Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Йоан Арабов

Какво да правя с dual chanel ?

Препоръчан отговор

От доста време се чудя за какво е това "dual chanel " каква рам памет мога да сложа там ето какво ми е дъното http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF4G-DVI/ двата нормални слота за заети но искам да сложа още рам моля накой да ми обясни какво е значението на "dual chanel " на български защото само на английски намирам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - "рам памет" е тавтология, съкращението "RAM" само по себе си включва думата "памет". А по същество - двуканалната архитектура позволява да се удвои шината за достъп до паметта, като по този начин се удвоява пропускателната способност и паметта вече чете и пише два пъти по-бързо - обемът на достъпената информация за всеки такт от работната честота се удвоява. В общия случай модулите трябва да са абсолютно еднакви (един и същ модел; много често се продават на чифт, някои производители твърдят, че тестват модулите по двойки), но в някои случаи могат да са различни и да се напаснат един към друг - този с по-висока честота да тръгне на по-ниска честота, този с по-стегнати тайминги да тръгне на по-охлабени. Във висок клас настолни и сървърни системи съществуват и три и четириканални архитектури (например Intel X58, Intel X79 за настолни компютри), в които случаи аналогично пропускателната способност става съответно три и четири пъти по-голяма, сравнена с един канал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най общо казано, за да работи една рам памет в двуканален режим: трябват две еднакви плочи памет (с еднакви тайминги, размер,честота и марка), които се поставят на слотовете на дъното със еднакви цветове.

Във вашият случай те са 2 жълти или 2 оранжеви слотове. На това дъно максимално може да поставите рам, която е на DDR2 800 MHz.

Но, иначе може да се сложи и с малко по-висока честота (но пак ще работи на 800, за това няма смисъл)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря значи аз мисля да взема kingston DDR2 1GB 800mhz 4 бр и ще ги сложа на всичките но за да използвам дуал чанел ми стигат и 2 кингстон .Примерно ако сложа 2 плочки на двата канала ще работи но с 1 няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• от мария0401
      Здравейте, не знам как да започна. Объркана съм. Трябва ми съвет..аз съм на 17 наскоро разбрах,че имам още една сестра..никога не съм я виждала.При раждането й баба ми я е дала на някой без майка ми да знае..замислих се как може да има такива хора да дадат внучка си при раждането на някакъв човек без никой да знае..казаха ми ,че майка ми я е кръстила Доротея родена е 2004 година.Умирам от желание да разбера къде е ,да я познавам,да видя как се грижат за нея..не знам как да я намеря...винаги когато се опитам да говоря с майка ми тя започва да плаче...не може да ми кажи нищо опитва се,но я боли твърде много..много искам да я намеря...
    • от Камелия М.
      Здравейте! След като моето LG G2 успешно се развали след много години ползване нон-стоп, реших че ще трябва да си купя нов телефон. Колебая се между Xiaomi Redmi Note 5 AI и Huawei P20 Lite. По принцип съм доста прагматична и само визията не ме устройва, важно е цялостното представяне. Тъй като изобщо не съм сигурна че ще направя добра покупка, бих искала съвет или препоръка.
      (Бързина, камера и памет - това са моите критерии)
      Игри ще се играят, но от най-леките
    • от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.