Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблема е че когато стартирам pc-то ми изписва че липсва някякъв файл от system32, въпреки че не съм трил нищо.И въпроса ми е дали ще мога вместо да преинсталирам ОС и да загубя всички файлове да го поправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Най-вероятно проблемът се дължи на проблем с диск/файлова система. Възможно е да си спестиш repair, ако пуснеш един chkdsk /r. Ако windows не се стартира в safe mode, можеш да използваш ASR.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уиндоус мога да си изтегля от Замунда.А били ми обяснил по-подробно chkdsk /r.А със сейф мод съм пробвал не става. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уиндоус мога да си изтегля от Замунда.А били ми обяснил по-подробно chkdsk /r.А със сейф мод съм пробвал не става. 

Стартираш от инсталационния диск и като стигнеш до момента да избираш - еnter/за да продължиш/ и "R"/repair/, избираш R. Компютъра излиза от "синия" екран и влиза в "конзола" /на черен екран/. Ще те пита относно Windows-а, ако виждаш C:Windows, пишеш 1. Натискаш enter и после пишеш fixmbr и пак enter, след това fixboot и пак еnter. Накрая exit и компа се рестартира. Ако пак ти покаже грешката, си за преинсталация, защото истинската поправка става със същия диск, от който е бил инсталиран. До колкото разбирам ти нямаш такъв и освен това като време е същото като при чистата инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е че когато стартирам pc-то ми изписва че липсва някякъв файл от system32, въпреки че не съм трил нищо.И въпроса ми е дали ще мога вместо да преинсталирам ОС и да загубя всички файлове да го поправя?

Въобще успява ли да зареди ОС.

Можеш ли да направиш снимка, или да препишеш, какво ти изписва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
pataran благодаря за полезната информация и да нямам този диск, ще пробвам този метод.

ba4o_kiro64 не успява да зареди а преди зареждането ми изписва:

Windows could not start because the following file is missing or corrupt:

WINDOWSSYSTEM32CONFIGSYSTEM

You can attempt to repair this file by restoring Windows Setup using the original CD-ROM

Select 'r' at the first screen to start repair.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Ако използваш System Restore и имаш точка/и на възстановяване можеш да опиташ с

Last Known Good Configuration

Редактирано от angel* (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, и аз имам същият проблем. Имам оригинален диск с Windows на машината, въпросът ми е как да си стартирам рипеъра?

Благодаря.

Само да дообясня, че стартирам диска. След като направи нужните проверки натискам "r"  за поправка. След това му пиша 1 и надписа е C:\WINDOWS    предполагам че чака някаква команда, каква е тя?

Благодаря отново!

Редактирано от moniks-2-4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, и аз имам същият проблем. Имам оригинален диск с Windows на машината, въпросът ми е как да си стартирам рипеъра?

Благодаря.

Само да дообясня, че стартирам диска. След като направи нужните проверки натискам "r"  за поправка. След това му пиша 1 и надписа е C:\WINDOWS    предполагам че чака някаква команда, каква е тя?

Благодаря отново!

При Winаdows XP два пъти се появява по време на инсталацията, опция зa Repair.

Първият път е за да си стартираш Рековери конзолата.Трябва да я пропуснеш.

Преди да дадеш да се инсталира е вторият път за същинската поправка.

До нея можеш да стигнеш и по друг начин.

Зареждаш инсталационият диск при включена ОС.

Отваряш диска и стартираш да инсталира.Избираш да направи надграждане а не инсталиране.

След като преминеш под няколко прозореца ще се рестартира.

И тогава започва същинската поправка.Друг е въпроса, дали е пълноценна тази поправка!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предполагам че чака някаква команда, каква е тя?

Да и командата е формат на дяла  :) иначе ще стане една манджа с грозде  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и командата е формат на дяла  :) иначе ще стане една манджа с грозде  :D

Е не с рогът де - що пък веднага формат?

Навремето, когато работех под ХР, съм оправял нещата и с repair, и с преинсталация без форматиране. Когато преинсталираш - само ти презаписва папката Windows и регистрите и най-много някои програми да не тръгват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора нека сам си реши , но всички процедури направени без формат си е боза и манджа с грозде .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не с рогът де - що пък веднага формат?

Навремето, когато работех под ХР, съм оправял нещата и с repair, и с преинсталация без форматиране. Когато преинсталираш - само ти презаписва папката Windows и регистрите и най-много някои програми да не тръгват.

Благодаря на всички, успях да поправя Windows-a! :)

Редактирано от moniks-2-4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.