Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Пускам тази тема тъй като не разбирам много от коли, но идва врими да си купя.  Бюджета ми е около 15.000лв но не и повече. Мисля да си купя кола, тип седан, черна( не е задължително), дизел, да не гори повече от 8(желателно под 7.5 т.е. да не ми гори повече от 20 кинта), не е задължително но ще е добре ако е с кожен салон. За поддръжката казват, че аудите е било мн. солено.. Да не е с много скъпа поддръжка и да е по висока от 2004. И да е с здрав мотор. Давам няколко примера които харесвам, очаквам ваши предложения, всеки коментар ще ми е от полза. post-341167-0-88924400-1377623837_thumb.post-341167-0-47849800-1377623827_thumb.post-341167-0-28340300-1377623818_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не ми гори повече от 20 кинта

Да не е с много скъпа поддръжка

Ще те разочаровам, но тези тричките, които си ги подредил едно до друго не отговарят на изискванията ти (освен, може би на кожения салон) :)

Може да се ориентираш към ето този автомобил. И един тапицер ще ти вземе към 500-600 лева за нов кожен салон и тъкмо ще ти остане някой лев :)

Поздрави

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не бих се силил на черна кола (да не говорим ако е матова боята)... лятото е много зор като я напече слънцето, а климатика колкото и да е силен на 5-татаминута си мокър... по добре сребрист металик... старата ми кола беше тъмносив металик - имах пластмасови перомоливи в жабката - така се бяха накривили и разтекли от жегата... сега има светло сив металик - разликата е около 20-30 градуса - на старата стигаше около 60-70, сега най много термометъра съм го виждал на 41... VW - няма никаква возия - все едно на каруца се возиш... колкото до цената - не мисля че тия коли са в бюджета ти...

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11377163555873739&f1=details&slink=3vrbhl

нещо такова бих си взел и останалите пари за консумативи, гориво и кеф... пък и за мен BMW 320 е по елегантно от 535 (на което според мен задницата погледната отстрани като правена от друг дизайнер)

Ще те разочаровам, но тези тричките, които си ги подредил едно до друго не отговарят на изискванията ти (освен, може би на кожения салон) :)

Може да се ориентираш към ето този автомобил. И един тапицер ще ти вземе към 500-600 лева за нов кожен салон и тъкмо ще ти остане някой лев :)

Поздрави

недей така де... това е грозно като рено симбол

Публикувано изображение

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздрави

Можели други предложения, изброените факти не са задължителни.(задължително:дизел,-8л/100, нескъпа поддръжка)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можели други предложения, изброените факти не са задължителни.(задължително:дизел,-8л/100, нескъпа поддръжка)

ако искаш евтина поддръжка - вземи си лада...

и гледай колата да не е имала български собственик, а да е нов внос...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако искаш евтина поддръжка - вземи си лада...

Не, просто казвам да не ми искат по 5 000 при всеки сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Семеен автомобил или сингъл ще го караш?

Повече в града ли ще се движиш или извънградско караш?

За работа ли ти трябва или за удоволствие?

Няма как да получиш адекватни предложения, ако не си задал адекватен въпрос.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Семеен автомобил или сингъл ще го караш?

Повече в града ли ще се движиш или извънградско караш?

За работа ли ти трябва или за удоволствие?

Няма как да получиш адекватни предложения, ако не си задал адекватен въпрос.

%50 извънграда да кажем, не е за работа, за момче на 18г :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми частите и на bmw и на audi/vw са скъпи...

%50 извънграда да кажем, не е за работа, за момче на 18г :rolleyes:

тоест за потенциално безразсъден и безотговорен шофьор... тогава търси нещо за 3-5000 и да не вдига над 150км/ч

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоест за потенциално безразсъден и безотговорен шофьор... тогава търси нещо за 3-5000 и да не вдига над 150км/ч

аа не искам да е нещо луксозно и май няма да си купувам друга след това :)

а какwо ще кажете за някакво мерцедесче :?

Редактирано от encxo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, млад си, имаш добър бюджет за кола и ти остава да отвориш Мобиле-то и след няколко дни си в джаза.

Вземи си кола, която те кефи, мощна колкото те кефи и с екстри, които ти допадат.

Ние тук ще ти разтягаме локуми за 23 марки коли, а ти ще си купиш накрая 24-тата и не защото сме казали неверни неща, а просто вкуса ти е такъв.

