Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От доста време виждам една странна работа. Процесори на АМД със много ядра и супер-висока тактова честота, не могат да победят дори двуядрен интел с два пъти по-ниска тактова честота ! И просто не мога да разбера защо се получава така. Да, вярно е - АМД не поддържат толкова голяма гама от инструкции, както интелските и технологичният процес е по-стар от интелите, включително са и по- не ефективни = повече отделяна топлина. Но последните две, нямат нищо общо със производителността. Просто се чудя, как е възможно процесор АМД, със истински физически ядра, със много висока тактова честота по performance да не могат да победят интел, който е с много по-малко ядра и с много по-ниска тактова честота да разбива от всякъде AMD-то ? Как е възможно някакъв смешен core-i3 да побеждава четириглав феном ?

Ако сте големи разбирачи, ми отговорете адекватно на въпроса, а не ми я местете в бисерите !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оле, след като изпържи 3 хард диска, да не си се насочил и към процесорите??? Различни технологии, различни технологични процеси, това, че има еди колко си GHz е без значение.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се замислиш или поне малко се интересуваш от технологии, ще се сетиш че двата производителя са се ориентирали в различни сегменти на пазара, като AMD се насочва предимно към графичните решения, а Intel - предимно към развиването на процесорни решения в десктоп, сървър и мобилния сегмент. :)

Understand ?!?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаем никой не знае говори се ,че интел имат помощ от извънземни

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оле, след като изпържи 3 хард диска, да не си се насочил и към процесорите??? Различни технологии, различни технологични процеси, това, че има еди колко си GHz е без значение.

все пак благодаря за отговора. Все си мисля, че черната серия на някой феном ще пасне по-добре за оувърклок. Но пък старият технологичен процес, неефективността и консумираният ток, греенето ще позатрудни малко клокването. Аз няма да го клоквам много, само когато след времето стане малко слабичък за новите игри...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все пак благодаря за отговора. Все си мисля, че черната серия на някой феном ще пасне по-добре за оувърклок. Но пък старият технологичен процес, неефективността и консумираният ток, греенето ще позатрудни малко клокването. Аз няма да го клоквам много, само когато след времето стане малко слабичък за новите игри...

Сравнявайки способностите ти с овърклока от близкото минало, не знам какъв успех ще имаш, а и изхода още от сега предполагам какъв ще бъде. :D

• Харесва ми 12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD имат сериозни процесори за сървърния сегмент, а в настолния ми прави впечатление, че се стремят по-скоро към бюджетни модели (или "по-бюджетни спрямо Intel", така да кажа). AMD APU по моя преценка е убиец по отношение на цена/производителност (CPU + GPU).

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как е възможно кило картофи да тежи колкото кило памук ?

не е възможно

Ако се замислиш или поне малко се интересуваш от технологии, ще се сетиш че двата производителя са се ориентирали в различни сегменти на пазара, като AMD се насочва предимно към графичните решения, а Intel - предимно към развиването на процесорни решения в десктоп, сървър и мобилния сегмент. :)

Understand ?!?

разбрах, много ти благодаря за смисления отговор :)

Не знаем никой не знае говори се ,че интел имат помощ от извънземни

верно ли ? Стига сте ръсили глупости, човек да не ви пита нещо.

Сравнявайки способностите ти с овърклока от близкото минало, не знам какъв успех ще имаш, а и изхода още от сега предполагам какъв ще бъде. :D

има една огромна статия във датабг за оувърклока, ще я прочета преди да действам. Надявам се, че ще успея.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD имат сериозни процесори за сървърния сегмент, а в настолния ми прави впечатление, че се стремят по-скоро към бюджетни модели (или "по-бюджетни спрямо Intel", така да кажа). AMD APU по моя преценка е убиец по отношение на цена/производителност (CPU + GPU).

Имат разбира се, не претендирам, но все пак говорим за различна технология на производство. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, значи настолните процесори са слаба ракийка и се стримят към нещо по-евтино, а сървърните серии вече са истинското АМД. Благодаря ти и на теб за отговора.

Имаш плюс от мен !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е възможно

Доообре.

Да, вярно е - АМД не поддържат толкова голяма гама от инструкции, както интелските и технологичният процес е по-стар от интелите, включително са и по- не ефективни = повече отделяна топлина. Но последните две, нямат нищо общо със производителността.

Къде ако не за бисерите е това лаишко изказване, като се има предвид, че претендираш за техническа грамотност и хардуерни познания ?

