Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам питане относно охлаждаща подложка, а по конкретно, закупих си днес такава, марка DeepCool, два вентилатора, не давам линк да не се окаже реклама, не е от скъпите, не е и съвсем евтина -47 лв. Включва се на USB,работи, вентилаторите въртят,но в Windows- устройства и принтери я няма, а клавиатура, мишка си ги има, става дума за лаптоп. На Windows 8 съм. По-интересното е , че самата подложка има 3 USB входа и като сложа там флашка, си се появява и и флашката я има в Устройства и Принтери, всичко си е наред. Питането ми е да се тревожа ли, че подложката я няма в Устройства и Принтери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам питане относно охлаждаща подложка, а по конкретно, закупих си днес такава, марка DeepCool, два вентилатора, не давам линк да не се окаже реклама, не е от скъпите, не е и съвсем евтина -47 лв. Включва се на USB,работи, вентилаторите въртят,но в Windows- устройства и принтери я няма, а клавиатура, мишка си ги има, става дума за лаптоп. На Windows 8 съм. По-интересното е , че самата подложка има 3 USB входа и като сложа там флашка, си се появява и и флашката я има в Устройства и Принтери, всичко си е наред. Питането ми е да се тревожа ли, че подложката я няма в Устройства и Принтери?

За какво ти е да се вижда подложката в устройства и принтери?Тя нали работи.Няма място за тревоги.Аз съм използвал и също не се вижда там.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това да не ти е хардуер, че да се вижда там. Защо ти е, ще и подаваш някакви инструкции ли?

Подложката използва USB за захранване, нищо по-специално, като в твоят случай има и екстра да служи и като USB разклонител.

Операционната система не се разпорежда с нея по някакъв начин за да я регистрира като хардуер, закачен на USB-то. Това си е просто устройство, ползващо USB порт за захранване + предаване на информация към шината от включените в портовете на подложката устройства (USB разклонител).

Естествено, щом включиш нещо към този разклонител с което операционната система работи, например флашка, то ще си бъде регистрирано като активно устройство, тъй като реално дъното не прави разлика дали си го пъхнал директно в USB изхода или използваш някакъв вид разклонител, какъвто се явява подложката.

По тази логика, ако включиш един USB кабел на края на който си закачил една крушка, която да се захранва от 5 волтовата линия на USB-то, то трябва и това приспособление да ти го регистрира OS като устройство.

П.С: Охлаждащите свойства на подобни подложки са мит, сътворен с маркетингова цел. 1-2 градуса надолу.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.