Всъщност от София ли си?

Препоръчвам ти (ако си) да отидеш в събота до борсата в Горубляне, отделяш си поне 2-3 часа и започваш да обикаляш, гледаш модели, сядаш в тях за да видиш какво ти допада и в кои марки коли се чувстваш добре, стесняваш доста кръга и минаваш пак от тук, за да ти излеем 6 кила мозък и да ти кажем колко куха лейка си и как избора ти е скапан.

Няма как да ти помогнем за избор без да кажеш кое ти допада и с кой автомобил се сливаш, като седнеш в него.

Капиш?

Редактирано от algor (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е за работа, за момче на 18г :rolleyes:

А ти до кога смяташ да не работиш ? Докато те поемат децата ти ли.  Щом има кой да дава пари не го жали. Audi или BMW това са твоите коли и дизелите им са здрави и не горят много. А по нататък като почнеш и да работиш ще вдигнеш бюджета и пак същите марки ама по нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не бих се силил на черна кола (да не говорим ако е матова боята)... лятото е много зор като я напече слънцето, а климатика колкото и да е силен на 5-татаминута си мокър... по добре сребрист металик... старата ми кола беше тъмносив металик - имах пластмасови перомоливи в жабката - така се бяха накривили и разтекли от жегата... сега има светло сив металик - разликата е около 20-30 градуса - на старата стигаше около 60-70, сега най много термометъра съм го виждал на 41... VW - няма никаква возия - все едно на каруца се возиш... колкото до цената - не мисля че тия коли са в бюджета ти...

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11377163555873739&f1=details&slink=3vrbhl

нещо такова бих си взел и останалите пари за консумативи, гориво и кеф... пък и за мен BMW 320 е по елегантно от 535 (на което според мен задницата погледната отстрани като правена от друг дизайнер)

недей така де... това е грозно като рено симбол

Публикувано изображение

Е, професоре, казваш доста вярни неща, но се изхвърли за температурата. Точно в последния брой на Ауто Билд имаше една статия за температурите при различните цветове автомобили. Разликата не е 20-30 градуса, както казваш, а 6 градуса. Или в техния случай 57 градуса за белия автомобил след 30 минути и 63 градуса при черния. Аз също карам черен и се свиква с всичко. Карал съм и доста по-светли цветове, но разлика трудно се усеща. Отваряш прзоврците за 2-3 минути, пускаш климатика и си готов. Не знам как така се изпотяваш, явно жлезите ти са по-особени. Зимата обаче имаш голямо предимство. Автомобилът е по-топъл, дори при хапливото слънце. Моторът също загрява по-бързо, заради по-бързото загряване на черния автомобил. от там пестиш и гориво, макар лятото да го прахосваш за охлаждане. 

А по темата за автомобила...бях готов да предложа БМВ + 200 к.с., комби, дизел, но като видях годинките на автора, се отказах :) А за 15 000 се взема нова кола с автокаско. и да я удря, ще му я оправят. ПО-малко коне, с екстра климатик. Това ако се плаща кеш. Ако не, 15000 лева са идеални за първоначална вноска за дизелов автомобил. Вече схемите на изплащане се проверяват на място. Лично аз не бих се набутал със стара кола. Вземаш нова с 5 години гаранция и си свиркаш. Само плащаш автокаско всяка година, но ако е чак такъв проблем, задели си от сегашните 15 000 лева поне 2-3000 и ги сложи на влог. Това в случай, че нямаш доходи. А новия дизелов автомобил, гори супер малко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аудито е страхотно другите въобще не могат да се мерят с него. тва беемве специално на мен лично ми идва много грозно доста тромаво стои и като цяло - несполучлив модел. за това фау-ве - какво да говорим? :) малко се изненадвам обаче такова ауди толкова евтино да го дават, да не е някаква шашма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да си взема някакво ауди а4 2005/6 ще ми обясните ли малко за поддръжката горенето и комфорта. Като цяло, струва ли си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми само ще ти кажа че според мен това е най-страхотния автомобил за класа си правен някога. Ако имах възможност бих си взел точно такова - за поддръжка и горене не мога да ти кажа, но за комфорта не се съмнявай и да, няма начин да не си струва. :) Аз не бих гледал колко ше гори бих си зел с трилитров двигател като го настъпя да изреве и да са изстреля - нали за това се взема такъв тип кола? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да си взема някакво ауди а4 2005/6 ще ми обясните ли малко за поддръжката горенето и комфорта. Като цяло, струва ли си ?