AMD FX-8350:

• MMX instructions
  • SSE / Streaming SIMD Extensions
  • SSE2 / Streaming SIMD Extensions 2
  • SSE3 / Streaming SIMD Extensions 3
  • SSSE3 / Supplemental Streaming SIMD Extensions 3
  • SSE4 / SSE4.1 + SSE4.2 / Streaming SIMD Extensions 4
  • SSE4a
  • AES / Advanced Encryption Standard instructions
  • ABM / Advanced Bit Manipulation
  • AVX / Advanced Vector Extensions
  • BMI1 / Bit Manipulation instructions 1
  • FMA3 / 3-operand Fused Multiply-Add instructions
  • FMA4 / 4-operand Fused Multiply-Add instructions
  • F16C / 16-bit Floating-Point conversion instructions
  • TBM / Trailing Bit Manipulation instructions
  • XOP / eXtended Operations instructions
  • AMD64 / AMD 64-bit technology
  • VT / Virtualization technology
  • EVP / Enhanced Virus Protection
  • Turbo Core 3.0 technology

Intel 4770K:

• MMX instructions
  • AVX2 / Advanced Vector Extensions 2.0
  • BMI / BMI1 + BMI2 / Bit Manipulation instructions
  • EM64T / Extended Memory 64 technology / Intel 64
  • NX / XD / Execute disable bit
  • HT / Hyper-Threading technology
  • TBT 2.0 / Turbo Boost technology 2.0
  • VT-x / Virtualization technology

Къде видя тая огромна разлика в поддържаните инструкции ? Нищо против, никой не е длъжен да знае всичко, и всеки е добре дошъл да пита каквото го интересува, както и ти, но задавай въпросите си така, че да получиш адекватни отговори. И двата производителя имат достатъчно производителни решения, хем знаеш че производствения процес е важен, хем сравняваш произволни процесори, Core са вече 3-то поколение процесори на Intel, ти за кое говориш ? И Phenom, really ? Актуалните решения във високия десктоп клас на AMD са FX. Истинското AMD ? FX-9590

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доообре.

Къде ако не за бисерите е това лаишко изказване, като се има предвид, че претендираш за техническа грамотност и хардуерни познания ?

AMD FX-8350:

• MMX instructions
  • SSE4a
  • ABM / Advanced Bit Manipulation
  • BMI1 / Bit Manipulation instructions 1
  • FMA4 / 4-operand Fused Multiply-Add instructions
  • TBM / Trailing Bit Manipulation instructions
  • XOP / eXtended Operations instructions
  • AMD64 / AMD 64-bit technology
  • VT / Virtualization technology
  • EVP / Enhanced Virus Protection
  • Turbo Core 3.0 technology

Intel 4770K:

• MMX instructions
  • AVX2 / Advanced Vector Extensions 2.0
  • BMI / BMI1 + BMI2 / Bit Manipulation instructions
  • EM64T / Extended Memory 64 technology / Intel 64
  • NX / XD / Execute disable bit
  • HT / Hyper-Threading technology
  • TBT 2.0 / Turbo Boost technology 2.0
  • VT-x / Virtualization technology

Къде видя тая огромна разлика в поддържаните инструкции ? Нищо против, никой не е длъжен да знае всичко, и всеки е добре дошъл да пита каквото го интересува, както и ти, но задавай въпросите си така, че да получиш адекватни отговори. И двата производителя имат достатъчно производителни решения, хем знаеш че производствения процес е важен, хем сравняваш произволни процесори, Core са вече 3-то поколение процесори на Intel, ти за кое говориш ? И Phenom, really ? Актуалните решения във високия десктоп клас на AMD са FX. Истинското AMD ? FX-9590

къде съм писал, че съм технически грамотен и дали имам изобщо някакви знания във тази област. Аз дори не съм си го помислял. Ако бях технически грамотен или хардуерен специалист, тогава нямаше да пускам тема с подобен елементарен въпрос. За което, все пак благодаря на всички включили се в темата !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е възможно някакъв смешен core-i3 да побеждава четириглав феном ?

Побеждава, но в еднонишковите приложения. Я напъни i3 с 4-5 програми едновременно и един X4 980 BE и да видим тогава. 

А как е възможно кило картофи да тежи колкото кило памук ?

И двете тежат еднакво.  ;) 

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете тежат еднакво.  ;)

Дай тогава аз да те ударя с 1-то кило картофи, пък ти ме халосай с 1-то кило памук... :P
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай тогава аз да те ударя с 1-то кило картофи, пък ти ме халосай с 1-то кило памук... :P

Малко ли ти е ,че са те треснали с тухла,па сега и с памук искаш :D

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че черната серия на някой феном ще пасне по-добре за оувърклок.

А,такааа :) да си дойдем на думата - само да си смениш ника Публикувано изображение

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте големи разбирачи, ми отговорете адекватно на въпроса, а не ми я местете в бисерите !

Само заради това не заслужаваш и един отговор да получиш.

