Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте драги съфорумци,

Направи тази тема,защото не можах да намеря такава за сравнение на тези 2 модела.Притежател съм на рутер TL-WR740N.Работи много добре и не съм срещал проблеми с него,но живея в къща,а силата му на двора е изчезнала.Има за преграда 2 стени.Дали закупуването на TL-WR841N може да реши проблемите ми? Заслужава ли си смяната му с рутер с 2 антени.Чел съм доста лоши и доста добри мнения и за двата.И ще има ли чувствителна разлика ако ги сменя?

Поздрави!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия маршрутизатор, сигнала минава през две стени както при теб слаб е обхвата, но на двора нета си върви без проблем. Всичко е до самата скорост, която получаваш от доставчика, а дали сигнала ще е две или три черти е без значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия маршрутизатор, сигнала минава през две стени както при теб слаб е обхвата, но на двора нета си върви без проблем. Всичко е до самата скорост, която получаваш от доставчика, а дали сигнала ще е две или три черти е без значение.

Скоростта от доставчика е много добра,но смятам,че рутера си е важен.Мисълта ми беше дали има осезаема разлика между двата,защото ако няма-смятам да си остана със стария. Поне е изпитан.Дори не съм му ъпдейтвал софтуера, защото съм на мнение,че ако нещо работи-НЕ СЕ ПИПА!  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоростта от доставчика е много добра,но смятам,че рутера си е важен.Мисълта ми беше дали има осезаема разлика между двата,защото ако няма-смятам да си остана със стария. Поне е изпитан.Дори не съм му ъпдейтвал софтуера, защото съм на мнение,че ако нещо работи-НЕ СЕ ПИПА!  :D

Разликата между двата е само, че TL-740N поддържа 150 Mbit, а TL-WR841N - 300 Mbit. Друга осезаема разлика няма, а и не вярвам втората антена да помогне кой знае колко в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между двата е само, че TL-740N поддържа 150 Mbit, а TL-WR841N - 300 Mbit. Друга осезаема разлика няма, а и не вярвам втората антена да помогне кой знае колко в случая.

Благодаря ти за отговора.За разликата в поддръжката на мега битите  ми е ясно,но все си мислих,че покриваното разстояние с 2 антени ще е по-голямо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора.За разликата в поддръжката на мега битите  ми е ясно,но все си мислих,че покриваното разстояние с 2 антени ще е по-голямо.

Уж го дават от производителя, че е с по-голямо покритие, но лично на мен не ми се вярва кой знае колко. Все пак избора си е лично ваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като далечина на покритието може и да се подобри малко, но е съмнително. Като стабилност и скорост в рамките на сегашното покритие вероятно ще има подобрение. И не заради бройката на антените, а от двата канала на предаване и приемане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно такова нещо би ти свършило по- добра работа от нов рутер. До скоро бяха на промоция за около 50 лв.,ако искаш изчакай да се появят на тази цена.

Редактирано от gyps (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно такова нещо би ти свършило по- добра работа от нов рутер.

Доста скъпичко, кажи-речи на цената на що годе по-добър маршрутизатор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи с какво го ползваш на двора колега - комуникацията между две у-ва зависи и от двете, а ние не знаем второто (това на лаптопа/компютъра) какво е?

Като вариант в твоя случай е да вдигнеш сегашния си маршрутизатор нависоко на гардероб или на поставка и да си поиграеш с ъгъла на антената - постигат се по-добри резултати в покритието. Има и варианти със саморъчно направен рефлектор, който насочва сигнала на рутер-а в определена посока, НО ние не сме сигурни, че проблема е в рутер-а ти. Аз бих заложил на проблем с маломощна антена вградена в лаптопче или таблетче със стар стандарт (b/g)...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отзоваването.Съжалявам,че не ви благодарих по-рано,но днес се връщам от доста дълга командировка. Докато се чудих,ми изпадна TL-WR940N на доста добра цена и го закупих.Като мнение искам да споделя,че представянето му е много по-добро от TL-WR740N.Говоря като покритие! Още едно голямо благодарско на всички за огромната помощ!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от tezcatlipoca
      Здравейте,

Четейки теми тук осъзнах колко съм бос на тема безжични връзки и т.н. и реших да се допитам
      Имам нужда от нов рутер за вкъщи. Говорим за апартамент 90 квадрата.
      Нета се ползва главно от един Intel Nuc (в момента вързан с кабел към рутера), който от утре ще е с карта intel Wireless-N 2230,
      един iPad, един лаптоп и временно една настолна машина, която се продава (свързана е с TL-WN821N USB адаптер) . Обикновено работят 3 устройства едновременно, рядко над 4 (мобилни телефони). Често се свалят торенти, uTorrent почти винаги е включен.

В момента съм с някакъв sweex, който е G и е без коментар - като пусна торент да се сваля (1,6 мб/сек макс през USB адаптера)
      и безжичния нет умира за другите устройства. Иначе Nuc-а през кабела сваля с 6мб/сек.
      Доставчика ми е Медиком (ако има някакво значение).

Чудя се между двата рутера от заглавието. И двата могат да се намерят на една цена.
      Не планирам да инсталирам custom firmware на тях (zyXEL-а така или иначе не може).
      Искам рутера като го инсталирам и да забравя за него

Помощ?
    • от geshadve
      Преди 1 месец си купих рутер TP-Link TL-WR740N. Абонамента ми е за 50 mbps интернет, но от рутера изкарвам най-много 7-8 mbps. Техници го погледнаха, казаха да го върна и това направих. Обновили са firmware-а му и са написали, че би трябвало да работи добре, но проблема си остана. Върнах рутера отново, дадоха ми нов и пак същия проблем. В момента се чудя дали те не са си отворили учебниците или е отново проблем в рутера, или е проблем от моята страна.
      Интернет кабела ми е свързан към LINKSYS SPA2102. От там чрез друг кабел са свързани рутера и LINKSYS SPA2102. Компютъра ми, и рутера са свързани чрез Eathernet кабел.
    • от palace123
      Другари,

Достъпът до интернет получавам чрез PPPoE, като се свързвам с локален сървър на адрес 192.168.0.1. Адресът на настолния компютър е 192.168.0.32, а за да се осъществи самата връзка от значение са единствено потребителят и паролата, IP адресът и MAC адресът не са от значение.

Вчера си купих рутер TL-WR841N, така че да споделям интернет към повече устройства в дома, а не единствен ползвател да бъде настолният компютър. По подразбиране рутерът създава своя локална мрежа 192.168.1.x и раздава адреси през DHCP.

Проблемът с такава конфигурация е, че настолният компютър вече не е част от предишната мрежа 192.168.0.x. Целта е той да си остане пълноправен участник в същата, по възможност запазвайки стария адрес, за да може да има достъп до споделени ресурси на машина 192.168.0.331,2.

(1 - 192.168.0.33 е самостоятелна машина и не е част от домакинството)
      (2 - 192.168.0.33 има споделено съдържание, достъпно само от адрес 192.168.0.32)

Кой е най-добрият (правилен?) начин да бъде постигнато това?

Благодаря предварително за всички напътствия, насоки и решения.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.