Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ssentissim4o

Съвет за видеокарта

Препоръчан отговор

Здравейте,интересува ме мнението ви за  Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit.2 такива карти в SLI режим ,дали ще се справят с най-новите игрови предложения на максимум настройки?Знам,че зависи и от другите компоненти,но спец. за картите ме интересува дали са достатъчно адекватни сами по себе си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш такава може да се замислиш за втората,но да купиш две не е добра идея,по-добре една по-висок клас;важно е също дъното и захранването,не само проца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш такава може да се замислиш за втората,но да купиш две не е добра идея,по-добре една по-висок клас;важно е също дъното и захранването,не само проца.

Ами там е проблема,че четах ,че 2 такива се справяли по-добре от една GTX 680 Lightning.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го пробвал,ама едва ли,пък и прочети не само кое как се справя,а и за съпровождащите проблеми;пак ти казвам погледни си и дъното и захранването,пък и дано имаш проветрива кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го пробвал,ама едва ли,пък и прочети не само кое как се справя,а и за съпровождащите проблеми;пак ти казвам погледни си и дъното и захранването,пък и дано имаш проветрива кутия.

Дъното ми е Asus M5A99X rev.2.0 с последен ъпдейт на биоса,а захранването ми е Thermaltake 600W ,като на тази карта на Asus я дават 150W при максимално натоварване.Кутията ми е проветрива,по моое виждане ,де.На Thermaltake GS3 commander e.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

660 и сама се справя с новите игри на високи настройки. Ако търсиш по-висока производителност, или просто отговор на въпроса ти: да, повече кадри в секунда изкарват:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговора ,който търся,е дали 2 такива GTX660 ще подкарват най-тежките игри на макс при прилични игрови кадри.Явно да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко пари ще ви излязат тия две карти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно ти препоръчвам ако ти излиза по-изгодно от там, откъдето купуваш да си вземеш направо един TITAN. Някои игри не поддържат SLI режим и/или правят странни проблеми. Ако ти се чака за подходящи драйвери след излизането на всяка игра - действай със SLI.

P.S Сега разгледах и TITAN-ът излиза доста по-скъп в повечето сайтове, въпреки това е дългосрочна инвестиция. Все още си оставам на мнението да вложиш парите в една по-силна карта, заради посочените по-горе причини. Забележка: Сравнявам по цени в чуждестранни сайтове, НЕ български.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко пари ще ви излязат тия две карти?

650 лв.

Силно ти препоръчвам ако ти излиза по-изгодно от там, откъдето купуваш да си вземеш направо един TITAN. Някои игри не поддържат SLI режим и/или правят странни проблеми. Ако ти се чака за подходящи драйвери след излизането на всяка игра - действай със SLI.

P.S Сега разгледах и TITAN-ът излиза доста по-скъп в повечето сайтове, въпреки това е дългосрочна инвестиция. Все още си оставам на мнението да вложиш парите в една по-силна карта, заради посочените по-горе причини. Забележка: Сравнявам по цени в чуждестранни сайтове, НЕ български.

Много се колебая,защото по принцип и аз съм на същото мнение,но изчетах толкова ревюта и от тях пък излиза,че един такъв СЛИ с подобни карти е много удачен вариант,да не кажа най-добрия за цена от 650 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ги намериш на такава цена не се колебай! Ако не, можеш да минеш и с 650Ti Boost x 2! Две такива минават клокната 770!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провокаторе,четеш,че две еди какви си минават еди каква си,ама четеш ли на какви дъна и процесори се пробват и какви проблеми има с две?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДОбре,момчета,конфигурацията ми е следната :

Case Thermaltake comander gs3

PSU: Thermaltake 600W

MB:AsusM5A99X

CPU:AMD FX6300 6x3.5Ghz

RAM:Kingston Xyper X Predator 2x4Gb DDR 3 1866Mhz

HDD: WD blue series 1Tb 64mb

DVDRW:LG

SB:Creative Soundlbaster Z

На тази конфигурация се двоумя дали да сложа 2xAsus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit,като за 2-та Асуса ще дам 650 лв с 3 години гаранция.Ще имам ли някакви проблеми със СЛИ режима на конфигурацията ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари лично аз бих си взел примерно HD7970 3GBD5 2DHE OC, без да се занимавам с излишни работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари лично аз бих си взел примерно HD7970 3GBD5 2DHE OC, без да се занимавам с излишни работи.

