Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,интересува ме мнението ви за  Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit.2 такива карти в SLI режим ,дали ще се справят с най-новите игрови предложения на максимум настройки?Знам,че зависи и от другите компоненти,но спец. за картите ме интересува дали са достатъчно адекватни сами по себе си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш такава може да се замислиш за втората,но да купиш две не е добра идея,по-добре една по-висок клас;важно е също дъното и захранването,не само проца.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш такава може да се замислиш за втората,но да купиш две не е добра идея,по-добре една по-висок клас;важно е също дъното и захранването,не само проца.

Ами там е проблема,че четах ,че 2 такива се справяли по-добре от една GTX 680 Lightning.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го пробвал,ама едва ли,пък и прочети не само кое как се справя,а и за съпровождащите проблеми;пак ти казвам погледни си и дъното и захранването,пък и дано имаш проветрива кутия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го пробвал,ама едва ли,пък и прочети не само кое как се справя,а и за съпровождащите проблеми;пак ти казвам погледни си и дъното и захранването,пък и дано имаш проветрива кутия.

Дъното ми е Asus M5A99X rev.2.0 с последен ъпдейт на биоса,а захранването ми е Thermaltake 600W ,като на тази карта на Asus я дават 150W при максимално натоварване.Кутията ми е проветрива,по моое виждане ,де.На Thermaltake GS3 commander e.

Редактирано от ssentissim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

660 и сама се справя с новите игри на високи настройки. Ако търсиш по-висока производителност, или просто отговор на въпроса ти: да, повече кадри в секунда изкарват:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговора ,който търся,е дали 2 такива GTX660 ще подкарват най-тежките игри на макс при прилични игрови кадри.Явно да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно ти препоръчвам ако ти излиза по-изгодно от там, откъдето купуваш да си вземеш направо един TITAN. Някои игри не поддържат SLI режим и/или правят странни проблеми. Ако ти се чака за подходящи драйвери след излизането на всяка игра - действай със SLI.

P.S Сега разгледах и TITAN-ът излиза доста по-скъп в повечето сайтове, въпреки това е дългосрочна инвестиция. Все още си оставам на мнението да вложиш парите в една по-силна карта, заради посочените по-горе причини. Забележка: Сравнявам по цени в чуждестранни сайтове, НЕ български.

Редактирано от Sydie (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко пари ще ви излязат тия две карти?

650 лв.

Силно ти препоръчвам ако ти излиза по-изгодно от там, откъдето купуваш да си вземеш направо един TITAN. Някои игри не поддържат SLI режим и/или правят странни проблеми. Ако ти се чака за подходящи драйвери след излизането на всяка игра - действай със SLI.

P.S Сега разгледах и TITAN-ът излиза доста по-скъп в повечето сайтове, въпреки това е дългосрочна инвестиция. Все още си оставам на мнението да вложиш парите в една по-силна карта, заради посочените по-горе причини. Забележка: Сравнявам по цени в чуждестранни сайтове, НЕ български.

Много се колебая,защото по принцип и аз съм на същото мнение,но изчетах толкова ревюта и от тях пък излиза,че един такъв СЛИ с подобни карти е много удачен вариант,да не кажа най-добрия за цена от 650 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ги намериш на такава цена не се колебай! Ако не, можеш да минеш и с 650Ti Boost x 2! Две такива минават клокната 770!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провокаторе,четеш,че две еди какви си минават еди каква си,ама четеш ли на какви дъна и процесори се пробват и какви проблеми има с две?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДОбре,момчета,конфигурацията ми е следната :

Case Thermaltake comander gs3

PSU: Thermaltake 600W

MB:AsusM5A99X

CPU:AMD FX6300 6x3.5Ghz

RAM:Kingston Xyper X Predator 2x4Gb DDR 3 1866Mhz

HDD: WD blue series 1Tb 64mb

DVDRW:LG

SB:Creative Soundlbaster Z

На тази конфигурация се двоумя дали да сложа 2xAsus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit,като за 2-та Асуса ще дам 650 лв с 3 години гаранция.Ще имам ли някакви проблеми със СЛИ режима на конфигурацията ми?

Редактирано от ssentissim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари лично аз бих си взел примерно HD7970 3GBD5 2DHE OC, без да се занимавам с излишни работи.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари лично аз бих си взел примерно HD7970 3GBD5 2DHE OC, без да се занимавам с излишни работи.

