Премини към съдържанието
DjBobo

Инсталация на Nvidia Geforce 8800 gt 512mb 256 bit ddr3

Препоръчан отговор

Взех си Nvidia Geforce 8800 gt 512mb 256 bit ddr3, но нещо не тръгва машината като я свържа, вентилатора на картата се върти, но харда и цялата система като цяло не може да зацепи. Като сложих диска с драйвърите видях че има само за XP и Vista, а аз съм със седмица, дали това е проблема въпреки че ми се струва странно да не може да върви и на седмица. Пише че минималното захранване което изисква е 400 вата, моето е точно такова и това не мисля че е проблема, ако някой може с нещо да помогне ще съм благодарен. 
Дъното е Asus P5KPL-AM EPU с двуядрен процесор 2 GHz и 4GB RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премести временно на вградената карта, избери от биос основната която да се ползва да е pci, и след това пробвай отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако компа зацепва без нея, значи проблема е в картата. Захранването ти ако е JNC (или от този тип) е съвсем вероятно да не е 400W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основния въпрос е: Работеше ли картата, когато я купихте?

Вариант, за да разбереш дали ще тръгне: както са писали по-горе /вадиш първо батерията/ стартираш с вградената карта и чакаш да зареди. Виж дали ти търси ново устройство. После рестартираш, влизаш в БИОС-а и настройваш да тръгне от PCI-ex и рестарт. Местиш кабела на външната карта. Ако не тръгне, значи имаш проблем... Захранването би трябвало да я подкара, защото е без товар...

Редактирано от pataran (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има опции:

IGD

PCI/IGD

PCI/PEG

PEG/IGD

PEG/PCI

в момента е на PEG/PCI на кое трябва да го преместя

Когато я свържа системата ми не тръгва дори да сам сложил кабела на вградената, като махна новата карта тогава тръгва.

Редактирано от DjBobo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има опции:

IGD

PCI/IGD

PCI/PEG

PEG/IGD

PEG/PCI

Пробвай с обратното - PCI/PEG или PCI/IGD. Все с едното от двете би трябвало да запали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има опции:

IGD

PCI/IGD

PCI/PEG

PEG/IGD

PEG/PCI

Когато я свържа системата ми не тръгва дори да сам сложил кабела на вградената, като махна новата карта тогава тръгва.

Първо трябва да извадиш батерията, за да забрави настройките и да приеме фабричните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А изобщо включил ли си допълнителния 6 пинов захранващ кабел? Предполагам захранването ти няма такъв, та ще е необходим преход. А тия малки бомбички, може и да не подкарат тая карта с преход. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вероятност, да не стане и с преход и да трябва смяна на захранването и май ще е по-добре да продам картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не ни каза от самото начало, че не си сложил 6 пиновия конектор? А? А? А?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не ни каза от самото начало, че не си сложил 6 пиновия конектор? А? А? А?

Ами откъде да знае човека. Нали за това пуска тема, за да разбере проблема. А вие защо не се сетихте най-напред това да го попитате? Това е типичен случай, когато захранването на видеокартата не достига. Вентилаторите завъртат, но дотам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами откъде да знае човека. Нали за това пуска тема, за да разбере проблема. А вие защо не се сетихте най-напред това да го попитате? Това е типичен случай, когато захранването на видеокартата не достига. Вентилаторите завъртат, но дотам.

Ми питахме го, аз лично го питах какво му е захранването. Той вместо да отговори на наличните въпроси пита за биос-а как да превключи видеото. Следователно заключихме, че щом си бърка в North Bridge контролите значи разбира достатъчно, че да си вкара 6 пиновия конектор и да си го завърти на поничката да му свети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли 6 пинови които да стават от една 4 пинова, защото така ще ми трябват 4 4 пинови а нямам толкова свободни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих кабели и ги свързах, тръгва но не както трябва всичко е на едни снежинки и черти, пробвах и с друго 400 ватово захранване същата работа. Възможно ли е това да е от захранването да знам дали да си взимам по-мощно или да търся друга карта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако тия снежинки ти се появяват преди да почне зареждането на операционната система,най-вероятно картата е прегряла в миналото и е дефектирала.Ако е така преди да се изхвърли на боклука може да пробваш да я пуснеш във фурната(да готварската фурна-потърси из форума има обяснения как се прави,но само ако картата е гарантиран пътник се прави това и резултатите са различни-от магическо оправяне до пълно дефектиране).И другия път като си взимаш компонент втора ръка задължително тест преди да го купиш(ако е възможно и стрес тест при дъно/процесор/видео)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих кабели и ги свързах, тръгва но не както трябва всичко е на едни снежинки и черти, пробвах и с друго 400 ватово захранване същата работа. Възможно ли е това да е от захранването да знам дали да си взимам по-мощно или да търся друга карта ?

Изтеглете си драйвери от сайта на производителя.

Намерете друг компютър и я свържете там,да видим какво ще става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става и с драйвъри, а и не е от тях защото още при биоса всичко е на черти и снежинки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната дефектирала 8800(май не останаха здрави вече), която за съжаление някой безскрупулен мошеник я е пробутал за здрава. Остава варианта да я опечеш във фурната - така и така не става за друго.

Съживявяне на умрели процесори, памети и видео карти чрез изпичане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го подучвайте да пече във фурната, че ще направи някоя беля.

Да продава охлаждането на картата за 10-15 лева и друг път да не се

занимава с глупости.

Авторе, купил си 4GB DDR2-ки обаче се циганиш за една нископрофилна

видео карта която ще е няколко пъти по-добра от 8800. Какви ги вършиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих ново захранване за 100 лв RAIDMAX 600W и същата работа явно е за коша или фурната. Само да ви поискам мнение за: NVIDIA GTX 560 Ti ASUS DCII 1GB GDDR5 или GTX 460 Sonic Platinum (1024MB GDDR5) - Palit 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези карти ще нарушат баланса на системата ти, няма да можеш да използваш целия капацитет на картата заради слабия процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със ново дъно или само нов процесор за това дъно?

Сегашното ти дъно е сокет 775.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо само процесор в по късен етап и ново дъно вече ddr3, От години съм така, смисъл постоянно си купувам по-нови части след като продам старите. Така компютърът винаги ми е горе долу нов а не ми се отразява особено много финансово. Така че искам да взема по-добра видеокарта, за да знам че поне нея скоро няма да сменям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.