Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте един ден както си играх на една игра на компа изведнъж компютъра заби и се рестартира. И трябваше да влизам чрез Safe Mode , защото просто по друг начин не ме пускаше. От там премахнах Display драйвера и пробвах да го инсталирам на ново от диск който ми беше даден когато закупих компютъра. Но след като го инсталирах компютъра на секундата се рестартира и пак същия проблем (не ми дава да вляза чрез нормал мод , само чрез Safe Mode).  Моля за Помощ!

Операционна Система : Windows XP

Видео карта = GeForce 7300GT PCI-E 256MB DDR2 128Bit

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че от драйвера на видеокартата е проблема ? Всичко наред ли е с хардуера на машината ? ОС наред ли е ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емиии, сложно! До къде точно стигаш с нормалното стартиране и какво се случва точно, като стигнеш до там - черен екран ли е, текст ли има и такива?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте да спрете непрестанното рестартване.Има някаква грешка.Но за да разберем каква е,трябва да се преустанови това.Като стартирате комп-а,помпете F8 и от менюто което се появи отметнете "Disable automatic restart on system failure".

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък непременно сте решили, че проблема е от графичният драйвер?

Студеният рестарт може да е причинен например от прегравяне на някой компонент и съответно сработила термална защита.

В какви граници варират температурите?

Редактирано от programings (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък непременно сте решили, че проблема е от графичният драйвер?

Студеният рестарт може да е причинен например от прегравяне на някой компонент и съответно сработила термална защита.

В какви граници варират температурите?

А защо сега може да влезе само чрез Safe Mode? Ако е било от температурите,нали те вече няма да са същите,след като го няма натоварването.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nanalai

Ето това ми излиза след рестарта : http://imm.io/1ghwG Ако дам на Start Windows Normallly ми излиза черен екран и до там. Със Last Known Good  Configuration също черен екран. Единствено ме пуска чрез SafeMode , в момента съм в нормален мод защото съм махнал дисплей драйвера , ако тръгна да го инсталирам на ново, машината се рестартирва и по горе написах какво става.

techmaniac

ОС си е наред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо сега може да влезе само чрез Safe Mode? Ако е било от температурите,нали те вече няма да са същите,след като го няма натоварването.

Може би защото когато е премахнал графичният драйвер, най-вероятно грешно, нещата са се омазали до дупка.

Трябва всички стари файлове от драйвера да се премахнат ръчно от системните директории под Safe Mode, и регистрите да се почистят също ръчно. Деинсталатора на драйвера не го премахва изцяло от системата.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За деинсталиране на драйвъра изцяло, използвай DriverFusion.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nanalai

Ето това ми излиза след рестарта : http://imm.io/1ghwG Ако дам на Start Windows Normallly ми излиза черен екран и до там. Със Last Known Good  Configuration също черен екран. Единствено ме пуска чрез SafeMode , в момента съм в нормален мод защото съм махнал дисплей драйвера , ако тръгна да го инсталирам на ново, машината се рестартирва и по горе написах какво става.

techmaniac

ОС си е наред

Изпълнете каквото е препоръчал колегата programings

Ако и тогава не се оправят нещата,посетете темата "Какво да правим когато не стартира компютъра?" -http://www.kaldata.com/forums/topic/146980-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BC-%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B0/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.