Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От доста време се чудя за какво е това "dual chanel " каква рам памет мога да сложа там ето какво ми е дъното http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF4G-DVI/ двата нормални слота за заети но искам да сложа още рам моля накой да ми обясни какво е значението на "dual chanel " на български защото само на английски намирам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - "рам памет" е тавтология, съкращението "RAM" само по себе си включва думата "памет". А по същество - двуканалната архитектура позволява да се удвои шината за достъп до паметта, като по този начин се удвоява пропускателната способност и паметта вече чете и пише два пъти по-бързо - обемът на достъпената информация за всеки такт от работната честота се удвоява. В общия случай модулите трябва да са абсолютно еднакви (един и същ модел; много често се продават на чифт, някои производители твърдят, че тестват модулите по двойки), но в някои случаи могат да са различни и да се напаснат един към друг - този с по-висока честота да тръгне на по-ниска честота, този с по-стегнати тайминги да тръгне на по-охлабени. Във висок клас настолни и сървърни системи съществуват и три и четириканални архитектури (например Intel X58, Intel X79 за настолни компютри), в които случаи аналогично пропускателната способност става съответно три и четири пъти по-голяма, сравнена с един канал.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най общо казано, за да работи една рам памет в двуканален режим: трябват две еднакви плочи памет (с еднакви тайминги, размер,честота и марка), които се поставят на слотовете на дъното със еднакви цветове.

Във вашият случай те са 2 жълти или 2 оранжеви слотове. На това дъно максимално може да поставите рам, която е на DDR2 800 MHz.

Но, иначе може да се сложи и с малко по-висока честота (но пак ще работи на 800, за това няма смисъл)

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря значи аз мисля да взема kingston DDR2 1GB 800mhz 4 бр и ще ги сложа на всичките но за да използвам дуал чанел ми стигат и 2 кингстон .Примерно ако сложа 2 плочки на двата канала ще работи но с 1 няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
    • от koko2010
      Здравейте искам да ви попитам дали някой знае как да печеля пари от интернет. Много съм добър с WEB знам JavaScript php HTML css. Но лошото е че съм на 12. Правил съм и сайтове които са доста известни. Но за съжаление един два сайта на познати и няма как да им взема пари. Затова ако може да ми кажете някакъв начин чрез сайтове да печеля ще съм и много благодарен.  

• от Кристиян Йорданов
      Здравейте,
      Искам да ви попитам имам една система която съм направил но в нея има файлове като data.txt. Въпросът ми е как тази data.txt да я изтрия без да влизам в хоста
    • от vborisovit
      Здравейте, искам да си продам лаптопа, та се питах колко пари мога да му взема.
      Характеристики:
      Процесор: CPU Type    Mobile DualCore Intel Pentium B960, 2200 MHz (22 x 100)
      CPU Alias    Sandy Bridge-MB
      CPU Stepping    Q0
      Instruction Set    x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2
      Original Clock    [ TRIAL VERSION ]
      Min / Max CPU Multiplier    8x / 22x
      Engineering Sample    No
      L1 Code Cache    32 KB per core
      L1 Data Cache    [ TRIAL VERSION ]
      L2 Cache    256 KB per core  (On-Die, ECC, Full-Speed)
      L3 Cache    2 MB  (On-Die, ECC, Full-Speed)
      CPU #1    Intel(R) Pentium(R) CPU B960 @ 2.20GHz, 2195 MHz
      CPU #2    Intel(R) Pentium(R) CPU B960 @ 2.20GHz, 2195 MHz

Видео Карта: Video Adapter    nVIDIA GeForce 710M (Acer)
      GPU Code Name    GF117M
      PCI Device    10DE-1140 / 1025-068E  (Rev A2)
      Process Technology    28 nm
      Bus Type    PCI Express 2.0 x8 @ 1.1 x8
      Memory Size    2 GB
      GPU Clock (Geometric Domain)    270 MHz
      GPU Clock (Shader Domain)    540 MHz
      RAMDAC Clock    400 MHz
      Pixel Pipelines    8
      Texture Mapping Units    16
      Unified Shaders    96  (v5.0)
      DirectX Hardware Support    DirectX v11
      Bus Type    DDR3 (Micron)
      Bus Width    64-bit
      Real Clock    405 MHz (DDR)
      Effective Clock    810 MHz
      2D    GPU: 270 MHz, Shader: 540 MHz, Memory: 405 MHz
      3D    GPU: 775 MHz, Shader: 1550 MHz, Memory: 900 MHz
      Рам Памет: 8 GB
      USB: 3.0
      HDD:750GB
      HDMI

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.