут флашка с 3-4 линукс дистрибуции правена с него/

2.Xboot/не съм го пробвал/

3.YUMI/не съм го пробвал/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3.Вариант-правиш буутваща флашка по различен метод-не всички буутващи флашки се четат от всички лаптопи!

След като ми каза това се сетих, че бях чел как ХП лаптопите не буутвали от обикновенно записана буутваща флашка (с команд промпт).

лап-топа е HP Probook 4510s.

ще опитам ей сега с твоите програми, благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специялни благодарности на bo4y- !!!!!!

Наистина съм ти много благодарен за оказаната помощ, ако те видя братле една бира от мен ЗАДЪЛЖЕ :no-no:

YUMI беше програмата на истината.

Наистина професионална програма, без нужда от инсталация просто я подкарваш :) и най-интересното е, че беше готова за броени минути, за разлика от другите които отнемат суматия време.

THANK YOU BRO :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.