И това предложение е по-добро като производителност от СЛИ-то ,за което говоря ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата, значи с две видео карти минусите са повече от колкото +, защото както казаха ще имаш проблем при някой игри с две видео карти, това е 1 проблем 2-рия е шума, в кутията, ще бъде повече, от колкото с 1 3-тия проблем е тока, защо да ти дърпа повече, като може с 1 по-силна видео карта, не виждам смисъл...Вече ако искаш да се фукаш, че си с две видео карти, това е друг въпрос... :Д

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази конфигурация се двоумя дали да сложа 2xAsus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit,като за 2-та Асуса ще дам 650 лв с 3 години гаранция.Ще имам ли някакви проблеми със СЛИ режима на конфигурацията ми?

Няма да имаш проблеми, но все си мисля, че тая тема е пусната просто ей така! Водя се от другите ти теми! Малко на изпитване на съфорумците ми мирише!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това предложение е по-добро като производителност от СЛИ-то ,за което говоря ли?

Както казваше един колега от форума, особен смисъл от sli и crossfire няма. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това също е решение - PALIT GTX770 за 692лв с ДДС

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблеми, но все си мисля, че тая тема е пусната просто ей така! Водя се от другите ти теми! Малко на изпитване на съфорумците ми мирише!

Че какво ми има на другите теми?!?!Темата си е абсолютно сериозна ,а относно изпитването,за да изпитвам,трябва да съм по-наясно от тези,които изпитвам,а очевидно не съм.Пуснал съм темата именно ,за да ми се разясни и да не дам пари на вятъра.

Това също е решение - PALIT GTX770 за 692лв с ДДС

Това ми идва малко над бюджета.Но приемам,че по-дбория вариант е да си закупя,предложения от вас вариант,който макар и сам ,ще е по -производителен и безпроблемен от СЛИ-то,за което пуснах темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка помисли наистина ли имаш нужда от SLI ? Ако търсиш висока производителност и високи кадри в игри най-вече, 760, 660Ti, 7950 са предостатъчни. Ако искаш да играеш на високи резолюции, има варианти и с 3GB видео памет на по-високия клас карти, които ще са достатъчни да се справят и с 2560x1600. Нагоре вече си иска поне 4GB или SLI/Crossfire.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от sli-то,повечето игри не са оптимизирани както трябва за работа с него,по-шумно е,харчат повече ток,запрашават кутията по-бързо,трябва им доста място(креатива може да няма място за него,обаче тук трябва да се провери дали ако се сложат в SLI се блокира PCI слота).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл, да се газариш с две видео карти, при положение, че за парите, които искаш да дадеш за 2 видео карти ще вземеш 1, която ще ти върши същата, работа, две видео карти са за по-голяма резолюция, повече монитори и т.н. На теб не ти трябва 2 видео карти и то за домашно пц.... Няма смисъл, пак ти казвам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка помисли наистина ли имаш нужда от SLI ? Ако търсиш висока производителност и високи кадри в игри най-вече, 760, 660Ti, 7950 са предостатъчни. Ако искаш да играеш на високи резолюции, има варианти и с 3GB видео памет на по-високия клас карти, които ще са достатъчни да се справят и с 2560x1600. Нагоре вече си иска поне 4GB или SLI/Crossfire.

Търся кадри,при които да се играе прилично,не съм сигурен,но мисля,че под 30 fps се усещаха от човешкото око,тоест поне с 30 кадъра да вървят новите игрови предложения на максимум настройки.Резолюцията ,която ползвам е 1920х1080.По-високи резолюции не ползвам.А от изписаното до момента се съгласявам,че няма смисъл от СЛИ,дори може да имам проблеми с него и ще закупя предложението на Стъпил на Дъното :HD7970 3GBD5 2DHE OC.

Няма смисъл от sli-то,повечето игри не са оптимизирани както трябва за работа с него,по-шумно е,харчат повече ток,запрашават кутията по-бързо,трябва им доста място(креатива може да няма място за него,обаче тук трябва да се провери дали ако се сложат в SLI се блокира PCI слота).

Проверил ,съм ще има място за Creative-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся кадри,при които да се играе прилично,не съм сигурен,но мисля,че под 30 fps се усещаха от човешкото око,тоест поне с 30 кадъра да вървят новите игрови предложения на максимум настройки.Резолюцията ,която ползвам е 1920х1080.По-високи резолюции не ползвам.А от изписаното до момента се съгласявам,че няма смисъл от СЛИ,дори може да имам проблеми с него и ще закупя предложението на Стъпил на Дъното :HD7970 3GBD5 2DHE OC.

Мислиш трезво, защото с тази видео карта ще играеш всяка 1 нова игра на доста добри кадри с всичко на мах. Няма смисъл от две видео карти, е очакваме снимки, като ти дойде. Предложението не е мое, на колега е, но все пак му благодари на ЛС, това за нас е много, знай го ;]

Редактирано от Стъпил на дъното (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.