А щом кило картофи и кило памук тежат различни кила вероятно си максимум на 12 а някой от тия на който говориш са по-възрастни и от баща ти, така че се съобразявай с езика. Не си на някоя пейка където не е ясно какво пушиш. Но вероятно проблема не е само в тебе а в родителите ти защото задоволяват странните ти потребности да чупиш хардуер по неясни причини или иначе казано да хвърляш пари в кошчето. 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш ли... Забрави за клока на процесора, ами се насочи към това което ще правят батковците от Интел :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш ли... Забрави за клока на процесора, ами се насочи към това което ще правят батковците от Интел :D

Интересно какво ли ще измисли за тях.... Те нямат моторче!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, значи настолните процесори са слаба ракийка и се стримят към нещо по-евтино, а сървърните серии вече са истинското АМД. Благодаря ти и на теб за отговора.

Имаш плюс от мен !

С 6 ядрен Феном на три години съм, мачка най-добрата серия на I5 във всичко, с което се занимавам.

Като съпоставиш цена-производителност, ще схванеш защо тия с кинтите карат Ферари, а останалите Мерцедес, който обаче не отсъпва по нищо на Ферарито.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 6 ядрен Феном на три години съм, мачка най-добрата серия на I5 във всичко, с което се занимавам.

Като съпоставиш цена-производителност, ще схванеш защо тия с кинтите карат Ферари, а останалите Мерцедес, който обаче не отсъпва по нищо на Ферарито.

Не знам с какво се занимаваш, но аз отворих еди произволен тест. В случая се тества стария i3 2100. Не видях при нито един неигрови тест, Феномът да е начело. 

http://www.computerbase.de/artikel/prozessoren/2011/test-intel-core-i3-2100-2120/23/

Всъщност, само в два-три теста има равенство с i5 2500K  на стандартни честоти. Наистина недоумявам, на какви основания се пишат подобни твърдения. И ако наистина това е вярно, то поне трябва да ни кажете, с какво се занимавате. Защото тоя процесор в повечето случаи е слаб дори и за игри. Щото аз мога да си избера игра, при която нито един процесор, излязал досега не става за нищо и да кажа, че Пентиум мачка всичко що се пише AMD:

Публикувано изображение

Но това твърдение не е много коректно, нали? А ако аз играя само тая игра, трябва ли да слушам твоите умозаключения? 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време виждам една странна работа. Процесори на АМД със много ядра и супер-висока тактова честота, не могат да победят дори двуядрен интел с два пъти по-ниска тактова честота ! И просто не мога да разбера защо се получава така. Да, вярно е - АМД не поддържат толкова голяма гама от инструкции, както интелските и технологичният процес е по-стар от интелите, включително са и по- не ефективни = повече отделяна топлина. Но последните две, нямат нищо общо със производителността. Просто се чудя, как е възможно процесор АМД, със истински физически ядра, със много висока тактова честота по performance да не могат да победят интел, който е с много по-малко ядра и с много по-ниска тактова честота да разбива от всякъде AMD-то ? Как е възможно някакъв смешен core-i3 да побеждава четириглав феном ?

Как разбра че са истински 4 6 8 ядрени ?!

http://techreport.com/review/23750/amd-fx-8350-processor-reviewed

FX8350 е даден за пример тук, на който ясно се вижда че структурата му е от 4 двублокови ядра, L2 кеш 4x2MB (също не е 8x1) това е маркетинг трик.

Работя със стария вече Phenom II 955 Black Edition 4 ядрен който побеждава Core i3 3240 с до 30% в многонишкови операции (4 ядрен също и доста по-нов)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам с какво се занимаваш, но аз отворих еди произволен тест. В случая се тества стария i3 2100. Не видях при нито един неигрови тест, Феномът да е начело. 

http://www.computerbase.de/artikel/prozessoren/2011/test-intel-core-i3-2100-2120/23/

Всъщност, само в два-три теста има равенство с i5 2500K  на стандартни честоти. Наистина недоумявам, на какви основания се пишат подобни твърдения. И ако наистина това е вярно, то поне трябва да ни кажете, с какво се занимавате. Защото тоя процесор в повечето случаи е слаб дори и за игри. Щото аз мога да си избера игра, при която нито един процесор, излязал досега не става за нищо и да кажа, че Пентиум мачка всичко що се пише AMD:

Публикувано изображение

Но това твърдение не е много коректно, нали? А ако аз играя само тая игра, трябва ли да слушам твоите умозаключения? 

Основанията са ми повече, отколкото ти си способен да схванеш.

Никъде не съм написал 'затъпявам с игри' ,  за да ми даваш някъв смешен и страшно сбъркан бенчмарк на игра.

Ти самия не схвашащ, че са дали 6 ядрен след 4 ядрен феном, прави си сметката, колко точно е верен.

Моят дори не е клокван, за да не решиш да ми се обясняваш и с това оправдание.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.