И това предложение е по-добро като производителност от СЛИ-то ,за което говоря ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата, значи с две видео карти минусите са повече от колкото +, защото както казаха ще имаш проблем при някой игри с две видео карти, това е 1 проблем 2-рия е шума, в кутията, ще бъде повече, от колкото с 1 3-тия проблем е тока, защо да ти дърпа повече, като може с 1 по-силна видео карта, не виждам смисъл...Вече ако искаш да се фукаш, че си с две видео карти, това е друг въпрос... :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази конфигурация се двоумя дали да сложа 2xAsus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit,като за 2-та Асуса ще дам 650 лв с 3 години гаранция.Ще имам ли някакви проблеми със СЛИ режима на конфигурацията ми?

Няма да имаш проблеми, но все си мисля, че тая тема е пусната просто ей така! Водя се от другите ти теми! Малко на изпитване на съфорумците ми мирише!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това предложение е по-добро като производителност от СЛИ-то ,за което говоря ли?

Както казваше един колега от форума, особен смисъл от sli и crossfire няма. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това също е решение - PALIT GTX770 за 692лв с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблеми, но все си мисля, че тая тема е пусната просто ей така! Водя се от другите ти теми! Малко на изпитване на съфорумците ми мирише!

Че какво ми има на другите теми?!?!Темата си е абсолютно сериозна ,а относно изпитването,за да изпитвам,трябва да съм по-наясно от тези,които изпитвам,а очевидно не съм.Пуснал съм темата именно ,за да ми се разясни и да не дам пари на вятъра.

Това също е решение - PALIT GTX770 за 692лв с ДДС

Това ми идва малко над бюджета.Но приемам,че по-дбория вариант е да си закупя,предложения от вас вариант,който макар и сам ,ще е по -производителен и безпроблемен от СЛИ-то,за което пуснах темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка помисли наистина ли имаш нужда от SLI ? Ако търсиш висока производителност и високи кадри в игри най-вече, 760, 660Ti, 7950 са предостатъчни. Ако искаш да играеш на високи резолюции, има варианти и с 3GB видео памет на по-високия клас карти, които ще са достатъчни да се справят и с 2560x1600. Нагоре вече си иска поне 4GB или SLI/Crossfire.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от sli-то,повечето игри не са оптимизирани както трябва за работа с него,по-шумно е,харчат повече ток,запрашават кутията по-бързо,трябва им доста място(креатива може да няма място за него,обаче тук трябва да се провери дали ако се сложат в SLI се блокира PCI слота).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл, да се газариш с две видео карти, при положение, че за парите, които искаш да дадеш за 2 видео карти ще вземеш 1, която ще ти върши същата, работа, две видео карти са за по-голяма резолюция, повече монитори и т.н. На теб не ти трябва 2 видео карти и то за домашно пц.... Няма смисъл, пак ти казвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка помисли наистина ли имаш нужда от SLI ? Ако търсиш висока производителност и високи кадри в игри най-вече, 760, 660Ti, 7950 са предостатъчни. Ако искаш да играеш на високи резолюции, има варианти и с 3GB видео памет на по-високия клас карти, които ще са достатъчни да се справят и с 2560x1600. Нагоре вече си иска поне 4GB или SLI/Crossfire.

Търся кадри,при които да се играе прилично,не съм сигурен,но мисля,че под 30 fps се усещаха от човешкото око,тоест поне с 30 кадъра да вървят новите игрови предложения на максимум настройки.Резолюцията ,която ползвам е 1920х1080.По-високи резолюции не ползвам.А от изписаното до момента се съгласявам,че няма смисъл от СЛИ,дори може да имам проблеми с него и ще закупя предложението на Стъпил на Дъното :HD7970 3GBD5 2DHE OC.

Няма смисъл от sli-то,повечето игри не са оптимизирани както трябва за работа с него,по-шумно е,харчат повече ток,запрашават кутията по-бързо,трябва им доста място(креатива може да няма място за него,обаче тук трябва да се провери дали ако се сложат в SLI се блокира PCI слота).

Проверил ,съм ще има място за Creative-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся кадри,при които да се играе прилично,не съм сигурен,но мисля,че под 30 fps се усещаха от човешкото око,тоест поне с 30 кадъра да вървят новите игрови предложения на максимум настройки.Резолюцията ,която ползвам е 1920х1080.По-високи резолюции не ползвам.А от изписаното до момента се съгласявам,че няма смисъл от СЛИ,дори може да имам проблеми с него и ще закупя предложението на Стъпил на Дъното :HD7970 3GBD5 2DHE OC.

Мислиш трезво, защото с тази видео карта ще играеш всяка 1 нова игра на доста добри кадри с всичко на мах. Няма смисъл от две видео карти, е очакваме снимки, като ти дойде. Предложението не е мое, на колега е, но все пак му благодари на ЛС, това за нас е много, знай го ;]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.