Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The_Game123

Проблем с конвертиране

Препоръчан отговор

Здравейте. Опитвам се да конвертирам един филм в avi формат с virtualdub, но като го конвертирам вижте какво се получава: http://vbox7.com/play:137c2699b5 ,

а ето го и оригинала: http://vbox7.com/play:456f9da9fb

Пробвах и с други конвертори. С няколко конвертора пак се получава така, а с другите се получава, но качеството не е добро. Някакви предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са параметрите на видео файла и в какво искаш да го преконвертираш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са параметрите на видео файла и в какво искаш да го преконвертираш?

Публикувано изображение

Искам да го конвертирам от mp4 в avi (Xvid MPEG-4 codec) и да го направя 4:3 формат (768х576 резолюция)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Формата mp4 е с резолюция 640х360. Преконвертирането в по-висока резолюция и 4:3 формат, винаги ще имаш лошо качество. Решението е да търсиш този файл с по-добро качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Формата mp4 е с резолюция 640х360. Преконвертирането в по-висока резолюция и 4:3 формат, винаги ще имаш лошо качество. Решението е да търсиш този файл с по-добро качество.

Резолюцията е 720х576, какво се вижда от снимката, но от конвертора е бил зададен формат 16:9 и като го пусна се вижда разтеглено. За съжаление няма начин да го намеря с по-добро качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да взмеш да обясниш защо го конвертираш в Avi, когато го качваш във вибокс.

Реже се със сплитер, конвертиране не се прави, качеството остава същото.

XmediaRecode

При конвертирането задаваш същия битрейд, фреймрейт и енкодер, а променяш само резолюцията от 16/9 в 4/3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да взмеш да обясниш защо го конвертираш в Avi, когато го качваш във вибокс.

Реже се със сплитер, конвертиране не се прави, качеството остава същото.

XmediaRecode

При конвертирането задаваш същия битрейд, фреймрейт и енкодер, а променяш само резолюцията от 16/9 в 4/3

Кой е казал, че ще го качвам във вибокс? Качих там двете части, за да покажа какво се получава. Искам да го конвертирам в avi и 4:3 формат, за да го гледам на телевизор през плейстейшън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с Handbrake

Не ми върши работа. Най-добре ще стане с virtualdub, но не се получава. Намерих един горе-долу добър конвертор, но вместо да разтегли настрани картината като задам 768х576, слага черни ленти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конвертори има много. Ако не сте, пробвайте Format Factory или MediaCoder (предназначена за напреднали потребители).

Важното е преди да почнете да конвертирате да нагласите резолюцията на файла да съответства на резолюцията на изходния файл. Това се отнася и за останалите параметри,като

битрейта на видеото, също и аудиото, както и аспекта на картината (4:3 16:9). Може да започнете да сваляте резолюцията, битрейта на видеото и т.н.

Опитвате с част от филма (като го отрежете), до като Ви хареса резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти предпочиташ вместо да има черни ленти, да ти е разтеглена или смачкана картината ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти предпочиташ вместо да има черни ленти, да ти е разтеглена или смачкана картината ? 

Toй иска да я оправи.

Много често ъплоудите конвертират 4/3 в 16/9 когато качват и след това ти се налага сам да задаваш в плеъра как да се плейва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toй иска да я оправи.

Много често ъплоудите конвертират 4/3 в 16/9 когато качват и след това ти се налага сам да задаваш в плеъра как да се плейва.

Именно за това говоря. Пробвал съм с Format Factory, но като задам параметри като оригиналните качеството се влошава много, а и тя слага черни ленти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитът ми в тази област е 0 точки. Късмет! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно за това говоря. Пробвал съм с Format Factory, но като задам параметри като оригиналните качеството се влошава много, а и тя слага черни ленти.

Написах ти XmediaRecode, с нея съм го правил, а ФорматФактори е още в миналия век, не очаквай да ти свърши работа.

Освен резолюцията се задава и 16/9 или 4/3, иначе винаги ще има черни ленти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написах ти XmediaRecode, с нея съм го правил, а ФорматФактори е още в миналия век, не очаквай да ти свърши работа.

Освен резолюцията се задава и 16/9 или 4/3, иначе винаги ще има черни ленти.

С тази програма пропорцията се оправя и качеството е супер, но при движение цялата картина става на линии:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото не си сложил progressive за конвертирането, а interlaced.

Има много настройки, поиграй си, за да видиш кое ти върши работа.

Не е нужно да конвертираш всичко, достатъчно е да сложиш 10 секунди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже темата е за конвертиране с ВиртуалОрех някой може ли да ме светне защо като пусна да конвертира файл, който е примерно 30 МБ, след конвертирането той става 4-5 гигабайта? Това е единствената причина да не използвам ВиртуалДъб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже темата е за конвертиране с ВиртуалОрех някой може ли да ме светне защо като пусна да конвертира файл, който е примерно 30 МБ, след конвертирането той става 4-5 гигабайта? Това е единствената причина да не използвам ВиртуалДъб.

Защото има едно нещо наречено енкодер, което намалява размера на видео файловете.

ВиртуалДъб по дефоут ги експортва некомпресирани и стават голям размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото не дефинирате кодека за изходния файл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Video -> Compression избираш кодек (например Xvid) и от configure избери битрейта.

На progressive е, не е на interlaced.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти да викаш неволята, защото мързела е страшна болест.

Нито те знам, какъв енкодер ползваш, нито останалите настройки, а ти предложих да пробваш.

Толкова ли е трудно да конвертираш десетина пъти, ще ти отнеме 20 минути общо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти да викаш неволята, защото мързела е страшна болест.

Нито те знам, какъв енкодер ползваш, нито останалите настройки, а ти предложих да пробваш.

Толкова ли е трудно да конвертираш десетина пъти, ще ти отнеме 20 минути общо.

Абе аз да не съм малоумен, мислиш ли, че не съм пробвал всякакви настройки? Ако можех сам да го направя, нямаше да питам във форуми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Опитвам се да конвертирам един филм в avi формат с virtualdub, но като го конвертирам вижте какво се получава: ... а ето го и оригинала: ...   Пробвах и с други конвертори. С няколко конвертора пак се получава така, а с другите се получава, но качеството не е добро. Някакви предложения.

двупасово кодиране с variable bitrate... аз ползвам виртуалдъб само за рязане и за avi контейнер с xvid кодек + mp3 (в настройките на xvid директно се пише в kb размера на файла, като трябва да се отчете че аудиото не влиза в тоя размер, така че ако искаш филма да стане 700мб, ако аудиото е 100мб, за видеото остават 614400 кб)... ама отдавна вече минах на друга програма (mediacoder), която поддържа многоядрени процесори и мачкам в mkv/mp4 контейнер с h264 + mp3, сега ползвам виртуалдъб само за събиране на части в 1 файл с direct stream copy (на тази функиця даже не и трябват directshow кодеци)... п.с. виртуалдъб няма добри филтри за деинтерлейсинг, преди ползвах visynth, но той също е еднонишков... най добри резултати за деинтерлейсинг според мен постигат yadif и 5-Tap low pass

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.