Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ram_killer

Защо АМД са толкоз слаби ?

Препоръчан отговор

От доста време виждам една странна работа. Процесори на АМД със много ядра и супер-висока тактова честота, не могат да победят дори двуядрен интел с два пъти по-ниска тактова честота ! И просто не мога да разбера защо се получава така. Да, вярно е - АМД не поддържат толкова голяма гама от инструкции, както интелските и технологичният процес е по-стар от интелите, включително са и по- не ефективни = повече отделяна топлина. Но последните две, нямат нищо общо със производителността. Просто се чудя, как е възможно процесор АМД, със истински физически ядра, със много висока тактова честота по performance да не могат да победят интел, който е с много по-малко ядра и с много по-ниска тактова честота да разбива от всякъде AMD-то ? Как е възможно някакъв смешен core-i3 да побеждава четириглав феном ?

Ако сте големи разбирачи, ми отговорете адекватно на въпроса, а не ми я местете в бисерите !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оле, след като изпържи 3 хард диска, да не си се насочил и към процесорите??? Различни технологии, различни технологични процеси, това, че има еди колко си GHz е без значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как е възможно кило картофи да тежи колкото кило памук ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се замислиш или поне малко се интересуваш от технологии, ще се сетиш че двата производителя са се ориентирали в различни сегменти на пазара, като AMD се насочва предимно към графичните решения, а Intel - предимно към развиването на процесорни решения в десктоп, сървър и мобилния сегмент. :)

Understand ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаем никой не знае говори се ,че интел имат помощ от извънземни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оле, след като изпържи 3 хард диска, да не си се насочил и към процесорите??? Различни технологии, различни технологични процеси, това, че има еди колко си GHz е без значение.

все пак благодаря за отговора. Все си мисля, че черната серия на някой феном ще пасне по-добре за оувърклок. Но пък старият технологичен процес, неефективността и консумираният ток, греенето ще позатрудни малко клокването. Аз няма да го клоквам много, само когато след времето стане малко слабичък за новите игри...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все пак благодаря за отговора. Все си мисля, че черната серия на някой феном ще пасне по-добре за оувърклок. Но пък старият технологичен процес, неефективността и консумираният ток, греенето ще позатрудни малко клокването. Аз няма да го клоквам много, само когато след времето стане малко слабичък за новите игри...

Сравнявайки способностите ти с овърклока от близкото минало, не знам какъв успех ще имаш, а и изхода още от сега предполагам какъв ще бъде. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD имат сериозни процесори за сървърния сегмент, а в настолния ми прави впечатление, че се стремят по-скоро към бюджетни модели (или "по-бюджетни спрямо Intel", така да кажа). AMD APU по моя преценка е убиец по отношение на цена/производителност (CPU + GPU).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е възможно

Ако се замислиш или поне малко се интересуваш от технологии, ще се сетиш че двата производителя са се ориентирали в различни сегменти на пазара, като AMD се насочва предимно към графичните решения, а Intel - предимно към развиването на процесорни решения в десктоп, сървър и мобилния сегмент. :)

Understand ?!?

разбрах, много ти благодаря за смисления отговор :)

Не знаем никой не знае говори се ,че интел имат помощ от извънземни

верно ли ? Стига сте ръсили глупости, човек да не ви пита нещо.

Сравнявайки способностите ти с овърклока от близкото минало, не знам какъв успех ще имаш, а и изхода още от сега предполагам какъв ще бъде. :D

има една огромна статия във датабг за оувърклока, ще я прочета преди да действам. Надявам се, че ще успея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD имат сериозни процесори за сървърния сегмент, а в настолния ми прави впечатление, че се стремят по-скоро към бюджетни модели (или "по-бюджетни спрямо Intel", така да кажа). AMD APU по моя преценка е убиец по отношение на цена/производителност (CPU + GPU).

Имат разбира се, не претендирам, но все пак говорим за различна технология на производство. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, значи настолните процесори са слаба ракийка и се стримят към нещо по-евтино, а сървърните серии вече са истинското АМД. Благодаря ти и на теб за отговора.

Имаш плюс от мен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е възможно

Доообре.

Да, вярно е - АМД не поддържат толкова голяма гама от инструкции, както интелските и технологичният процес е по-стар от интелите, включително са и по- не ефективни = повече отделяна топлина. Но последните две, нямат нищо общо със производителността.

Къде ако не за бисерите е това лаишко изказване, като се има предвид, че претендираш за техническа грамотност и хардуерни познания ?

