Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте !

Пиша тук с надеждата да ми помогнете, макар и проблема да се окаже елементарен. Модел - Acer Aspire 5742ZG

Днес като го включих на обяд, забелязах, че изобщо не включва, още от старта върти вентилаторите на напълно максималните обороти, които съм чувал от лаптопа и няма никаква активност със диска, абсолютно нищо не свети, дисплея изобщо не трепва, абсолютно нищо не показва, дори подсветката не си включва. И то буквално е като мъртъв, само си върти вентилаторите на макс и нищо друго не прави, ако го оставя цял ден да "работи" - ще шуми докато му падне батерията. Мене лично ми изглежда като мъртъв процесор, но преди това проверих всичко. Закачих на адаптер, махнах му батерията, изкарах му рам платката и я вкарах в друг слот, размествах тук-оттам - няма ефект.  Ако имаше проблем със рам би трябвало да изписука. Ако харддиска му е "счупен" то трябва да си тръгне и биосът да покаже, че има грешка със харда. Но въпреки всичко и харддиска му го закачих на настолното PC през някой сата кънектор и още от включването на уиндоуса си го разпозна коректно, C-то със операционната беше там, ext партишъна със убунтуто си стоеше, другият дял за данните не беше мръднал, всичко си беше ок, даже настроих биоса да буутва от харда на лаптопа и си буутна уиндоуса без грешка, включително и убунтуту, сканирах го за бад сектори - няма.

При положение, че вчера не съм правил нищо особенно с него, не съм го натоварвал, само си браузвах в нета и си теглих някои филмчета, накрая го изключих и си оставих на бюрото, а днес като го включих... :no-no:

Лаптопът не е в гаранция. От какво друго може да бъде проблемът ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е дъно :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен !

Притеснявах се, я чипсета/дъното му е заминало, я процесора е изгорял... Накрая проблема се оказа хлабави, ама много хлабави слотове за рам памет. Преместих го на другия слот и веднага тръгна. Абе това дъно на Ейсър няма ли биос, няма ли звукова индикация - да пилка, да измялка, че нещо рам-паметта му е крива ? И аз се притеснявах, изпадах в драми, че ще трябва да купувам нов, пък той просто рам-паметта му не била наместена...Да ми беше измялкало, че няма  рам-памет поне да не се притеснявам и да проверявам всички части

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе това дъно на Ейсър няма ли биос, няма ли звукова индикация - да пилка, да измялка, че нещо рам-паметта му е крива ?

Да не би да има опция за изключване на звуците :( - разгледай сега щом е тръгнал .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай БИОС-а му и виж какво си изключил или най-добре направи ресет на БИОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никаква функция за изключване на "beep-кането", биосът е супер беден и няма никакви настройки, не е както на компютрите да речем. Но досега не съм виждал биос, който има възможността да се изключи писукането, от къде го измислихте това ? Как иначе ще сигнализира ако има проблем с някой компонент ? Не вярвам да съществува дотолкова некадърно направен биос, че да има възможността да се изключва писукането. На всичките компютри които съм "барал", досега не съм видял такава възможност в биос менюто !

Разгледай БИОС-а му и виж какво си изключил или най-добре направи ресет на БИОС

Нищо не съм му изключвал, пък и то няма какво да се изключи. 

Единствените му настройки са за пренареждането, което да буутне първо при включване - харддиска на кое място, записвачката на кое място и още не помня кое и за слагането на парола на харддиска/секюрити или някаква подобна простотия. Това е целият биос !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.