Ауди, БМВ и Мерцедес винаги си струват, но въпроса е какво ще ти струва да караш това, което си струва.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми само ще ти кажа че според мен това е най-страхотния автомобил за класа си правен някога. Ако имах възможност бих си взел точно такова - за поддръжка и горене не мога да ти кажа, но за комфорта не се съмнявай и да, няма начин да не си струва. :) Аз не бих гледал колко ше гори бих си зел с трилитров двигател като го настъпя да изреве и да са изстреля - нали за това се взема такъв тип кола? :)

Малеее ... ти си тежък случай !

Някакво мнение за тази ? (Колко гори) .. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11377071291369598&f1=details&slink=3vude1

Гори колкото и сложиш ... нищо не връща. Това колко гори е много разтегливо понятие. Много зависи колко ти е тежък крака. Моята може да гори и 8.5 може и да гори 16 също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, ако мнинето е глупавоне пиши !!

Не въпросите са ти глупави младежо ! Като покараш малко кола ще разбереш колко разлика може да ти даде една кола с лек и тежък крак. Ако ти кажа че BMW ще ти гори 7/100 а се окаже че при теб гори 10/100 ще пишеш що сме те излъгали. Докато в действителност при други хора може и да падне на 6/100.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11372847432472447&f1=details&slink=3vx3k1 Нещо различно от предложеното досега :) Нисък разход (зависи колко ти тежи крака както каза Izabel), достатучно рязка и доста солидна във всяко едно отношение. В пъти по-евтина поддръжка от Ауди, БМВ и Мерцедес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Аз не бих гледал колко ше гори ...

В това има смисъл, защото авторът на темата изпада в противоречие - иска скъпа кола с евтина поддръжка, която и да не му тежи с горивото! Я помисли малко кое и как. Да ти добавя ли данъците и застраховките?

... бих си зел с трилитров двигател като го настъпя да изреве и да са изстреля - нали за това се взема такъв тип кола?  :)

В каква посока да се изстреля, към първия стълб ли? Момчето е на 18 г, как ще я кара тази кола, това да не е Трабант (с огромна почит към возилото, карал съм го 9 г), който да вдига 100 км/ч само при лек наклон и с попътен вятър? Ама друго си е да се изрежеш по чаршията с лъскава кола, мацките ахват и сами почват да се събличат...

Момчета невръстни, кола се кара с горната глава, не с долната!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като покараш малко кола ще разбереш колко разлика може да ти даде една кола с лек и тежък крак. Ако ти кажа че BMW ще ти гори 7/100 а се окаже че при теб гори 10/100 ще пишеш що сме те излъгали. Докато в действителност при други хора може и да падне на 6/100.

АКо някой 18 годишен иска колата да не гори много,значи му трябва нещо с 1.2-1.4 мотор :) Колкото и да го гази,да не прехвърля 7-8 /100 :)

На тях представите за каране им идват от компютърните игри,а Вин Дизел е най-якия шофьор :).

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускам тази тема тъй като не разбирам много от коли, но идва врими да си купя.  Бюджета ми е около 15.000лв но не и повече. Мисля да си купя кола, тип седан, черна( не е задължително), дизел, да не гори повече от 8(желателно под 7.5 т.е. да не ми гори повече от 20 кинта), не е задължително но ще е добре ако е с кожен салон. За поддръжката казват, че аудите е било мн. солено.. Да не е с много скъпа поддръжка и да е по висока от 2004. И да е с здрав мотор. Давам няколко примера които харесвам, очаквам ваши предложения, всеки коментар ще ми е от полза. Публикувано изображениеBMW-545i-E60.jpgПубликувано изображение38692040001_large.jpgПубликувано изображениеindex.jpg

Kупуването е най-лесното-имаш парите купуваш,но след това започват мъките:) Имай впредвид че за кола която струва 15 000 лв. ще ти трябват около 1500-2000 лв. годишно за обслужване и такси( застраховки,данъци...)На Пасата Първоначалното му обслужване е около 1500 лв.( ремъци,ролки,масло,филтри...)Преди да си купиш каквато и да е кола първо се поинтересувай можеш ли да си позволиш нейната поддръжка .

Относно горенето....ще ти дам пример BMW 640D  по каталог-гдадско.11.1/100 извън градско 8-9/100, на аутобана 36/100 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.