AMD FX-8350:

• MMX instructions
  • SSE / Streaming SIMD Extensions
  • SSE2 / Streaming SIMD Extensions 2
  • SSE3 / Streaming SIMD Extensions 3
  • SSSE3 / Supplemental Streaming SIMD Extensions 3
  • SSE4 / SSE4.1 + SSE4.2 / Streaming SIMD Extensions 4
  • SSE4a
  • AES / Advanced Encryption Standard instructions
  • ABM / Advanced Bit Manipulation
  • AVX / Advanced Vector Extensions
  • BMI1 / Bit Manipulation instructions 1
  • FMA3 / 3-operand Fused Multiply-Add instructions
  • FMA4 / 4-operand Fused Multiply-Add instructions
  • F16C / 16-bit Floating-Point conversion instructions
  • TBM / Trailing Bit Manipulation instructions
  • XOP / eXtended Operations instructions
  • AMD64 / AMD 64-bit technology
  • VT / Virtualization technology
  • EVP / Enhanced Virus Protection
  • Turbo Core 3.0 technology

Intel 4770K:

• MMX instructions
  • AVX2 / Advanced Vector Extensions 2.0
  • BMI / BMI1 + BMI2 / Bit Manipulation instructions
  • EM64T / Extended Memory 64 technology / Intel 64
  • NX / XD / Execute disable bit
  • HT / Hyper-Threading technology
  • TBT 2.0 / Turbo Boost technology 2.0
  • VT-x / Virtualization technology

Къде видя тая огромна разлика в поддържаните инструкции ? Нищо против, никой не е длъжен да знае всичко, и всеки е добре дошъл да пита каквото го интересува, както и ти, но задавай въпросите си така, че да получиш адекватни отговори. И двата производителя имат достатъчно производителни решения, хем знаеш че производствения процес е важен, хем сравняваш произволни процесори, Core са вече 3-то поколение процесори на Intel, ти за кое говориш ? И Phenom, really ? Актуалните решения във високия десктоп клас на AMD са FX. Истинското AMD ? FX-9590

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доообре.

Къде ако не за бисерите е това лаишко изказване, като се има предвид, че претендираш за техническа грамотност и хардуерни познания ?

AMD FX-8350:

• MMX instructions
  • SSE4a
  • ABM / Advanced Bit Manipulation
  • BMI1 / Bit Manipulation instructions 1
  • FMA4 / 4-operand Fused Multiply-Add instructions
  • TBM / Trailing Bit Manipulation instructions
  • XOP / eXtended Operations instructions
  • AMD64 / AMD 64-bit technology
  • VT / Virtualization technology
  • EVP / Enhanced Virus Protection
  • Turbo Core 3.0 technology

Intel 4770K:

• MMX instructions
  • AVX2 / Advanced Vector Extensions 2.0
  • BMI / BMI1 + BMI2 / Bit Manipulation instructions
  • EM64T / Extended Memory 64 technology / Intel 64
  • NX / XD / Execute disable bit
  • HT / Hyper-Threading technology
  • TBT 2.0 / Turbo Boost technology 2.0
  • VT-x / Virtualization technology

Къде видя тая огромна разлика в поддържаните инструкции ? Нищо против, никой не е длъжен да знае всичко, и всеки е добре дошъл да пита каквото го интересува, както и ти, но задавай въпросите си така, че да получиш адекватни отговори. И двата производителя имат достатъчно производителни решения, хем знаеш че производствения процес е важен, хем сравняваш произволни процесори, Core са вече 3-то поколение процесори на Intel, ти за кое говориш ? И Phenom, really ? Актуалните решения във високия десктоп клас на AMD са FX. Истинското AMD ? FX-9590

къде съм писал, че съм технически грамотен и дали имам изобщо някакви знания във тази област. Аз дори не съм си го помислял. Ако бях технически грамотен или хардуерен специалист, тогава нямаше да пускам тема с подобен елементарен въпрос. За което, все пак благодаря на всички включили се в темата !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е възможно някакъв смешен core-i3 да побеждава четириглав феном ?

Побеждава, но в еднонишковите приложения. Я напъни i3 с 4-5 програми едновременно и един X4 980 BE и да видим тогава. 

И двете тежат еднакво.  ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете тежат еднакво.  ;)

Дай тогава аз да те ударя с 1-то кило картофи, пък ти ме халосай с 1-то кило памук... :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай тогава аз да те ударя с 1-то кило картофи, пък ти ме халосай с 1-то кило памук... :P

Малко ли ти е ,че са те треснали с тухла,па сега и с памук искаш :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че черната серия на някой феном ще пасне по-добре за оувърклок.

А,такааа :) да си дойдем на думата - само да си смениш ника Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте големи разбирачи, ми отговорете адекватно на въпроса, а не ми я местете в бисерите !

Само заради това не заслужаваш и един отговор да получиш.

