Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, закупих си горепосочената видеокарта! Проблема ми е следния:

- картата е включена в дъното + 6пиновия, вентилаторите въртят, но нямам картина.

Конфигурацията ми е следната:  - Процесор - AMD Phenom II x4 955BE

- RAM - 6GB HyperX 1333MHz

- Захранване - Chieftec 500W

- Дъно - GIGABYE 78LMT-USB3

Надявам се някой да помогне. Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време в един приятел ме викна да видя какво става беше по-същия начин картина няма вентилаторите на мах вървяха, какво ли не пробвах не успях да оправя или да разбера от какво е проблема, та беше в гаранция дадохме я оправиха я, и след 1 ден т'ва фр ми звани и ми вика, отново същия проблем, та върнахме видео картата дадоха ни нова. Не искам да те плаша, но си мисля, че си е отишла или ако е нова си попаднал на дефект? Кажи видео картата от кога ти е ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е с вградена графична карта и явно там е проблема. Виж в биоса какви опции има. Избираше се кой графичен ускорител да е "първи", ако мога така да се изразя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е с вградена графична карта и явно там е проблема. Виж в биоса какви опции има. Избираше се кой графичен ускорител да е "първи", ако мога така да се изразя...

Интересно е как ще влезе в БИОС и ще научка къде е тази опция , без картина на монитора ... тука и баба ванга няма да може да му помогне !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сложи кабела на вградената, много интересно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека авторът на темата на опита на друг монитор,за да сме сигурни все пак,дали картата дава този проблем.

п.п. Ако има някой познат наблизо,нека опита с тази карта на неговото дъно.Захранването също е важно.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека авторът на темата на опита на друг монитор,за да сме сигурни все пак,дали картата дава този проблем.

п.п. Ако има някой познат наблизо,нека опита с тази карта на неговото дъно.Захранването също е важно.

Щом я е закупил скоро, значи я е монтирал скоро, а след това се е появил проблема. Сигнала си върви през вградената още, първо това да оправи и ако не стане да пробва другите варианти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом я е закупил скоро, значи я е монтирал скоро, а след това се е появил проблема. Сигнала си върви през вградената още, първо това да оправи и ако не стане да пробва другите варианти.

А също така скоро може да е махнал предишната си карта,която например е била слабичка за изискванията му.Пък с предишната,видиш ли,е имало картина на монитора....

Но с така получените данни можем само да гадаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах на 17inch NEC, след което на Panasonic 55inch и картина няма никъде.

А също така скоро може да е махнал предишната си карта,която например е била слабичка за изискванията му.Пък с предишната,видиш ли,е имало картина на монитора....

Но с така получените данни можем само да гадаем.

Да, преди имах Radeon 3870X2, след като я махнах, включих Onboard.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи от биоса така, че default да ти е PCIE, а не onboard.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи от биоса така, че default да ти е PCIE, а не onboard.

Пробвах така, но пак нищо. Наложи се да намеря видеокарта, за да мога да влезна в биоса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата ли да намериш? Ако е у теб пробвай и с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата ли да намериш? Ако е у теб пробвай и с нея.

Проблема не е в PCI-E слота, а самата видеокарта. Закачих си радеона 3870X2, работи си перфектно, но 7850 няма сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ви се занимава,намерете някое друго дъно,да я закачите там ида пробвате какво ще стане.Ако няма сигнал,работата е ясна.Дано да е в гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава взимаш 7850 и пробваш на друг компютър, най-добре ще е, ако няма вградено видео, за по-голяма сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да гадая, но сигурно е като на това приятелче чисто ново видео същия начин.... Беше Nvidia GTS 250 256 bit 1 GB GDDR3 .... На всеки му може да се случи явно дефект, се получил.... Пробвай я и на друго пц и там ако не запали, значи е за кофата с боклук, ако освен няма гаранция, да я върнеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е проблема да е от дъното? Ъпдейт на биоса би ли могъл да оправи проблема? И най-важното: Има ли сервиз, който би могъл да извърши ремонт на видеото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е проблема да е от дъното? Ъпдейт на биоса би ли могъл да оправи проблема? И най-важното: Има ли сервиз, който би могъл да извърши ремонт на видеото?

Не и за двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранция няма ли видео карта, за кой път вече ви питам кажете видео картата нова ли е ? Според това, което сте написали в първия пост е нова видео картата, та това ме навежда, че има гаранция? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранция няма ли видео карта, за кой път вече ви питам кажете видео картата нова ли е ? Според това, което сте написали в първия пост е нова видео картата, та това ме навежда, че има гаранция? 

Картата е внос, няма гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога,макар и много рядко,е възможно да се получи някаква несъвместимост между дъно и видеокарта.Очакваме да я пробвате на друг компютър с друго дъно.

А като махахте старата и слагахте новата,всичко наред ли беше? Картата добре ли си влезе в слота? 

В БИОС настройките вече са за външна видеокарта,нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога,макар и много рядко,е възможно да се получи някаква несъвместимост между дъно и видеокарта.Очакваме да я пробвате на друг компютър с друго дъно.

А като махахте старата и слагахте новата,всичко наред ли беше? Картата добре ли си влезе в слота? 

В БИОС настройките вече са за външна видеокарта,нали?

Пробвах я на дъно asrock g41m-vs3, същата история. Старата карта работи идеално. Когато поставям новата, всичко включвам както трябва и влиза перфектно в слота. Незнам дали не ми е прецакан биоса, защото махнах батерията, а не ми ресна настройките. Няколко пъти пробвах - не става. Избирам LOAD DEFAULT, но не връща настройките по подразбиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте,като махнете батерията,да дадете контактните пластини на късо,с някоя тънка отверчица.

И се подгответе идейно,че видеокартата ви не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.