А щом кило картофи и кило памук тежат различни кила вероятно си максимум на 12 а някой от тия на който говориш са по-възрастни и от баща ти, така че се съобразявай с езика. Не си на някоя пейка където не е ясно какво пушиш. Но вероятно проблема не е само в тебе а в родителите ти защото задоволяват странните ти потребности да чупиш хардуер по неясни причини или иначе казано да хвърляш пари в кошчето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш ли... Забрави за клока на процесора, ами се насочи към това което ще правят батковците от Интел :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш ли... Забрави за клока на процесора, ами се насочи към това което ще правят батковците от Интел :D

Интересно какво ли ще измисли за тях.... Те нямат моторче!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, значи настолните процесори са слаба ракийка и се стримят към нещо по-евтино, а сървърните серии вече са истинското АМД. Благодаря ти и на теб за отговора.

Имаш плюс от мен !

С 6 ядрен Феном на три години съм, мачка най-добрата серия на I5 във всичко, с което се занимавам.

Като съпоставиш цена-производителност, ще схванеш защо тия с кинтите карат Ферари, а останалите Мерцедес, който обаче не отсъпва по нищо на Ферарито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 6 ядрен Феном на три години съм, мачка най-добрата серия на I5 във всичко, с което се занимавам.

Като съпоставиш цена-производителност, ще схванеш защо тия с кинтите карат Ферари, а останалите Мерцедес, който обаче не отсъпва по нищо на Ферарито.

Не знам с какво се занимаваш, но аз отворих еди произволен тест. В случая се тества стария i3 2100. Не видях при нито един неигрови тест, Феномът да е начело. 

http://www.computerbase.de/artikel/prozessoren/2011/test-intel-core-i3-2100-2120/23/

Всъщност, само в два-три теста има равенство с i5 2500K  на стандартни честоти. Наистина недоумявам, на какви основания се пишат подобни твърдения. И ако наистина това е вярно, то поне трябва да ни кажете, с какво се занимавате. Защото тоя процесор в повечето случаи е слаб дори и за игри. Щото аз мога да си избера игра, при която нито един процесор, излязал досега не става за нищо и да кажа, че Пентиум мачка всичко що се пише AMD:

Публикувано изображение

Но това твърдение не е много коректно, нали? А ако аз играя само тая игра, трябва ли да слушам твоите умозаключения? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време виждам една странна работа. Процесори на АМД със много ядра и супер-висока тактова честота, не могат да победят дори двуядрен интел с два пъти по-ниска тактова честота ! И просто не мога да разбера защо се получава така. Да, вярно е - АМД не поддържат толкова голяма гама от инструкции, както интелските и технологичният процес е по-стар от интелите, включително са и по- не ефективни = повече отделяна топлина. Но последните две, нямат нищо общо със производителността. Просто се чудя, как е възможно процесор АМД, със истински физически ядра, със много висока тактова честота по performance да не могат да победят интел, който е с много по-малко ядра и с много по-ниска тактова честота да разбива от всякъде AMD-то ? Как е възможно някакъв смешен core-i3 да побеждава четириглав феном ?

Как разбра че са истински 4 6 8 ядрени ?!

http://techreport.com/review/23750/amd-fx-8350-processor-reviewed

FX8350 е даден за пример тук, на който ясно се вижда че структурата му е от 4 двублокови ядра, L2 кеш 4x2MB (също не е 8x1) това е маркетинг трик.

Работя със стария вече Phenom II 955 Black Edition 4 ядрен който побеждава Core i3 3240 с до 30% в многонишкови операции (4 ядрен също и доста по-нов)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам с какво се занимаваш, но аз отворих еди произволен тест. В случая се тества стария i3 2100. Не видях при нито един неигрови тест, Феномът да е начело. 

http://www.computerbase.de/artikel/prozessoren/2011/test-intel-core-i3-2100-2120/23/

Всъщност, само в два-три теста има равенство с i5 2500K  на стандартни честоти. Наистина недоумявам, на какви основания се пишат подобни твърдения. И ако наистина това е вярно, то поне трябва да ни кажете, с какво се занимавате. Защото тоя процесор в повечето случаи е слаб дори и за игри. Щото аз мога да си избера игра, при която нито един процесор, излязал досега не става за нищо и да кажа, че Пентиум мачка всичко що се пише AMD:

Публикувано изображение

Но това твърдение не е много коректно, нали? А ако аз играя само тая игра, трябва ли да слушам твоите умозаключения? 

Основанията са ми повече, отколкото ти си способен да схванеш.

Никъде не съм написал 'затъпявам с игри' ,  за да ми даваш някъв смешен и страшно сбъркан бенчмарк на игра.

Ти самия не схвашащ, че са дали 6 ядрен след 4 ядрен феном, прави си сметката, колко точно е верен.

Моят дори не е клокван, за да не решиш да ми се обясняваш и с това оправдание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.